Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie zamontowanego głośnika w Twoim samochodzie :)

 

Toć napisałem, że jest niewidoczny. :ocochodzi

Głośnik jest przykręcony do wewnętrznej części osłony plastikowej nad pedałami, na samym końcu wnęki.

Aby go pokazać, musiał bym zdjąć osłonę.

Jak przestanie padać, to wsadzę tam rękę z aparatem i zobaczę co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Polecili mi głośniczek o mocy 5W - Farun KLS-150. Z wyglądu nie najgorszy ale zobaczymy jak się będzie sprawował. Dzięki wszystkim za pomoc. Teraz pozostał tylko montaż :)

 

---------- Dodano o 16:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:14 ----------

 

Radio założę chyba w podłokietniku tak jak ma Skrzypek1975 - według mnie to naprawdę świetne miejsce, bo radio nie będzie przeszkadzało i jest niewidoczne i jeszcze raz gratuluję pomysłu Skrzypkowi. Natomiast głośnik też chciałbym założyć w podłokietniku - pytanie tylko, czy nie będzie pogłosu itp. i czy głośnik może być tak blisko radia? Macie z tym jakieś doświadczenie?:ocochodzi

Edytowane przez lecebiegne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie zamontować radio w drzwiach kierowcy. Tak jak kolega w poście 33 strona 2

Czy ktoś wie jak zdemontować plastik, w którym zamontowana jest wajcha od otwierania maski?

I jaka też tą wajchę zdemontować żeby jej nie połamać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wajcha ma zawleczkę od strony silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- podepnę się pod temat.

Może wiecie jak zdemontować plastik pod stopą kierowcy z lewej strony. Chciałbym schować pod tym kabel od anteny... :niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstopnicę?

Chyba 1 śrubka i wysunąć do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontowć wajche od otwierania maski później plastik który jest za wajchą i tak dostaniesz się do śruby od podstopnicy. wysuwa się ją do góry.

 

dzisiaj to przerabiałem. radio poszło w schowek drzwi. pozostało mi jeszcze podłączyć gdzieś zasilanie. gdzie najlepiej się podłączyć na stałe ??

zapalniczka może być?czy lepiej aku? ciężko dostać się z kabiny do akumulatora?

Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dzięki Panowie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz mi z kąt brałeś zasilanie?

Z tablicy bezpieczników? Prosto z aku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem link w poście i tam wsio opisałem ;)

 

Masa z punktu masowego na słupku przednim po stronie kierowcy,zasilanie z tablicy bezpieczników (po stacyjce)- dołożyłem sobie poprostu oryginalny pin w tablicę i bezpiecznik 10A (kabel pociągnięty prosto z CB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ja nad tym myślałem i zrobiłem tak, mam nadzieję, że wam się spodoba...

img0541j.jpg

img0542kx.jpg

img0546ts.jpg

 

Radio Harry III zostało podzielone na 3 części:

1. Panel przedni - zamontowany w popielniczce,

2. Jednostkę główną, czyli samo radyjko - zamontowaną w schowku,w miejscu zmieniarki CD,

3. Głośnik - zamontowany w drzwiach kierowcy, w miejscu nad głośnikiem fabrycznym. Jest tam wolne miejsce na głośnik systemu Dynaudio.

 

Wszystko robiłem sam. Zajęło mi to 3 dniówki. Jedynie zmiana kolorystyki wyświetlacza nie jest moim dziełem.

Połączenie panela z radiem zrobiłem za pomocą 2 kabli do drukarki (każdy po 25 żył). W sumie wykorzystałem 41 kabelków.

 

Jeżeli chodzi o "wywalanie gratów" to specjalnie nie było co wywalać.

Sam panel mieści się w odpowiednio przygotowanej/przypiłowanej popielniczce. Kable puszczone zostały otworem, który już tam był (trochę go powiększyłem).

Drugie cięcie było w schowku, tak by można było "wpuścić" kable od góry do zmieniarki, tzn. miejsca na nią przeznaczonego. I tyle.

 

Fotostory z wykonania projektu nie robiłem. :)

 

Oczywiście wszystko działa jak należy.

 

Kolego idealne miejsce na radyjko w B6. Zastanawiałem się gdzie je zamontować i nigdzie indziej nie chcę. Szkoda że sam nie umiem tego ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem na allegro radyjko z odpinanym fabrycznie panelem. Tylko firma chińszczyzną zalatuje Yosan

 

http://allegro.pl/cb-radio-yosan-cb-100-odlaczany-panel-gratisy-w-wa-i2920125044.html

 

może ktoś ma takie radyjko.

Idealne by było do B6 w miejsce popielniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....Jest jeszcze jeden problem z Lafayette i Yosan - niewiele stacjonarnych sklepów to ma na stanie więc tak naprawdę ciężko będzie przetestować na żywym organizmie. Inna rzecz że coś w tym musi być bo radio jest w relatywnie tej samej cenie co konkurencja a popytu na to zbyt wielkiego nie ma...

 

ja albo coś wpakuje w schowek/podłokietnik (nie jeżdzę na tyle by być profesjonalistą) albo schowam pod siedzenie coś a'la lafayette

 

Mam Lafayette w B6 CC. Też nie chciałem robić żadnych dziur. Z tym radyjkiem udało się to fajnie. Jednostka centralna w bagażniku, przymocowana na rzepach do tapicerki, zasilanie 12V z bagażnika, blisko do anteny. Oryginalnym kabelkiem (ethernet) pociągnąłem połączenie do "gruszki" w pobliżu zapięcia pasów bezpieczeństwa przy schowku. Można szybko rozłączyć i schować przy sporadycznym użytkowaniu, albo ciągle połączoną gruszkę rzucić do schowka.

Niestety, co do samego radia to jest rozwiązanie dość ułomne, ze względu na małe rozmiary głośniczka, a przez to niską słyszalność. U mnie też często po wypięciu gruszki i ponownym jej wpięciu radio traci ustawienia konfiguracyjne i trzeba je ponownie wprowadzać. Podkreślam, że nie są to wielkie mankamenty (w mojej ocenie), ale zawsze to jest "coś za coś".

Edytowane przez Leo1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w pasku instalacja CB wygląda tak:

 

ant_3.jpg

 

Radio TTI-880 (parametry dostępne w sieci oraz wszystkie za i przeciw), zasilanie z zapalniczki, antena President Kentucky, uchwyt anteny montowany na klapę bagażnika President KF 150, mikrofon zawieszony na uchwycie z tel. kom. (bez wieszaka), kabel przeciągnięty pod kierownicą i radiem.

Ze względu na wymiary radia CB konieczne było zdemontowanie schowka po lewej stronie kierownicy. Efekt jak na zdjęciach przy kompromisie kilku funkcji: widoczny wyświetlacz, zmiana funkcji radia, łatwa dostępność i obsługa mikrofonu CB. Montując radio brałem pod uwagę czytelną i prostą obsługę. Chcę zmienić TTI-880 na Harry III(ale nie w popielniczce). Jak zamontuję to podeślę foto.

radio_3.jpg

radio_6.jpg

widok ogolny_1.jpg

mikrofon_4.jpg

mikrofon_1.jpg

mikrofon_2.jpg

ant_2.jpg

Edytowane przez flassh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flassh popraw zdjęcia bo nie działają a jestem ciekaw co wymodziłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie w pasku instalacja CB wygląda tak:

 

Najgorsze za wszelkich możliwych.

Czy myślisz, że miękkie plastikowe panele na dolnej cześć deski zostały umieszczone przez konstruktorów przez przypadek?

Pytanie, co stanie się z Twoja lewą nogą podczas uderzenia w przód.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze za wszelkich możliwych.

Czy myślisz, że miękkie plastikowe panele na dolnej cześć deski zostały umieszczone przez konstruktorów przez przypadek?

Pytanie, co stanie się z Twoja lewą nogą podczas uderzenia w przód.?

 

Uwaga słuszna w kwestii bezpieczeństwa, ale nie mogę się z nią zgodzić w 100 %.

 

Pozostała treść Twojego komentarza to są tylko spekulacje, domysły i nadinterpretacja własnych poglądów. Nie wiedząc w jakiej odległości znajduje się fotel kierowcy od kierownicy nie można wyciągać takich wniosków, nie mając informacji na jaką głębokość i pod jakim kątem przykręcone jest radio itd. Czytałem w poprzednich postach o Twoich uwagach dot. montażu radia i widzę, że masz chyba jakąś manię prześladowczą na tym tle :jasne Równie dobrze możesz udzielić mi wyczerpujących informacji o czym myślał projektant/konstruktor zatwierdzając do produkcji: wadliwą pompę oleju?, pękające bloki silnika?, nie przetestowaną konstrukcję tłumika drgań wału i nawalające pompowtryski?

 

Przy montażu radia (czy innego dodatkowego wyposażenia) trzeba rozpatrywać kilka kwestii:

1. Bezpieczeństwo obsługi w trakcie prowadzenia samochodu (tak jak np. regulacja głośności, zmiana kanałów lub odcięcie szumów, rf gain itp.) w radiu zmontowanym w niewidocznym miejscu tj. pod siedzeniem lub w podłokietniku czy pod schowkiem pasażera (gdzie radio znajduje się poza zasięgiem ręki) - można robić regulację na wyczucie, ale w radiu, które ma mało funkcji.

2. Dobrze zamocować podstawę i radio, aby w trakcie kolizji w kogoś nie uderzyło. Niezamknięty schowek w czasie jazdy też może zamieszać.

2. To samo tyczy się przymocowania mikrofonu do deski rozdzielczej czy trzymania go w schowku. Przy gwałtownym hamowaniu trudno powiedzieć w którą stronę poleci.

3. Prawidłowe zamocowanie anteny tj. odpowiednie jej przykręcenie do karoserii samochodu. W sposób nie powodujący/maksymalnie ograniczający/ możliwość wyrządzenia krzywdy w przypadku potrącenia. To samo tyczy się anten zamocowanych na magnesie np. uderzenie podstawą magnetyczną przez jadący samochód.

 

Na tak postawione pytanie i taki komentarz mogę odpowiedzieć tylko w taki sposób... Jakoś w ogóle nie poruszasz innych kwestii bezpieczeństwa/montażu, bez jednego zapytania czy tak zamontowane radio nie krępuje ruchów kierowcy przyczepiasz się do tego, że w Twoim przypadku tak zamocowane radio może urwać Ci nogę przy samej doopie w trakcie kolizji i próbujesz na siłę wmówić to mi i pozostałym użytkownikom forum :P Jak na osobę, która ma wiek ustawiony na 12 lat musisz przemyśleć jeszcze wiele spraw zanim z fotelika dziecięcego przesiądziesz się na fotel :lol Zamieść zdjęcia z montażu swojego radia ;) Pozdrawiam kolegę :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga słuszna w kwestii bezpieczeństwa, ale nie mogę się z nią zgodzić w 100 %.

 

Pozostała treść Twojego komentarza to są tylko spekulacje, domysły i nadinterpretacja własnych poglądów.

 

Doprawdy?

Montując swoje radyjko, też chciałem je tam umiejscowić. Jednak wtedy pokazano mi radyjko z samochodu, który miał wypadek. Było zmiażdżone nogą kierowcy. W efekcie wypadku kierowca nie doznał poważniejszych urazów - poduszki i pasy - za wyjątkiem właśnie tej nogi, zmiażdżonej o twarde radio. Musie mu ją amputować.

Szybko zmieniałem zdanie co do umiejscowienia radyjka w swoim autku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam radyjko schowane mam pod fotelem kierowcy, a gruszka leży na tunelu środkowym.

Gdyż nie jestem zwolennikiem wiercenia wycinania itp :P

 

poniżej załączam link jest kilka radyjek dość ciekawych posiadających wyświetlacz w gruszce może komuś przyda się w wybraniu radyjkka do Paska :)

 

http://www.forumkk.eu/index.php?topic=1094.0

Edytowane przez michuwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności