Skocz do zawartości
Kucharbbx

Migające kontrolki, silnik nie kręci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej zaczęły szaleć. Wyzerował się licznik, zegar i ustawienia radia. Ale radio działało. Spod maski i tablicy bezpieczników słychać było jakieś cykanie.A próbując dalej odpalić auto, rozrusznik w ogólne nie kręcił. Odpaliłem dopiero na popych. Przejechałem z 15km do domu, zgasiłem auto, a po godzinie, chcąc odpalić, problem się powtórzył. Dodam, że jakiś czas temu padł mi regulator napięcia, ale po wymianie na nowy, było wszystko ok. Poza tym, ostatnio zamontowałem sobie światła dzienne Einparts DRL 410. Jako że nie chciałem, aby zapalały się one od razu po zapłonie ( tylko dopiero po zapaleniu silnika) podłączyłem jednego plusa pod alternator. A dokładnie pod jeden z niebieskich kabelków dwupinowej wtyczki w regulatorze. Tu znalazłem plus po zapaleniu silnika. Czy to może być powodem takiego zachowania auta? Takie podłączenie jest złe?

Edytowane przez Kucharbbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie klasyczny przykład padniętego akumulatora, jeśli był dobry to coś kradnie prąd? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2018 o 20:48, Dreyfus napisał:

Jak dla mnie klasyczny przykład padniętego akumulatora, jeśli był dobry to coś kradnie prąd? 

Zgadza się. Okazało się, że akumulator miał zwarcie. Po 3 latach i końcu gwarancji skończyło się na wymianie na nowy. Czy to z mojej winy padł akumulator, podłączając światła pod alternator? Podłączenie pod pin L czyli kontrolkę ladowania, jest w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności