Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość beny2108

Witam,

po raz pierwszy na Waszym forum. :hurra:

Przeczytalem prawie wszystko o CB w passatach, ale nie znalazlem nic o B6.

Autko na gwarancji, nie moge wiercic dziur, nie moge ingerowac w instalacje elektryczna, autoryzowane serwisy nie maja zadnych doswiadczen w montazu tego typu urzadzen (lodzkie, swietokrzyskie) ...

Po lekturze na forum bylem prawie zdecydowany na radio stacjonarne (dobra jakosc odsluchu - bez szumow etc...), dobrze ukryte, z antena raczej na relingu, przykrecona do stalego uchwytu, a tu:

Firma, do ktorej zostalem odeslany proponuje mi "reczniaka" i antene na magnes...

 

To ja juz nic nie rozumiem... :krzeslem:

 

Podobno maja wielu zadowolonych klientow...

 

Co wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antena na relingu a b6?

ja mam na relingu a b4 i troche mi ten uchwyt porysował reling

pozatym musisz miec doprowadzoną mase innym kabelkiem - żeby dobrze działało

radio:

ja nie brałbym reczniaka :dobani:

nie jest wygodny

antenka na magnes z jakąś tam folią ochronną ;)

antene polecam sirio ml145

albo taka jak mam ja santiago 1200 ale tego nie utrzymasz na magnesie

w role wchodzi tylko uchwyt

radio polecam unidena pro520xl

sam takiego używam i jestem zadowolony

nie wierć żadnych dziur nigdzue bo to nowe autko ;)

elektryke do radia przez zapalniczke ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również po kilku "spotkaniach trzeciego stopnia" ;) sprawiłem sobie CB, po przejrzeniu niemal wszystkiego, wybór padł na Unidena 520 i Hustlera IC100 na magnesie,; co do radia-niemal najmniejsze w swej kategorii-3.5cm wys., jakościowo chwalone i potwierdzam to, zasilane z zapalniczki,; antenka- 100 cm, chowa sie bez najmniejszego problemu w bagażniku, pod magnes podkleiłem koło z folii samoprzylepnej(bezbarwna-nie widać jej) i nie mam problemu z zarysowaniem lakieru,;zasięg wystarczający aby móc uniknąć "mało przyjemnych i kosztownych spotkań ;) jednym słowem polecam, wiem że inni będą kontrować to ,że antena powinna być jak najdłuższa ale w moim przypadku ta "setka" to wystarczająca i najpraktyczniejsza antenka. Możesz mieć wątpliwości co do braku homologacji na to radio, ja kupiłem swój zestaw na allegro i dostalem świadectwo homologacji z 2005 roku, z okresu kiedy ten model byl dopuszczony do uzytku. Przemyśl sprawe zakupu, ale zapewniam że to opłacalny zakup i zwróci się szybciutko- nowy taryfikator mandatów :kwasny:

pozdrowionka dla wszystkich i do usłyszenia na 19 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Dzięki Mecenasie i Gringo, :padam:

pójdę chyba w kierunku antenki na magnes Sirio ML 145 (chyba nikt o niej złego słowa nie powiedział). Nie wiem tylko, czy da się ją w jakiś sposób zwijać do bagażnika (150cm długości) i czy nie jest to zbyt kłopotliwe. :|

Co do radyjka, to myślę o jakimś możliwie gabarytowo najmniejszym (np 115x35x180). Unidenka raczej nie, bo muszę mieć fakturę, czyli dowód, że kupiłem sprzęt, który nie jest dopuszczony... Może jakiś z tańszych Presidentów (podobno Harry II ASC jest nr 1 w Europie), albo jakiś nowy... Kenji (?). Faje są też TTi, bo mają niebieskie wyświetlacze i pasowały by do passacika, :ok: ale są gabarytowo większe :[ - czy ktoś takie zastosował w B6??? i jak i gdzie je zaczepić bez wiercenia???

A może ktoś ma jakiś patent na schowanie jakiegoś radyjka w schowku po lewej stronie kierownicy???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak i gdzie je zaczepić bez wiercenia???

radio?

przed drążkiem zmiany biegów nie masz miejsca?

miedzy ręcznym a fotelem pasażera?

 

ja bym się nie przejmował tym że tam nie ma jakiejś homologacji - jak dla mnie bzdura

homologacje sa dostepne w internecie i z tego co wiem sa akceptowane :]:hyhy:

Uniden PRO520XL ;)

 

pzdr +mcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak i gdzie je zaczepić bez wiercenia??

 

 

Odnosnie montażu bez wiercenia pomyśl może o jakiejś silnej taśmie dwustronnej (może "rzep" podkleić do deski rozdzielczej) za pomocą której przyklejasz uchwyt. Bez wiercenia i w miarę stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Tak sobie myślę, :cwaniak: że wszelkie rzepy, czy taśmy na klej i tak będą nietrwałe.

Zaczynam się zastanawiać nad:

1/ wsunąć jakąś blaszkę pomiędzy elementy kokpitu i tam ją zaczepić, a następnie do niej przykręcić uchwyt do CB

2/ kupić drugi oryginalny schowek ten po lewej stronie kierowcy i jego przerobić (pociąć, czy powiercić) pod kątem pontażu radyjka. Gdy będę chciał Paska sprzedać, po prostu zamienię z powrotem na oryginalny, nie pociachany schoweczek. :D

Ciekawe tylko ile kosztuje ten drobiażdżek??? :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe tylko ile kosztuje ten drobiażdżek??? :zdziwko:

 

w ASO? duuuużo :rotfl::rotfl:

nie wiem teraz nie pomogę... nie siedziałem jeszcze w b6 w środku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek

Mam radyjko jak w podpisie przymocowane do klapy schowka pod kierownicą z lewej strony. Jest przykręcone na trzy wkręty. Wczesniej sprawdziłem jak wyglądają dziurki po odkręceniu uchwytu. Są praktycznie niewidoczne, a po zalepieniu czymś czarnym nie ma śladu.

Polecam takie rozwiązanie.

Moja ML bez problemu chowa się do bagażnika po zgięciu promiennika. Jak pisałem wczesniej, praktycznie przestałem jej używać. Florida jest wystarczająca w 80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Dzięki Sierek i wszyscy forumowicze :hurra:

w piątek byłem w Częstochowie u Presidenta. Pasowałem różne radyjka i w końcu zdecydowałem się na Harego II (przede wszystkim małe gabaryty).

Harry idealnie wchodzi do schowka po lewej stronie i tak się "usadawia", że głośniczek w dolnej części obudowy wcale nie jest zasłonięty. :hurra: Kabel zasilający radyjko przerzucam nad kolumną kierownicy i wpinam się w zapalniczkę. :hurra:

Grucha jeździ w kieszeni drzwi lub, gdy rozmawiam, leży przewieszona przez lewe kolano. :ok:

Antena na magnes President Dakota (czy jakoś tak) 1,5m długości - spokojnie chowa się do bagażnika. :hurra: Kabelek od anteny puściłem od bagażnika wzdłuż dolnego progu pod plastikiem i wypuściłem do góry w okolicach podpóki pod stopę. Wcale go nie widać. :hurra:

Po prostu REWELACJA!!!! :hurra::hurra::hurra:

Ani jednej dziurki, jakość odsłuchu super, podczas jazdy, wsiadania i wysiadania otwarty schowek z radyjkiem wcale nie przeszkadza, zestaw bardzo łatwo demontowalny, po prostu to, czego chciałem. :hurra::hurra::hurra::hurra::hurra:

No i oczywiście wrażenia z pierwszych kilomertów... eter tętni życiem...

Polecam wszystkim :D CB to jest to!!! :D

 

W załączeniu fotka, jak to wygląda.

 

Szerokości i przyczepności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek
Ani jednej dziurki, jakość odsłuchu super, podczas jazdy, wsiadania i wysiadania otwarty schowek z radyjkiem wcale nie przeszkadza, zestaw bardzo łatwo demontowalny, po prostu to, czego chciałem
Jakim cudem otwarty schowek nie przeszkadza Ci przy wsiadaniu? Tak daleko masz odsunięty fotel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108
Ani jednej dziurki, jakość odsłuchu super, podczas jazdy, wsiadania i wysiadania otwarty schowek z radyjkiem wcale nie przeszkadza, zestaw bardzo łatwo demontowalny, po prostu to, czego chciałem
Jakim cudem otwarty schowek nie przeszkadza Ci przy wsiadaniu? Tak daleko masz odsunięty fotel?

No fakt, fotelik mam sporo odsunięty, bo i kopytka mam długie (z korpusikiem 190cm). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Migmar

Od dwóch miesięcy używam Harry II ASC. Doszedłem do wniosku że to radyjko najbardziej pasuje do B6 (C3) jako zestaw przenośny. Dlatego że ma małe gabaryty oraz zawiera ASC (bardzo przydatna funkcja). Zestaw jest wyjmowany, antena na magnes President Florida (40 cm). Pod antenę kupiłem na allegro gumową podkładkę. Pasuje idealnie do podstawy. Antenę stawiam na środku dachu, wtedy SWR mam 1,2. Odbieram już z 10 km a mnie słyszą do 5-7 km. W odróżnieniu od beny2108 radio wkładam pomiędzy fotel kierowcy a tunel, głośnik na prawą stronę. Jest dla radyjka idealne miejsce, akurat pasuje w szczelinę i jest lekko dociśnięte fotelem, łatwy dostęp w przypadku regulacji. Zasilanie z tylnego gniazda zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Hej Migmar,

a tym wkładaniem i wyjmowaniem radyjka nie rysujesz trochę plastików "tunelu"? Szczelina pomiędzy fotelem i tunelem jest dość wąska i radyjko wchodzi w nią z pewnym oporem - pewnie z czasem plastiki zostana trochę "skatowane".

Korzystanie z tylnego gniazda zapalniczki jest bardzo dobrym rozwiązaniem :ok: . Wtedy w przednią można wtykać np. ładowarkę komórkowca etc...

PS

Jutro jadę w traskę i zapnę ściągniętą właśnie z allegro podkładkę pod antenę magnetyczną. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

No chłopaczki! (i dziewczątka)!

zrobiłem dzisiaj 600 km w deszczu i deszczu ze śniegiem.

Nie śmigałem za szybko (bo rozumie się... pogoda...) max 140km/h.

Antenka (podstawa 145mm) była przyklejona do podkładki magnetycznej (160mm) i nie przesunęła się nawet o włos!!!! :hurra:

Nadmienię, iz antenkę przyklejałem do mokrej podkładki (na dachu były krople wody).

Jestem zadowolony. :padam:

Dwa razy ściągałem antenę z dachu (podkładkę zostawaiłem) i nikt podkładki nie zakorbił. :zdziwko:

Będę dalej testował i dzielił się wrażeniami.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie przesunęła się nawet o włos!!!!

No ja od kilku dni testuje podkładkę 90mm i tez jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzes666

Hej. Proponowałbym wam antenke klejona do szyby, Bez wiercenia i zabawy z magnesówkami. No chyba ze ktoś lubi eksperymentowac i sprawdzać czy i kiedy sie odklei. Oby nie ale jest takie ryzyko. Z antena klejona nie ma takiej mozlowosci. Mam taka w moim B5 :ok:

Na stonce http://www.conrad.pl mozna kupic taka za 99zł.Polecam

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stablo

wszytsko przeczytałem pieknie opisane mam jeden problem któredy dokładnie prowadzicie kabel antenoy aby w samochodziku mam na mysli limo a nie kombi był jak najmniej widoczny bardzo prosze o info bo jestem tym zywo zainteresowany odkąd miałem bliskie spotkania trzeciego stopnia przy sporo przekroczonej prędkosci swiatła hehe

planowałem umiescic reczniaka w schowku srodkowym lub gdziekolweik indziej aby nie zakłucać niemieckiego porządku jak i jescze panujacej nowosci ( 2008)

plnuje zakup anteny na uchwut przy bagażniku

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie info

szerokści i przyczepności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

mam B6 variant radyjko posiadam TTI 770 +sirio ML 145 radyjko bez wiercenia umiescilem pomiedzy fotelem pasazera a panelem srodkowym...podlaczylem je do tylnego gniazda zapalniczki na tunelu i nic nikomu nie przeszkadza...antena jest zamocowana z tylu na dachu za kierowca(lewa str.) kabel po slupku do bagaznika jako ze mam mate to idzie pod mata i nic nie widac...w laczeniu siedzen puszczony kabel dalej i nadal nic nie widac...i podlaczony do radia ktore nikomu nie wadzi!!mysle ze to dobre rozwiazanie i nie ma co narzekac...

antena spokojnie miesci sie po zdjeciu do bagaznika...

 

co do wypowiedzi kogos na 1 str...passat B6 nie ma "recznego" ale mozesz nie wiedziec bo pozniej napisales ze nie siedziales w nowym passku...

i ja mam 186 cm i siedzenia mam tez dosc daleko bo przedostatnia mozliwosc...nie siedze jak TAXI driver:P

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harego II Dobry wybór

Kabel zasilający radyjko przerzucam nad kolumną kierownicy i wpinam się w zapalniczkę. To już jest niezbyt estetyczne , poszukałbym przejścia przez przegrodę i zasilanie z aku +(koniecznie z bezpiecznikiem )a minus gdzieś od masy pojazdu.

Grucha leży przewieszona przez lewe kolano. Z tym to ostrożnie bo jak przyjdzie Ci awaryjnie jakąś kombinację manewrów zrobić to może się niechcący gruszka zaplątać , proponuję jednak gruszkę mocować w uchwycie (widziałem kiedyś patent jak klient przykręcił uchwyt od gruszki do przerobionego mocowania odświeżacza powietrza w kratkę wentylacji.

Antena President Dakota Dobra antena tylko z tą niby szklaną cewką - kwestia gustu - nie wnikam - nie warta tej ceny .

Kabelek wzdłuż dolnego progu pod plastikiem i wypuściłem do góry w okolicach podpóki . Wcale go nie widać. Gdybyś kiedyś miał jakieś problemy z zakłóceniami to kabel antenowy układaj jak najdalej od wiązek instalacji w aucie np. górą

Po prostu REWELACJA!!!! Cieszymy się z Tobą !

 

 

 

Szerokości i przyczepności...

 

Ogólnie dobrze wybrałeś tylko w miejscu gdzie zestrojono Ci antenę czyli tam gdzie stawiasz magnes przyklej na dachu ciut większy krążek bezbarwnej samoprzylepnej foli bo jak złapiesz coś między gumę a lakier to porysować może głęboko oj głęboko .

 

P.S. Te podkładki magnetyczne dają tyle co reklamówka z Bieddronki a im większa jej grubość tym większe prawdopodobieństwo odklejenia magnesu.

 

Znam człowieka który za namową czegotoniewiedzących pseudo fachowców nakupował pod antenę folię alu , grubszą gumę i podkładkę i co przy 80km/h szyba z tyłu do wymiany błotnik i drzwi do szpachlowania i malowania.

Innemu koledze już dwa razy jego Ohio http://www.president24.pl/product-pol-1852385-Ohio.html zatrzymała się na kablu bez mijanki z ciężarówką też się nasłuchał o podkładkach wię nie radzę.

 

antenke klejona do szybyNa stonce www.conrad.pl mozna kupic taka za 99zł.Polecam

 

:eek: Pierwszy kwietnia już był - :eek: masz na myśli antenę na pasmo obywatelskie 11 metrów Citizen Band popularnie zwane CB ?

 

:eek: Przyklejaną ! :eek:

 

Może tak trochę poczytać a potem polecać o tu na przykład http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności