Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

jackmblack czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj było wielokrotnie wałkowane ze zdjeciami... co i jak !

1. krancowki zamka

2. peknieta wiazka

3. wilgoć komfortu

 

PS. w 3b nie kodujesz pilota z zamka...

 

POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majac w B5 1999 Tdi AFN (Basis) centrlany zamek, czy fabrycznie mógł być do niego pilot?? Bo jak narazie musze otiwerać z kluczyka, a w sumie przy kupnie nie dostałem pilota.

 

Z tego co pamiętam ta wersja nie miała pilota (oczywiście mówimy o pilocie w kluczyku). Możesz to łatwo sprawdzić w ASO vw. Podasz nr VIN i powiedzą Ci całą prawdę, Jeśli nie było pilota a chciałbyś dorobić to dorobią Ci jedynie sam kluczyk.

 

Jeśli nie to czy można jakoś dokupić pilot lub zaprogramować żebym nie musiał ciągle otwierać z kluczyka ??? Wielkie dzięki za helpa. Pozdrawiam

 

A autoalarmu nie posiadasz? Załóż autoalarm będziesz miał centralny z pilota + ewentualnie domykanie szyb jeśli zdecydujesz się na bogatszą wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A ja mam nieco inny problem. U mnie jak otwieroam przednie drzwi, zarowno kierowcy i pasazera nie swieci w srodku lampka, w ogole nie wlacza sie oswietlenie. A na FIS'ie (duzym) przy ptwartych przednich drzwiach swieci mi tylko autko (nie ma drzwi zaznaczonych. Przy tylnych drzwiach i masce silnika jest wszystko OK.

Tylko te drzwi kierowcy i pasazera z przodu... Wczoraj musialem wlamywac sie do wlasnego auta, bo polozylem kluczyki na siedzeniu, otworzylem maske i przymknalem lekko drzwi kierowcy... Po chwili uslyszalem, jak zamykaja sie zamki w drzwiach i uzbraja sie alarm :wstyd:

Dopiero po poltorej godziny, kiedy przyjechal "specjalista" dostalem sie do auta :wstyd:

Drzwi zaryglowal, alarm sie wlaczyl-ale dlatego, ze auto "nie widzi", ze przednie drzwi byly juz otwarte... Co to moze byc? Gdzie nie ma styku? Co z tym zrobic?

Nie chce tracic 150zl na kolejne wlamanie :kwasny: Dobrze, ze kumpel w Lesznie mi pomogl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam nieco inny problem. U mnie jak otwieroam przednie drzwi, zarowno kierowcy i pasazera nie swieci w srodku lampka, w ogole nie wlacza sie oswietlenie.

 

To na 99% wina mikrowłącznikow w drzwiach, zarówno od strony kierowcy jak i pasażera.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Suchy, a w ktorym miejscu sa te mikrowlaczniki? Bo obejrzalem (po poznansku "ogladnalem ;) ) drzwi dookola i nie widzialem niczego poza guma z wiazka kabli i zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane są w zamku, wewnątrz drzwi. Trzeba niestety zdjąć boczek aby sie do nich dostać. Jest to niestety czaso i pracochłonna czynność.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davcio

Panowie, drzwi tylne rozebrene wszystko zdjete i poodkrecene: tylko nie moge wyjac zamka. Jest polaczony z klamka zewnetrzna lineczka strszne krotka kotra nie wiem jak zdjac ? moze ktos juz to robil i doradzi :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z tymi samymi drzwiami do tego jeszcze z szybą (pisalem o szybie na forum ) lecz nic nie pomoglo. Chcialem sie zapytać czy żeby wysuszyć komfort wystarczy odkryc wykladzine czy trzeba go wyjądz , a może wyjądz i rozkręcić. Czy ma ktoś jakieś zdjecia jak to wyglada ? Boje się że jak nie pomoże suszenie to by znaczylo że kofort jest popsuty wiec jakbym chcial kupić drugi to czy musze kupować calośc czy jakąś konkretną część i czy musi być on z dokladnie z mojej wersji auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolek445

witam

mój problem jest następujący: nie mam pilota i nigdy nie miałem zawsze tylko kluczyk, centralny działa tylko i wyłącznie na pojedyńcze zamki w których jest miejsce na kluczyk i każde zamyka tylko pojedynczo nie zamyka wszystkich drzwi ani klapy, poprostu zaczął działąć jak w polonezie bez centralnego moge wszystko zamykać odzdielnie, od środka w panelu sterowania drzwi kierowcy jeśli chodzi centralny również zamyka i otwiera tylko drzwi kierowcy jeśli chodzi o szyby działa ją tylko drzwi kierowcy reszta szyb dzaiłą ale w guzikach w boczkach poszczególnych drzwii, lusterka nie działają wogóle, blokada tylnych elektrycznych szyb też ich nie blokuje, lampka zapala sie dopiero z kluczykiem, dodam że komfort jest sprawny w 100% jest sprawedzony nie komputerowo bo wag wywala brak komfortu tylko podmianką. Bodajże w kwietniu kiedy zamykałaem bagażnik usłyszałem że wszystko sie zamknęło. poszedłem sprawdzić i działalo calutkie sterowanie w drzwiach kierowcy i tak działało przez 3 tygodnie.

POMOCY Marek najlepiej zadzwoń albo puść sygnał kiedyś dzwoniłeś ale nie mam już telefonu do Ciebie mój 609073393

Jeśli ktoś ma to potrzebuje serwisową rozpiskę kolorów i grubości przweodów do 3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolczak

Wiśnia 13. Daj sobie spokój z tym modułem duzo osob pisze o tym module a to wcale nie prawda ze on sie zaleje. chyba zebys wylał tam z 10litrów wody to moze cos by tam popłyneło :hurra: pisze bo sam tam zagladałem. po pierwsze jest tam ciezko sie dostac wykładzina jest twarda i mozna ja uszkodzic po drugie ten moduł jest w takim czarnym bardzo szczelnym pudełeczku wiec nie ma szans raczej zeby tam sie dostała jakas woda. nie ma sensu z tym sie bawic. ktos juz kiedys pisał. ale sam chciałem sprawdzic i wiem ze nie ma po co!! a mam problem z tylnymi dzwiami tak jak nie ktorzy. obstawiam ten zamek w dzwiach ale nie wiem jak zdjac ta cholerna metalowa osłone. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o pomoc

Rozbierz drzwi kierowcy i tam szukaj przyczyny. Ułamany kabelek, pęknięta ścieżka na płytce, "zimny lut" ..... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolek445

a co z zamkiem centralnym na kluczyk stan płytki też od tego zależy płytka też jest dobra mam dużo częsci do passata więc śmiało mogę podmieniać i sprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolek445 - no właśnie chodziło mi o to, zebyś "rozbebeszył" całe drzwi kierowcy, "przedzwonił' przewody lutownicą, posprawdzał ścieżki, no i obejrzal zamek. Jak to nie pomoże, to wtedy "głębiej" trzeba siegnać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumialem : problemem są tylne drzwi a trzeba rozebrać przedni zamek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia13 - chyba za bardzo się zapedziłeś z czytaniem. Teraz idzie temat o problemie wolek445 a nie autora całego tematu.

 

wolek445 - a zainteresowałes sie - dlaczego VAG nie wykrywa modułu komfortu :?: Zapewne TU jest "pies pogrzebany" - brak komunikacji z modułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chmiel11

Są trzy możliwe przyczyny.Moduł komfortu zawilgotniał,przewody doprowadzające się przetarły lub padł stycznik w zamku.stawiam na ostanie bo jeśli moduł pada to po podłączeniu do Vaga pokaże błąd o ile masz pełną magistralę can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łodziak

U mnie centralny dziala za wyjatkiem drzwi kierowcy. Wystarczy ze rozbiore drzwi poruszam modulem i dziala przez pare minut pozniej znow nie dziala.

Zastanawiam sie czy wienieniac zamek czy cos zrobic ze swojim.

Wystarczy przeczyscic? co myslicie?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć funkcję centralnego zamka, która po przekroczeniu 30 km/h automatycznie zamyka wszystkie drzwi??

 

Auto sprowadzone z Francji wersja Basic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jak wyłączyć funkcję centralnego zamka, która po przekroczeniu 30 km/h automatycznie zamyka wszystkie drzwi??

 

Auto sprowadzone z Francji wersja Basic.

VAG'iem to wylaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności