Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem komfort na ten z końcówką na AH, sprawdziłem bezpiecznik i centralny nadal nie działa. Zamek kierowcy i prawy tył mam nowy. Słychać w drzwiach pasażera jakiś dźwięk kiedy zamykam przyciskiem w panelu drzwi ale nic się nie zmienia. Lewe drzwi zamykają i otwierają się normalnie przyciskiem w panelu. Do tego szyby działają kiedy chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia w "peszlach" pomiędzy budą a drzwiami sprawdzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan połączeń określam jako dobry. Kable zapięte jak należy, nic nie poprzecierane. Nic zaśniedziałe. Na wszelki wypadek piny psiknięte delikatnie WD40 i kilka razy wypięte oraz wpięte. Różnic nie ma. Z autem nie działo się nic co mogło by ten stan zmienić, a pamiętam czas kiedy wszystkie zamki działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, drzwi kierowcy umarły całkowicie.

Przy zamykaniu z pilota nie reagują w ogóle, ani się nie otwierają ani nie zamykają.

Przy zamykaniu/otwieraniu kluczykiem z zamka kierowcy zamykają się i otwierają tylko drzwi kierowcy. Reszta bez reakcji.

Przy zamykaniu/otwieraniu z kluczyka w drzwiach pasażera również nie reagują drzwi kierowcy. Reszta śmiga.

Dioda w drzwiach kierowcy działa.

Brzeczek świateł nie działa.

 

Przewody do modułu komfortu poprawione.

 

Padły wszystkie mikrostyki w zamku kierowcy czy raczej wiązka w przelotce drzwi-kabina?

Dodam, że elektryczne szyby działają, regulacja lusterek i podświetlenie przycisków również działa. Tylko centralny świruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, drzwi kierowcy umarły całkowicie.

Przy zamykaniu z pilota nie reagują w ogóle, ani się nie otwierają ani nie zamykają.

Przy zamykaniu/otwieraniu kluczykiem z zamka kierowcy zamykają się i otwierają tylko drzwi kierowcy. Reszta bez reakcji.

Przy zamykaniu/otwieraniu z kluczyka w drzwiach pasażera również nie reagują drzwi kierowcy. Reszta śmiga.

Dioda w drzwiach kierowcy działa.

Brzeczek świateł nie działa.

 

Przewody do modułu komfortu poprawione.

 

Padły wszystkie mikrostyki w zamku kierowcy czy raczej wiązka w przelotce drzwi-kabina?

Dodam, że elektryczne szyby działają, regulacja lusterek i podświetlenie przycisków również działa. Tylko centralny świruje.

 

Czyli komfort działa. Jak dla mnie mikrostyki do przelutowania w zamku, jeśli nie to cały zamek do wymiany. W pasku moim zdaniem jest tak, że chcąc nie chcąc i tak trzeba będzie wymienić.

A czy wiązka? Ja nie potrafię wróżyć z bajtów, musisz to sam zbadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli komfort działa. Jak dla mnie mikrostyki do przelutowania w zamku, jeśli nie to cały zamek do wymiany. W pasku moim zdaniem jest tak, że chcąc nie chcąc i tak trzeba będzie wymienić.

A czy wiązka? Ja nie potrafię wróżyć z bajtów, musisz to sam zbadać.

 

Nie tyle mikrostyk co miejsce łączenia kostki wewnątrz zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tyle mikrostyk co miejsce łączenia kostki wewnątrz zamka.

Od tego chyba zacznę. I tak dojdę do mikrostyków.

Nastawić się na to, że mikrostyki trzeba będzie wymienić, czy tylko przeczyścić?

 

Dodam, że nawet z drzwi kierowcy nie reaguje oświetlenie wnętrza oraz lampka dolna drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem z zamkiem tylnych lewych drzwi. Mianowicie jakieś 3 m-ce temu drzwi się zatrzasnęły. Nie było możliwości ich otwarcia ani z zewnątrz ani od środka. Co ciekawe centralny zamek działa, słychać jak pracuje, rygiel też się wsuwa i wysuwa. Mimo to drzwi nie dało się otworzyć.

Kupiłem nowy zamek i go założyłem, drzwi kilka razy się otworzyły, i dalej to samo.

Nie wiem co mam z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego chyba zacznę. I tak dojdę do mikrostyków.

Nastawić się na to, że mikrostyki trzeba będzie wymienić, czy tylko przeczyścić?

 

Dodam, że nawet z drzwi kierowcy nie reaguje oświetlenie wnętrza oraz lampka dolna drzwi.

 

Śmiało mogę powiedzieć, że mikrostyk masz raczej ok, skup się na zimnych lutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie przepraszam jeśli piszę w złym wątku proszę o przeniesienie jeśli źle coś wpisuje.

Mam taki problem, że użyłem czeskiego programu motordiag żeby otwierać szyby z pilota. Teraz mam taki objaw przy otwieraniu otwiera mi tylko przód centralnego zamka tzn przednie drzwi, przy naciśnięciu drugi raz otwiera tył a przy przytrzymaniu otwiera szyby. Wcześniej otwierało całość i chciałbym żeby tak było ale nie wiem jak to odkręcić. dezaktywacja w motordiag nie pomogła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z pilotem do zamka. Zamyka bez zarzutu ale już z otwieraniem są problemy. Trzeba najpierw nacisnąć guzik od zamykania i od razu szybko od otwierania bo inaczej nie zadziała. Dzieje się to samo na obu pilotach. W czym tkwi problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między zamkiem 3B1837016AD i ..016CA ? Oba do PP drzwi Passat 3B6. Mam AD a znalazłem na Alle.. niemiecki firmy BORSEHUNG, gdzie w opisie widnieje numer ..016AD i nie wiem czy podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest różnica między zamkiem 3B1837016AD i ..016CA ? Oba do PP drzwi Passat 3B6. Mam AD a znalazłem na Alle.. niemiecki firmy BORSEHUNG, gdzie w opisie widnieje numer ..016AD i nie wiem czy podpasuje.

 

Nie kupuj zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kupuj zamienników.

 

1. Odpowiedź nie na temat.

2. Za późno, bo już kupiłem, a oryginał to "jedyne" 560,- :/

Pakować zamek za 560,- do auta wartego 10.000,- nie brzmi rozsądnie.

Jedna używkę już kupiłem i była w gorszym stanie niż mój popsuty zamek, bo w ogóle nie reagowała.

Włożę zamiennik, a w międzyczasie zregeneruję mikrostyk.

3. Szukając zamienników, oprócz chińskiego szajsu natknąłem się na 2 firmy, które IMO budzą zaufanie, mianowicie VEMO i BUGIAD. Niestety zamków tych firm nie ma juz w ofertach hurtownii w PL.

Edytowane przez baryl
dodano pkt.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w marcu ubiegłego roku ten zamek:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5015277927

 

Miesiąc temu zaczęło się... Mianowicie nie za każdym razem po otwarciu drzwi nie zapala mi lampki sufitowej oraz tej w boczku drzwi...Póki co błędów jeszcze z niego brak.

 

Także taka jest jakość zamienników a jak widać nie jest to najtańszy zamiennik dostępny na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zamiennik zadziałał tylko raz po zamontowaniu.

Szkoda w ogóle się bawić w to badziewie, montować nowy mikrostyk i po problemie.

Bawić się po dwa razy w demontaż boczków bezsensowna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
montować nowy mikrostyk i po problemie.

 

No właśnie ale dostań taki pasujący P&P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem ten rozbieralny. Obudowa zostaje stara a mechanizm wkładasz nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Odpowiedź nie na temat.

2. Za późno, bo już kupiłem, a oryginał to "jedyne" 560,- :/

Pakować zamek za 560,- do auta wartego 10.000,- nie brzmi rozsądnie.

Jedna używkę już kupiłem i była w gorszym stanie niż mój popsuty zamek, bo w ogóle nie reagowała.

Włożę zamiennik, a w międzyczasie zregeneruję mikrostyk.

3. Szukając zamienników, oprócz chińskiego szajsu natknąłem się na 2 firmy, które IMO budzą zaufanie, mianowicie VEMO i BUGIAD. Niestety zamków tych firm nie ma juz w ofertach hurtownii w PL.

Odpowiedź jak najbardziej na temat, lepiej kupić używkę i przelutować - jeśli Twój się nie nadaje.

Każdy zamiennik będzie guzik wart - przekonasz się sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności