Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co z CB w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś montował antenę CB na relingu w B6? Czy trzeba masę doprowadzać, a może już jest zmasowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chce podłaczyc CB radio, zamierzam umiescic go w podłokietniku z racji ze uzywam wtedy gdy gdzies dalej jade a nie na codzien, i mam problem jak bezposrednio podłaczyc do zapalniczki z tyłu, a problem dokladnie taki ze niemoge sie dobrac do tej zapalniczki by ją wyciagnac lub dostac sie do niej od tyłu(na tylnej czesci podłokietnika mam wyloty powietrza, nizej gniazdko zapalniczki a nizej zaslepke), moze ktos to robil i wie jak to zrobic(mile widziane zdjecia) bo opcja podłaczenia do zapalniczki wtykiem od strony pasazera nie wchodzi w gre bo czasem dzieci jada z tylu i nieche by palce wtykneli.

nawiazuje do pytania kolegi, czy relling w variancie ma mase czy trzeba oddzielnie kablem?

 

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ściągnąć tył podłokietnika i masz dupkę zapalniczki na dłoni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba ściągnąć tył podłokietnika i masz dupkę zapalniczki na dłoni...

tył podłokietnika czyli ten plastki, a to jest razem z tym nawiewem i zapalniczka czy to zostaje oddzielnie?sa tam jakies śrubki czy tylko zatrzaski, bo jak juz tak wstepnie sie przymierzałem do tego to siedzi bardzo solidnie, bardzo. dlatego zrezygnowalem zeby czegos nie urwac i pomyslalem zapytac moze akurat ktos to robił juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tył podłokietnika czyli ten plastki, a to jest razem z tym nawiewem i zapalniczka czy to zostaje oddzielnie?sa tam jakies śrubki czy tylko zatrzaski, bo jak juz tak wstepnie sie przymierzałem do tego to siedzi bardzo solidnie, bardzo. dlatego zrezygnowalem zeby czegos nie urwac i pomyslalem zapytac moze akurat ktos to robił juz

 

Tutaj masz kolego jak rozebrać http://forum.vw-passat.pl/threads/127869-Instrukcja-Montaz-przetwornicy-napiecia-230V

na przyszłość proszę poszukaj dokładnie informacji na forum, szukanie nie boli :)

 

 

a CB w moim podłokietniku jest schowane tak

 

Passat.B6.CB.w.podlokietniku.jpg

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc

starałem sie szukać ale widocznie zbyt mało czasu na to poświeciłem

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
starałem sie szukać ale widocznie zbyt mało czasu na to poświeciłem
to następnym razem nie poświęcaj czasu na staranie się tylko od razu na szukanie.

Podpowiem, że forum najlepiej przeglądać przez .... gugla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz a trytyki masz po co?? jak to masz przyczepione?? Calkiem przyjemnie to wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz a trytyki masz po co?? jak to masz przyczepione?? Calkiem przyjemnie to wyglada

 

No trytyki trzymają CB, w boku schowka są wyfrezowane prostokątne otwory pod trytytki, w dolnym prawym narożniku otwór na przewody. Gniazdo do podłączenia CB za tylnym panelem tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba ciągnąć dodatkowej masy,karoseria jest masowana fabrycznie w wielu miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowałem i probowałem i nie daje rady zdjąc tego tyłu podłokietnika, patrzyłem instrukcje kolegi "Bimbasz" ale u mnie nie ma takiej zaslepki jak na tym zdjeciu http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=93612&d=1355647724. co poradzicie? na siłe niechce probowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki instrukcji Bimbasza i Blopa radio już podłączyłem bezpośrednio do skrzynki bezpieczników. Teraz mam wolne gniazdo zapalniczki i mniej zakłóceń na radyjku. Sam montaż radia został przeprowadzony rok temu. Kupiłem drugi schowek i go pochlastałem, aby mieć dostęp na bieżąco do pokręteł. Teraz będę ich miej używał, ale do tej pory SQL miał dużo roboty. Jeszcze planuje pociąć schowek żeby radio mniej wystawało bo już słyszałem że to łamacz kolan

koszt 1zł za konektor

radio Johnny

20140402_160242.jpg

i gruszka leży sobie tu

20140402_160227.jpg

przewód antenowy schowany w progu wyprowadzony do bagażnika

20140402_160817.jpg

i antena ML147 stoi sobie na przyklejonej podkładce z folii bezbarwnej

20140402_160253.jpg

20140402_160221.jpg

Edytowane przez zarembaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze planuje pociąć schowek żeby radio mniej wystawało bo już słyszałem że to łamacz kolan

 

Może trzeba było ciąć tak jak ja (całe jest w środku i przy zamkniętym schowku nie kusi złodzieja) :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trzeba było ciąć tak jak ja (całe jest w środku i przy zamkniętym schowku nie kusi złodzieja) :hmm

 

Chciałem mieć dobry dostęp do pokręteł (przez zakłócenia) teraz pewnie zrobiłbym jak ty

apropo złodzieja to jest niewidoczne przy zamkniętych drzwiach, a antena zakładana jest raczej na trasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeśli ktoś szuka fajnego radyjko które nie rzuca się w oczy i jest godne polecenia to coś takiego CB radio YOSAN CB 250 .. w sam raz do dyskretnego montażu max można przedłużyć przewód do 2 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem tak: https://www.dropbox.com/sh/x3lirmcubmlox2o/AAA8Hv4JxgOQifprldNB_kB1a?dl=0

Aktualnie antena ML-145 na relingu, cb w podłokietniku, głośnik zewnętrzny pod fotelem kierowcy, a pomiędzy głośnikiem a radiem cb gałka głośności głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cb.jpg Witam czy da radę w tym miejscu wstawić CB radio całe? jak się wymontuje popielniczkę to wejdzie tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem kilka dni temu Yosana CB-250, bardzo fajne radio do dyskretnego montażu, fajny motyw ze całym sterowaniem i głośnikiem w gruszce dość doby SQ ale za mało używałem żeby potwierdzić. Radio zostało podwieszone do sufitu bagażnika (sedan) i zasilanie w gniazdo w bagażniku, poprzez przedłużkę (180 cm a nie 200 cm) pod tylnym siedzeniem do tunelu a z tamtąd gruszka chowana w schowku, tej przedłużki starcza na styk.

 

Problem jest jedynie że chciałem antenę na klapie bagażnika a mimo że czujnik pokazuje uziemienie czyli idzie z klapy "prąd" na karoserie to nie można uregulować anteny na bagażniku i podczas użytkowania też jest problem bo u innych słychać mnie jek piszczę albo wogóle nie słychać. Na dachu jest lux. Tylko dlaczego taki problem z klapą bagażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem po montażu CB w moim Passacie B6. Zamontowałem Yosana Micro II ( po tuningu). Zamontowałem również dodatkowy głośnik Unidena. Schowek przez cały czas może być zamknięty gdyż włączanie radia, głośność i chyba zmiana kanałów jest w gruszce. Nie jeździłem jeszcze w dłuższą trasę wiec nie powiem jak działa ale myślę, że jest OK. Poniżej fotki może komuś się przyda.

 

 

CB II.jpg

 

CB III.jpg

 

CB V.jpg

 

CB IV.jpg

 

CB I.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności