Skocz do zawartości
Bulee23

Fabryczna kamera cofania nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przejrzalem wszystkie wątki dotyczace kamery cofania, lecz niestety nie znalazlem rozwiazania mojego problemu. Jezeli cos przegapilem przepraszam.

Mam fabrycznie zainstalowaną kamerę cofania high z RNS510 w B7 kombi i przestała ona działac (wcześniej działała bez problemu). Po wbiciu wstecznego pojawia sie tylko wizualizacja parktronic, ktory dziala.

Sprawdzilem multimetrem i kamera nie ma zasilania po wbiciu wstecznego. Od kamery przewody z sygnalem ida z klapy w prawy peszel natomiast zasilanie idzie w lewy peszel. Niestety instrukcje, ktore tutaj znalazlem dotycza glownie dolozenia kamery cofania i pociagniecia zasilania z RNS510 prawa strona razem z sygnalem do modulu w bagazniku po prawej stronie. Wedlug schematu elektrycznego zasilanie kamery powinno isc z modulu. 

Niestety nie udało mi się jeszcze zdemontować boku bagaznika by dostac się do modułu (cos to u mnie ciasno wszystko siedzi) stad pytanie do czego podlaczony jest przewod zasilania idacy od kamery do lewej strony (sprwadzilem przewody w przegubie klapy i jest ok)? Jak to jest podlaczone w oryginale i dlaczego zostalo pociagniete dwiema stronami z klapy?

Z gory dziekuje za odpowiedz oraz sugestie jak zabrac sie do problemu.

 

 

Edytowane przez Bulee23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bulee23 napisał:

Wedlug schematu elektrycznego zasilanie kamery powinno isc z modulu

I według tego samego schematu znajdziesz je na "złączu 10-stykowym, w tylnej lewej ścianie bocznej" - piny 3 i 10.

Wynika z tego, że kable zasilające muszą wracać do modułu kamery, na prawą stronę bagażnika pod "osłoną poprzecznego pasa nadwozia" - zgaduję, ale to chyba najkrótsza droga ;)

Tu masz instrukcję demontażu elementów bagażnika. Wspomnianą osłonę łatwo wyjąć - 2 wkręty i zatrzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziekuje w weekend zabiore sie za rozbieranie...

 

Dostalem sie do modulu kamery cofania i po odpieciu 54 pinowej wtyczki wyrazny jest niebieski nalot (czyzby woda?). Sam uklad wyglada ok. To co rzucilo mi sie w oczy to to, ze w 54 pinowym gniezdzie w module brakuje jednego pinu (pin 43). Stad pytanie czy powinny tam byc wszystkie 54 piny?

Czym najlepiej przeczyscic wtyk i gniazdo?

Z gory dziekuje za pomoc.

IMG_9309.JPG

IMG_9310.JPG

IMG_9308.JPG

 

Właśnie obawiam sie, ze pin mógł sie wyłamać dlatego wielka prosba o sprawdzenie jeżeli ktoś może ma moduł na wierzchu. Planuje dać moduł do elektronika do sprawdzenia i zastanawiam sie czy bedzie konieczne wlutowanie nowego gniazda, jeżeli tak skąd takowe wziąć? 

Edytowane przez Bulee23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam był pin na 100%. Numer 43 czyli zasilanie modułu z bezpiecznika SC15. 

Gniazdo do wymiany.

Zagadaj do @numi19 bo niedawno pisał, że kupił "fake" moduł pusty w środku - idealny na "dawcę organu". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie, w tygodniu odwiedze elektronika samochodowego i zobaczymy co da sie z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

ale potem odpisał że niby działa ;) , generalnie albo cały port do zmiany , albo cały moduł, jak nie dostaniesz, nooo można kombinować z samym pinem, dopasować od jakiejś instalacji

Jak pusta płytka PCB z wlutowaną wtyczką może działać? :D

Co do mycia - kup butelkę IPA i myj. Pin może by się dało zaadaptować z "goldpina" używanego powszechnie w elektronice - wizualnie wygląda identycznie ale nie wiem jak z podejściem i samym wymiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin w rzędzie blisko PCB. Będzie ciężko to "wyorać" bo gniazdo jest kątowe. 

Widzę, że moduły telefonu mają też złącze 54pin, choć pewnie inne kodowanie mechaniczne, ale może da się dopasować. Te moduły chodzą po kilka zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem dzisiaj modul do elektronika, ktory stwierdzil, ze bez problemu zrobi... Czekam na rezultat i dam znac.

 

Wczoraj odebralem modul od elektronika i dorobil brakujacy pin. Zamontowalem i kamera dziala jak nalezy.

Dziekuje wszystkim za pomoc w temacie i pozdrawiam.

 

IMG_9321.thumb.JPG.355b8449f893f6b6ac2e924a55b968bf.JPG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

poszukuje schematu elektrycznego tylniej fabrycznej kamery cofania, problem polega natym że kamera się włącza  tzn jest czarny obraz , ponieważ "znaczek sie nie uchyla / nie otwiera kamery , nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku ,  brak błedów vcds (pomijam bład j285, )

WVWZZZ3CZEE150458    2.0 103kw CFF 2014r

vcds passat.png

Edytowane przez Maciej Mercedes
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Popraw opis profilu bo na razie masz Passata B2 z 2012! 

2. Jaka to kamera? Wklej to co ci vcds pokazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.1292124832452e98f0a824bdd3f1cb47.png

witam

Passat cc kamera nagle nie działa ,proszę o pomoc

vag pokazuje nieprawidłowa wersja oprogramowania.

kamera się otwiera jak dam wsteczny czujniki działają oprócz kamery.Jeśli się nie mylę usterka powstała po wpięciu się do auta vag can pro w celu ustawienia składanych lusterek z pilota ale to tylko przypuszczenia.

proszę o pomoc dysponuje kablem diagnostycznym 

 

idę wypiąć sterownik może coś w środku zobaczę...

 

20190529_133838.jpg

20190529_133843.jpg

20190528_182410.jpg

 

20190528_165813.jpg

Edytowane przez nTomek
Połączyłem twoje 2 posty z różnych tematów bo piszesz o tym samym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafcio500 masz komunikację z modułem kamery przez VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

@rafcio500 masz komunikację z modułem kamery przez VCDS?

Jutro podepne kompa i prześle zdjęcia

Tylko mam vag can pro a nie vcds

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam ale odgrzeję trochę kotleta aby nie tworzyć kolejnego wątku z podobnym problemem.

W moim CC pojawił się problem z kamerą cofania wywalał błąd sygnału A/V i komunikat na ekranie navi o niedostępności kamery, poza tym wszystko działało. Obecnie naprawiłem wiązkę bo okazało się, że od "pracy" (otwieranie/zamykanie klapy) przewody zasilające kamerę się przełamały. Ten problem usunąłem (polutowałem odpowiednie kable, zaizolowałem itd.), dla testu podłączyłem kamerę do TV i wszystko działa. Zadowolony poszedłem do samochodu zainstalowałem kamerę, podłączyłem kable skasowałem błędy i zonk. Sama kamera działa, błędów brak ale przestał działać mechanizm uchylający znaczek i nie mogę otworzyć bagażnika przyciskiem na klapie oraz z pilota (działa tylko otwieranie z przycisku z kabiny). Podłączałem na krótko silniczek który jest w tym mechanizmie i działa.Posprawdzałem też drugą wiązkę z klapy czy nie ma jakiegoś zwarcia pomiędzy poszczególnymi obwodami i wszystko wydaje się być prawidłowo. Sprawdziłem sam mikrostyk w znaczku i po uchyleniu zwiera. Czy ma ktoś jakiś pomysł co by mogło być jeszcze nie tak? Nie chce mi się trochę wierzyć, że nagle po naprawieniu wiązki od kamery przestał działać ten mechanizm. Oczywiście sprawdzałem też działanie z całkowicie odpiętą wiązką od kamery (jeszcze przed podpięciem naprawionej) i przed podłączeniem kamery wszystko działało (nawet bez kamery w środku). Jeśli bym popełnił błąd podczas lutowania 2 przewodów, izolacji itd. to:

1. kamera by nie działała (a działa z navi bo po ręcznym uchyleniu klapki wszystko widać)

2. po całkowitym odpięciu tej wiązki wszytko powinno działać jak poprzednio (mechanizm powinien się uchylić - nawet bez kamery) a tak się nie dzieje.  

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi co można jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia bezpieczników

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkpol napisał:

Zacznij od sprawdzenia bezpieczników

Teoretycznie wszystkie które są przy kierowcy z lewej strony sprawdzałem ale dla pewności zrobię to jeszcze raz. 

Ale dziękuję za sugestię. 

Edytowane przez SHARK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych kolegów,

W postach Bulee23 pisze że oddał moduł kamery do elektronika. Mam identyczny problem z brakiem 1 pina jak Bulee23. Czy może ktoś wie gdzie mogę to naprawić we Wrocławiu, lub ewentualnie wysyłka. Bulee23 jak na razie nie odpowiedział na prv gdzie to robił.

Do awarii przyczynił się przewód spryskiwacza idący przez prawy gumowy peszel od klapy tylnej do nadwozia. Niestety w tym modelu wykonany z plastikowego karbowanego wężyka. Po kilku latach wężyk twardnieje i zaczyna pękać w miejscach pracujących na zginanie. Jeżeli zauważycie  zawilgocenie podsufitki przy prawym tylnym słupku to polecam nie używać tylnego spryskiwacza do czasu naprawy przecieku. A jeżeli macie kamerę cofania to polecam szybką reakcję, a nie dopiero jak kamera przestanie działać.

Edytowane przez tomkapi
powód awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mnie dopadła awaria kamerki oryginalnej tak jak na filmiku czy ktoś coś poradzi? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał analogowy z kamery zanika... Prawdopodobnie kamera do wymiany.

Masz linie skrętne (kamera z modułem)?

...i nie pisz o tym samym problemie w kilku miejscach jednocześnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam linie skrętne. Kamera czy moduł się szykuje do wymiany ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności