Skocz do zawartości
Exequtor69

Przeciwmgłowe jak dzienne a doświetlanie zakrętów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Mam Passata b6 z 2008 roku  modułem 3CO 937 049 AL. 
Chciałem uruchomić światła do jazdy dziennej żeby nie męczyć Bi-xenonu.
Wraz z bi-xenonem skrętnym jest doświetlanie zakrętów w lampie. 
Robiłem według filmiku 

 

Na Chwilę obecną nie interesuje mnie instalacja LED zamiast zwykłych żarówek więc pominąłem wyłączenie diagnozy.
 

Problem polega na tym że po aktywacji świateł do jazdy dziennej  nadal działa doświetlanie zakrętów, bez znaczenia jest ustawienie przełącznika (Auto, "0")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kodowania, które wykonałeś normą jest, że włącza się doświetlanie zakrętów.

Wyłącz odznacz jedynie światła skandynawkie i pozostaw amerykańskie-wówczas światła dzienne będą zgaszone przy uruchomionym hamulcu postojowym (zaciągniętym ręcznym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

Jak tylko zamontujesz swiatla do jazdy dziennej to wszystko wroci do normy, a jezdzac na halogenach jest tak jak jest

Co masz na myśli pisząc o światłach do jazdy dziennej ?

6 godzin temu, Krawcol82 napisał:

W przypadku kodowania, które wykonałeś normą jest, że włącza się doświetlanie zakrętów.

Wyłącz odznacz jedynie światła skandynawkie i pozostaw amerykańskie-wówczas światła dzienne będą zgaszone przy uruchomionym hamulcu postojowym (zaciągniętym ręcznym).

Sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Exequtor69 napisał:

 

Sprawdzę 

Ale doświetlanie zakrętów będzie nadal działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie USA doświetlanie działa jeśli uruchomić się "DRL" przez halogeny lub normalne mijania. W trybie skandynawskim nie powinny się uruchamiać w trybie "DRL" ale będą się palić światła pozycyjne więc to już zupełnie odpada (nawet jeśli pomijać legalność samych halogenów jako światła "DRL").

Montaż "żarówki LED" w lampie halogenowej to nie rozwiązanie problemu, bo nadal nie masz homologacji na światła dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, radekrp90 napisał:

W trybie USA doświetlanie działa jeśli uruchomić się "DRL" przez halogeny lub normalne mijania. W trybie skandynawskim nie powinny się uruchamiać w trybie "DRL" ale będą się palić światła pozycyjne więc to już zupełnie odpada (nawet jeśli pomijać legalność samych halogenów jako światła "DRL").

Montaż "żarówki LED" w lampie halogenowej to nie rozwiązanie problemu, bo nadal nie masz homologacji na światła dzienne.

To w jaki sposób mam ustawić żeby paliły się halogeny jako dzienne (pomijając fakt legalności) a doświetlanie działało tylko przy mijania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tak ustawić. Musiałbyś dołożyć osobne DRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić Borda na 3C8 i podłączyć się jak w Passacie CC pod pin dedykowany do DRL w danej konfiguracji świateł (dla ksenonów pod długie, dla halogenów pod pin ksenonów) i zmienić kodowanie. Wtedy nie masz ani trybu skandynawskiego, ani USA tylko kodowanie dedykowane dla Passata CC. Ale to niby działa tylko w 3C8.

Ja będę to próbował przetestować "na krótko", przy serwisie olejowym, bo samo kodowanie przyjęło i wyświetliło błąd "świateł dziennych" na MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby przełączyć doświetlanie zakrętów z lamp na przeciwmgłowe i wtedy DRL załączyć ?  

Edytowane przez Exequtor69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności