Skocz do zawartości
Bulee23

Fabryczna kamera cofania nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

"Na dwoje babka wróżyła". 

Zacznij od demontażu tapicerki w bagażniku po prawej stronie. Tam jest moduł. Oceń jego stan - czy nie jest zalany, czy nie ma korozji na stykach w kostce itd. 

Tam też możesz kombinować z podłączeniem innej kamery - jakakolwiek z wyjściem NTSC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jest po prawej czy lewej stronie bo różnie już słyszałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem i wykonałem naprawę we Wrocławiu, brakujący pin wstawiony i kamera działa. Jak by ktoś potrzebował takiej pomocy we Wrocławiu to proszę pisać na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2019 o 09:47, SHARK napisał:

Teoretycznie wszystkie które są przy kierowcy z lewej strony sprawdzałem ale dla pewności zrobię to jeszcze raz. 

Ale dziękuję za sugestię. 

Mnie się udało rozwiązać problem. Wielkie dzięki dla użytkownika mkpol gdyż okazało się, że miał rację. Sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce "C" ale jak się okazało po przestudiowaniu schematów elektrycznych przewód po przewodzie to jest jeszcze bezpiecznik S51 który znajduje się na obudowie przekaźników z lewej strony pod kierownicą. 

mkpol jeszcze raz dziękuję. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem co SHARK u mnie kamera nie otwiera do konca znaczka i obraz sie nie pokazuje dopuki nie uchyle znaczka do konca

tak samo nie moge otworzyc klapy bagaznika z znaczka ale z pilota i przycisku w samochodzie juz tak nie wiem gdzie tkwi problem 

 

Pozdrawiam

 

Cześc Wszystkim 

 

 naprawiłem instalacje cała która odpowiedzialna była za komunikacje z kamerą wszystkie kable wymienione nie wyświetla mi się już żaden błąd z kamery ale mam problem taki ze kamera w znaczku nie otwiera się do końca a jedynie uchyla 

gdy otworze ręcznie do końca znaczek obraz jest idealny 

 

wiecie  co może być nie tak ze kamera tak jakby nie uchyla do końca znaczka ?

 

Pozdrawiam i z Góry dzięki za odpowiedź 

Edytowane przez Damian Passat cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten mechanizm z silniczkiem który odpowiada za uchylanie kamery czy ma wszystkie "zęby" .

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

na komputerze  po odczytaniu błędów wyświetlił się kod  błędu 2873:

z dopiskiem nieprawidłowa funkcja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mam problem nie tyle z działaniem kamery ( choć raz się zawiesiła i był błąd ) problem mam z tym że instalacja szeroko rozumiana kamery cofania pożera mi prąd z akumulatora ,  rozebrałem boczek prawy w bagażniku ,było trochę mokro (wytarłem) odpiąłem moduł a w nim dwa styki były z nalotem (oczyściłem) .

   Sprawa wygłąda tak że jak mam podpięty moduł to w spoczynku auta inst kamery żre mi ok 1.5 A  ( waha się ) jak moduł odepnę upłynność (żarcie standardowe ) to ok 0.02/01 A czyli standard , rozebrałem moduł i nie widać niczego niepokojącego , macie koncepcję gdzie w tej instalacji po podpięciu modułu może mi się robić zwarcie prowadzące do rozładowania akumulatora ?

 

Passat B7 sedan 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór masz po podłączeniu samego modułu, czy po podłączeniu "kpl. czyli moduł+kamera"?

Jeśli kpl., to podłącz tylko sam moduł bez podpinania do niego kamery, jeśli nadal będzie duże pobieranie to albo wiązka "samochodowa" jest trafiona, albo sam moduł. Jeśli nie będzie, to prawdopodobnie uszkodzona jest wiązka podłączająca samą kamerę, wtedy bym szukał w klapie - lubią się przecierać przewody na wyjściu z "rur/zawiasów" klapy.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez SHARK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar robiłem po kompletnym podłączeniu zestawu moduł + kamera ale popraw mnie , zasilanie modułu i kamery nie jest na jednej szerokiej kostce w module ? a ta druga mała nie jest wizyjna od kamery ? 

 

Przejrzałem dziś okablowanie między modułem kamery a kamerą i chyba jest ok , wygląda na to że prąd żre nam moduł , rozkręciłem go ale nic nie widać niepokojącego , macie może jakiś namiar na fachowca elektronika który sprawdziłby/naprawił ten moduł w Warszawie i okolicach ?

Edytowane przez Roni71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

Jako, że jestem tutaj nowy, na początek wielki ukłon do wszystkich. ?

Moje pytanie kieruję przede wszystkim do użytkownika SHARK, mianowicie gdzie znajdę bezpiecznik S51? Może to banalne, ale na skrzynce przekaźników z lewej strony kiery jest tylko jeden 15A i jest dobry - chyba że nie szukam tam, gdzie trzeba. Walczę z kamerą już blisko miesiąc, gdyż miałem objawy identyczne, jak wspominany kolega SHARK. U mnie okazało się, że silnik od wysuwania kamery miał kompletnie wytarte szczotki. Problem tkwi jednak w tym, że otwieranie klapy ze znaczka działa, kiedy mu się podoba (ostatnio już wcale). Podejrzewałem mikrostyk, ale to chyba też nie to, więc pozostaje już chyba tylko ten nieszczęsny bezpiecznik.

Z góry dziękuję za pomocne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, ZWOLU napisał:

gdzie znajdę bezpiecznik S51?

 

W dniu 18.09.2019 o 22:19, SHARK napisał:

bezpiecznik S51 który znajduje się na obudowie przekaźników z lewej strony pod kierownicą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tyle wyczytałem z wcześniejszego posta, więc albo jestem osioł i nie umiem znaleźć, albo ten, który zlokalizowałem jest dobry i dalej jestem w punkcie wyjścia. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz precyzyjnie pokazane, który to bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego nTomek. Jutro sprawdzę, czy grzebałem w dobrym miejscu, bo cycek chwilowo w warsztacie ze względu na zawiechę. Nie tracę nadziei! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdziłem wiązkę, jest ok, sterownik wygląda jak nowy. Jakie powinno być prawidłowe napięcie zasilające na kostce kamerki, u mnie jest 6,5V niezależnie czy mam włączony R czy nie. Nie wydaje mi się to poprawną wartością.

20230215_095646.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności