Skocz do zawartości
forest91

Kontrolka AirBag - nagłe pojawienie się

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam passata B5 FL 2002r. 1 .9 TDI 130KM. Samochód jeździł cały czas dobrze, dzisiaj został parę razy przegoniony do ok 160km/h.
Po powrocie do domu normalnie zgasiłem silnik.
Niedawno miałem mały kurs i wywaliło mi błąd poduszek powietrznych. 
Błędy z VAG:

00532 - Supply Voltage B+
        07-10 - Signal to Low - Intermittent
65535 - Internal Control Module Memory Error
        00-00 -  -
 

Czytam podobne problemy w internecie, moje auto nie pasuje do żadnych objawów... Nie mam problemów z mocą, samochód jeździ normalnie. 
Również wyczytałem że problemem może być akumulator. Mój Bosh jest solidny lecz już 2 razy mi się wyładował do 0. Raz gdy miałem przebicie w przyczepie a drugi raz nie dawno w mrozy -20, brakło chwili by auto zapaliło lecz aku nie wytrzymał. Regenerowałem mu ogniwa prostownikiem do tego przeznaczonym, napięcia trzyma, działa :P 

Poradzicie coś ? Jeżdżę autem z żoną w ciąży i chce by nie było z nim problemów..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd się pojawia między innymi gdy braknie prądu...

Skasuj i zobacz czy się pojawi znowu i w jakiech okolicznościach.. przy próbie odpalenia, podczas jazdy, kiedykolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Gdy kasuję go VAGiem to od razu oba błędy pojawiają się ponownie. Wystarczy że dam sam zapłon, kontrolka airbag zapala się, gaśnie a następnie pojawia się po ok 2 sekundach z alarmem Airbag Fehler.

Dzisiaj próbowałem ponownie podłączyć VAG, efekt jak wyżej. Sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie dobre. Pogrzebałem kablami pod fotelem, bez zmian. Odłączałem akumulator, czyściłem masę, plusa. Nic to nie pomogło. Auto zapala na dotyk...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2018 o 15:35, rekinek7 napisał:

Błąd się pojawia między innymi gdy braknie prądu...

Skasuj i zobacz czy się pojawi znowu i w jakiech okolicznościach.. przy próbie odpalenia, podczas jazdy, kiedykolwiek...

65535 to wysrany wsad już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sterownik poduszek do wymiany.

Błąd 65535 to krytyczny błąd zawartości pamięci wewnątrz sterownika. Można się domyślać, że spowodowany jest niestabilnym napięciem zasilania - błąd 00532.

Powodów tego błędu może być wiele - albo wewnątrz sterownika, albo w wiązce prowadzącej do niego.

Można się bawić w naprawę sterownika, programując/podmieniając nową pamięć (potrzebny programator i dobry wsad), ale trzeba by ustalić skąd pochodzi błąd zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info chłopaki.

Czy kupując sterownik z tym samym numerem załatwię sprawę ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dopadł i mnie opisany wyżej przypadek. Czy po wymianie sterownika należy go jakoś adaptować czy wystarczy samo podłączenie drugiego?

Drugie pytanie dotyczy numeru owego sterownika. VCDS wyświetla mi 1J0909607A, jednakże ciężko go dokupić. Większość dostępnych na aukcji to model bez A czyli 1J0909607. Czy one są kompaktybilne wzajemnie?

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowym posiadaczem tego oto auta to mój pierwszy passat ale czy ostatni to się w krotce okaże problem jest taki zapaliła się kontrolka airbag po wyczytaniu błędu ma on kod g175 napinacz pasa kierowcy od czego zacząć by uleczyć auto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę elektryczną przy fotelu. Są tam jakieś złączki. Pewnie któraś zaśniedziała od wilgoci albo starości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z airbagami. Gdy włączam zapłon pokazuje mi się komunikat airbag fehler a potem airbag gurtstraff deaktiv. Sprawdziłem błędy są  następujące

Wersja VAG-COM: Wydanie 311.2-N 1o9lo0m-n6r12p-o9ko4x-kkjahh-568f Numer części modułu sterującego: 1C0 909 605 C.   Komponent i / lub wersja: 08 AIRBAG VW61 04 0001            Kodowanie oprogramowania: 12344             Kod warsztatu: WSC 05311 Znaleziono 3 usterki:

00589 - Zapłon 1 poduszki powietrznej: po stronie pasażera (N131) 33-00 - Zbyt niski opór

00532 - Napięcie zasilania B + 07-10 - Sygnał za niski - przerywany

01280 - Poduszka powietrzna: po stronie pasażera: wyłączona 35-00 - -

Nie wiem co to morze być proszę o pomoc z góry dziękuje ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00589 

Uszkodzone okablowanie od / do zapłonnika poduszki powietrznej po stronie pasażera (N131)

Usterka zapłonnika poduszki powietrznej po stronie pasażera (N131)

Sprawdzić okablowanie od / do zapłonnika poduszki powietrznej po stronie pasażera (N131)

Sprawdź zapłonnik poduszki powietrznej po stronie pasażera (N131)

Gdy zostanie znalezione „Zwarcie do dodatniego” lub „Zwarcie do masy”, NIE USUWAJ DTC . Może to spowodować zwolnienie poduszki powietrznej. Więcej informacji znajduje się w instrukcji naprawy.

 

00532 do sprawdzenia, alternator (napięcie ładowania) akumulator, oraz wszystkie punkty styku masy i PLUSA połączenia pomiędzy alternatorem a rozrusznikiem itd.

 

01280 co do tego błędu, to zapala ci się kontrolka, od poduszek po przekręceniu kluczyka w stacyjce???

ogólnie to chyba auto po dzwonie  sprawdź czy masz poduchę pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszkę pasażera mam 

A i zapala mi się kontrolka ale nie gaśnie i po kilku sekundach mruga a później znowu świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić okablowanie, i ewentualnie samą poduszkę, tylko jak będziesz to robił to najlepiej na odłączonym aku, żebyś przypadkiem poduchą w twarz nie dostał

najlepiej jakbbyś miał jakąś inną na podmianke, żeby sprawdzić czy to wina poduchy czy okablowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sam problem w moim passacie 2005r bylem na diagnostyce kom. Gosciu usunął mi blad jakies 2 miechy temu. Oczywiście bylo to do przewidzenia ze blad sie znow pojawi bo on go tylko usunął. I pow mi ze mam gdzies zwarcie na masie od poduszki od strony pasażera. I teraz jak sie za to zabrac zeby nic nie spieprzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbolikę błędów nie pamiętam. Szczerze to wog nie pytalem o błędy. Bo to znajomy elektromechanik wiec za free mi kompa wpiąl. Zależało mi tylko na tym żeby się dowiedzieć co jest nie tak ze pokazuje mi kontrolke poduszki. I mi oznajmił tylko ze mam zwarcie na masie od poduszki od strony pasażera. Dlatego mi wyskakuje błąd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności