Skocz do zawartości
marcindriver

Ciezko wchodzi 2 bieg na zimnym silniku 2.0 B5 AZM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, wiem że może był już taki temat ale nie znalazłem konkretnej podpowiedzi. Mam problem z drugim biegiem na zimnym silniku, gdy chce włączyć muszę użyć siły żeby go wbić, nie zgrzyta nic tylko tak jakby coś blokowało go, inne biegi w porządku, ogólnie skrzynia cichutka, ostatnio wymieniony uszczelniacz i olej Fuchs zgodnie z parametrami. Wystarczy przejechać  10 km i już o wiele lepiej jest, gdy cieplej na dworze  lżej wchodzi na zimnym ale i tak ciężko. Mechanik przy wymianie oleju w skrzyni zauważył, że na końcu wybieraka jest dosyć spory  luz na tulejce/przegubie, tam gdzie ta śrubka przy łączeniu z wybierakiem i sugerował że to może być przyczyną tej "dwójki". Na początku obstawiałem synchronizator, ale nabrałem podejrzeń co do tej tulejki i teraz pytanie do Was, czy ktoś już przerabiał ten temat i co zrobić w tej sytuacji??z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe że przez ta tulejkę takie są objawy??jakby był synchronizator to by na rozgrzanym i na zimnym zgrzytało, a przecież nie zgrzyta tylko przez dosłownie kilka włączeń drugiego biegu od początku jazdy i chodzi tak jak powinien, dodam że lewarek jest sztywny biegi w chodzą w swoje miejsce i sam wraca wraca w neutralne położenie, nie trzeba ich szukać, jest precyzyjnie. Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trochę zagmatwałem, czy przez ta tulejkę może ciężko wchodzić 2 bieg????.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie  było,  że nikt nie odpowiada, to ja powiem. Mam to samo. Zmiana oleju w skrzyni, zmiana sprzęgła nic nie zmieniły. Im zimniej tym ciężej wchodzi 2 bieg. I tak bez zmian odkąd mam ten samochód. Da się z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić:

Skrzynia 5-bieg elementy nr: 8D0711279, 8D0711901A, ewentualnie drążek   8D0711117E

 

 

image.php?di=ILUE

..................................................................................................................................................

 

 

 

Skrzynia 6 Bieg : 8D0711279, 8D0711901A, 8E0711118, + zestaw naprawczy 8D0798151

 

 

 

image.php?di=69K4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że wczoraj wyjechałem z garażu było +15 st. i dwójka weszła bez prawie już bez oporu, minimalnie, jednak ta temperatura wiele pomaga, ale wiadomo że najlepiej byłoby to naprawić, tylko jak zrobić tą tulejkę/przegub na wybieraku bo tam jest luz ????....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem żeby wymienić cały wybierak, czy warto jeśli ta tulejka byłaby w lepszym stanie niż u mnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że tą część z nr 28 ze skrzyni 5-biegowej na rysunku da radę wykręcić gdzieś z używanego wybieraka i wymienić u siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem cały wybierak w idealnym stanie, niestety bez zmian, mam dość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. Poczekaj do lata :) Serio to trochę pomogła zmiana oleju w skrzyni i uzupełnienie do poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności