Skocz do zawartości
marole1983

Ropa w oleju 1.9 tdi 101km avb wymieniona pompa podcisnoenia

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc moze temat sie juz powtaza ale kupilem passata i zaczol dymic poszukalem po forach i skozystalem z porady. Stan oleju byl sporo przekroczony mechanik sie dziwil ze nie doszlo do samozaplonu turbiny. Wymienilismy pompe vacum i po 3 dniach mam juz ponad stan ok 2 cmm na bagnecie. Co jest przyzyna? Dodam jeszcze ze glowica byla spawana. Kazdy mechanik do jakiego dzwonilem po objawach podejzewa uszczelki na wtryskach ale auto nie kopci i zapala na dotyk. Juz wladowalem sporo w pompe olej i filtr plus robocizne nie chce powtorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2018 o 15:55, marole1983 napisał:

 Stan oleju byl sporo przekroczony mechanik sie dziwil ze nie doszlo do samozaplonu turbiny. 

Nie ma takiego pojęcia jak samozapłon turbiny. Jeśli turbo ma walnięte uszczelnienia to puszcza mnóstwo oleju w dolot i wtedy dochodzi do rozbiegania silnika. Mniejsza o to.

Zmień oringi na pompkach na oryginały i powinno pomóc. Zastosuj nowe śruby do mocowanie pompek. Nie bój się dobrze naoliwić uszczelnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki i sruby wymienione. Brak rezultatow. 500km zrobione ok 5 mm oleju dodatkowo. Chyba glowice wymienie bo juz mi pomyslow brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak gniazda pompowtryskiwaczy wyglądały? Miały ostre krawędzie? Bo jeśli tak, to wymiana uszczelnień nic nie da, problem powróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiego powodu głowica była spawana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla popekana i niestety poprzedni wlasciciel dal sie naciagnac na regeneracje gniazd zaworowych przez firme ktora ja spawala. Moj mechanik twierdzi ze mial juz 3 przypadki spaprania sprawy przez ta firme jesli chodzi o gniazda zaworowe . Tez mi sie wydaje ze to orzez to

No nic trzeba sie za nowa glowica rozejzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności