Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.04.2018 o 10:05, dariusz198012 napisał:

Witam forumowiczów :cool:

Proszę o podpowiedz:

Ostatnio wymieniałem zamek centralny w klapie (kombi).

Nie pamiętam jak było przed wymianą ,ale teraz po otwarciu samochodu z pilota otwiera wszystkie drzwi  lecz by otworzyć bagażnik trzeba nacisnąć przycisk bagażnika na pilocie lub na panelu drzwi kierowcy.

Pytanie czy można to zmienić aby pilot otwierał od razu drzwi + bagażnik ?

Bez konieczności  dodatkowego naciskania przycisku bagażnika.

Passat z opisu 

Będę wdzięczny za pomoc.

Dariusz

Przekręć kluczykiem o 90 stopni wkładkę w zamku w klapie bagażnika nad tablicą rejestracyjną.

Edytowane przez olop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2018 o 18:43, olop napisał:

Przekręć kluczykiem o 90 stopni wkładkę w zamku w klapie bagażnika nad tablicą rejestracyjną.

Dziękuję. Pomogło 

A tyle się naszukalem....

Wielkie dzięki. :)

Dnia 3.06.2018 o 17:54, rekinek7 napisał:

Tak ma być w FL-U.

Jednak można to zmieniać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten moduł komfortu obsługuje kodowanie pilota scyzoryka ? próbowałem kodować według procedur z zapłonem i nie działa. passat B5 rocznik 2000r kombi przed liftem pytam bo odkąd kupiłem auto to nie działa mi pilot z przycisków bateria nowa. W ogóle jeden kluczyk miałem zwykły a drugi scyzoryk i nie wiem co tu jest grane alarmu też nie ma miga tylko dioda czerwona na drzwiach po zamknięciu

20180209_143426.jpg

20180617_162240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że ktoś sobie dołożył sterownik centralnego zamka z takim pilotem i coś sie zepsuło i teraz nie działa ? Czy to oryginalny pilot ale można zakodować tylko przez kompa i vaga ?

20180617_131044.jpg

20180617_131050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem zapytać co to jest ? Miałem w aucie koło modułu komfortu ktoś to dorabiał

20180617_184043.jpg

20180617_184033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Passata b5 FL 1.8 T z 2003 r. Po zakupie zauważyłem, że komputer (pełny FIS) nie wykrywa otwartych drzwi prawych tylnych. Centralny zamek działa, szyba też bez problemu się otwiera i zamyka. Jakiś miesiąc temu postanowiłem że rozkręcę drzwi i sprawdzę mikrostyk bo to samo miałem z tylna klapą,  i po wyczyszczeniu komputer wykrywał otwarta klapę i włączało się podświetlenie bagażnika. Niestety okazało się, że sam mikrostyk jest sprawny po przeczyszczeniu (alkohol izopropylowy) i sprawdzeniu miernik pokazuje że styk działa, lecz komputer tego nie widzi. Sprawdziłem czy przewody  nie są przecięte, i od samego słupka do tego modułu co znajduje się  w tylnych drzwiach nie ma przerwy w obwodzie. Od modułu do zamka tez nie ma przerwy w obwodzie. Nie sprawdziłem tylko czy w słupku nie ma przecięcia, ale moim zdaniem to chyb ten moduł zawinił i dlatego przed wymianą na inny chciałbym się dopytać czy ktoś z użytkowników też miał ten problem. Dodam że oprócz braku komunikatu nie włącza się oświetlenie wnętrza i podświetlenie dołu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to mikrostyk, bo czyszczenia i inne zabiegi pomagają na chwilę, u mnie jest problem z przodem, rzadko łapał mimo czyszczenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdziwniejsze jest to,  że jak sprawdzam miernikiem to niby mikrostyk działa, tylko już nie pamiętam czy zwiera przy zamknięciu czy otwarciu. na razie nie mam czasu ale najwyżej poszukam jakiś zamków i zrobię podmianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nawiązując do moich wcześniejszych postów to dla zainteresowanych napiszę, że ten pilot scyzoryk i ta płytka to jest podróbka od uniwersalnego centralnego zamka dokładanego kiedyś w niemczech tak samo ta kostka do centralnego. Mój passat oryginalnie nie miał scyzoryków z pilotami i ktoś dokładał centralny a potem to padło. Dzisiaj przyszedł mi kupiony na allegro sterownik centralnego zamka BLOW S50 z dwoma pilotami scyzorykami wyglądającymi jak oryginał dałem 80zł z wysyłką i podpiąłem do samochodu wszystko działa jak należy łącznie z sygnalizacją kierunkowskazami (w tym sterowniku nie trzeba było stosować diód separujących bo sterownik posiada osobno dwa wyjścia na kierunkowskazy). Domykania szyb z pilota nie podłączałem bo nie jest mi to potrzebne :) tamto stare ustrojstwo, które nie działało wywaliłem z instalacji. do pilota scyzoryka przełożyłem grot i pastylkę i wszystko śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałem się przywitać na forum, gdyż od ponad 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Passata.

Ale do rzeczy, co jakiś czas, po otworzeniu auta z pilota i otworzeniu tylnych drzwi celem wsadzenia dzieci do fotelików czasem załącza się alarm a innymi razami zamyka się centralny zamek. Chciałbym wiedzieć czy to normalne, czy jest to jakieś zabezpieczenie, czy np. muszę najpierw otwierać drzwi kierowcy, a potem tylne? Czy to kwestia czujek ?

Jeśli podobny temat był to przepraszam, szukałem trochę, ale dokładnie takiego problemu nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzone krańcówki w zamku i samochod "nie widzi" otwartych drzwi. Zamki do naprawy lub wymiany (nowy zamiennik kosztuje ok 60zł).

Sprawdź, czy na zegarach sygnalizuje Tobie otwarcie każdych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, tych jednych drzwi nie widzi. wymienię zamek. Dzięki.

EDIT : A przy okazji jeszcze jedno pytanie. Lodówka turystyczna podłączona w bagażniku spowodowała, że nie mogłem odpalić auta. Zachowanie jakby rozładowała akumulator, ale to było dosłownie 5 minut może. Z kabli odpalił w każdym razie. Czy to wina aku czy może jest problem z gniazdkiem/zasilaniem? Jest jakaś opcja znalezienia przyczyny takiego zachowania?

Edytowane przez Lubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem a mianowicie nie działa mi centralny zamek w tylnych lewych drzwiach. Wymieniłem zamek ale nie pomogło. W czym może jeszcze tkwić problem? Dodam jeszcze że jak próbuje otworzyć lub zamknąć to słychać Cykanie tak jakby przekaźnika w silniczku od podnośnika szyby tych drzwi. Czy tam coś mogło paść? Miał.ktos podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2018 o 12:01, Krawcol82 napisał:

Masz uszkodzone krańcówki w zamku i samochod "nie widzi" otwartych drzwi. Zamki do naprawy lub wymiany (nowy zamiennik kosztuje ok 60zł).

Sprawdź, czy na zegarach sygnalizuje Tobie otwarcie każdych drzwi.

Drzwi sygnalizuje jako zamknięte. Żadna kontrolka nie świeci. Lampka w środku też działa jak należy aczkolwiek kiedyś mrugala podczas ostrego hamowania albo zakretu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kable, czy nie ma gdzieś uszkodzenia, np w harmonijce między drzwiami, a słupkiem. Sprawdź styki we wtyczkach w drzwiach i w tej harmonijce-może są zaśniedziałe i gorzej przewodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, z początku chciałbym się z wami przywitać ;)

Od niedawna jestem dumnym posiadaczem passaciora B5 w kombi z 1997 roku. 

Zauważyłem iż jak zamykam drzwi w samochodzie pilotem, zamykają się wszystkie naraz, ale drzwi kierowcy po sekundzie się otwierają, znowu zamykają, otwierają i pozostają otwarte. Muszę je ręcznie zamykać kluczykiem. Przy otwieraniu pilotem bez problemu otwiera się całe auto. 

Popytałem trochę wśród znajomych, większość mówi iż jest to zabezpieczenie by nie zamknąć kluczyków przypadkowo w samochodzie, jeśli to prawda to da się jakoś to wyłączyć ? Jeżeli to jakaś awaria to jak to ewentualnie naprawić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś wie w czym jest problem, otóż jak tylko temperatura spadnie poniżej 0 C, centralny zamek nie otwiera drzwi z tyłu, wogole nie slychać otwieranego zamka w tych drzwiach, pociagajac za klamkę nawet od środka nie można otworzyć, włącznik w drzwiach kierowcy otwiera i zamyka wszystkie zamki oprocz tego jednego, w momencie gdy temperatura wzrośnie powyżej 0 C drzwi się otwierają normalnie i zamykają. Czy to wina zamarzania zamka czy może coś w centralnym zamkiem? Można to naprawić bez zdejmowania boczka? Np prysnąć jakimś silikonem w sprayu w zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże poradą? Dodam że w momencie gdy drzwi się nie otworzą nie działa też szyba elektryczna, a gdy auto sie rozgrzeje i rozmarznue wtedy wyciagam kluczyk, i drzwi działają już prawidłowo, wstrzykiwałem olej w zamki bo tak pisaliscie na forum i w tych jednych drzwiach nie pomogło, kable w gumie i kostka są w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie mam dokładany centralny zamek z pilota w ostatnim czasie pilot zaczyna szwankować,

Zakupiłem na allegro nowy sterownik z dwoma pilotami ale za chiny ludowe nie mogę znależć starego sterownika:

przeszukałem:

pod nogami kierowcy

pod kierownicą

drzwi kierowcy i pasażera 

pod podłogą koło modułu komfortu 

za schowkiem 

 

nigdzie go nie ma :/ macie może pomysły gdzie poprzedni właściciel mógł go wsadzić ?? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Anbis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności