Skocz do zawartości
175mateusz

Stablizator 1BE a 1BA 29mm variant różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie stablizatora. Czy stabilizator od wersji 1BE jest pełny a od wersji 1BA jest pusty w środku? I jak rozpoznać jaki mam założony. Zawieszenie na pewno miałem 1BA ale stabilizator ma 29mm. Passata chciałem trochę usztywnić wymieniłem amorki, sprężyny eibach pro kit i chciałem zmienić stabilizator od 1BE ew w8(podobno to samo). Proszę o pomoc. Dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam bardzo podobne więc się podepnę.

Zajrzałem dzisiaj pod samochód i zobaczyłem że mój stabilizator/drążek stabilizatora wygląda nieciekawie (zdjęcie). Jeżeli to jest rura, to wiadomo, że trzeba się rozejrzeć za czymś na wymianę, ale jak to pręt to sobie lekko oczyszczę i zabezpieczę czymś antykorozyjnym. Tylko właśnie czy to jest pełne czy puste w środku?

stabilizator.thumb.jpg.a1e0e3ad402a8382f02c7c2e5bf3e26a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne. Tylko może być utwardzany powierzchniowo, i korozja zjadła najmocniejsze miejsce. Ratować jednak warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam doszedłem do tego jaka jest różnica między pełnym a pustym drążkiem 29mm. Pełny jest oznaczony fabrycznie farbą koloru zielonego i ma inne końcówki. Pusty ma "zaklepane" końcówki obcięte pod kątem prostym, pełny ma zrobione z całości ładnie pozaokrąglane te końcówki:D Zdjęcie podglądowe pełnego. Jeśli ktoś szuka warto się rozejrzeć na allegro, ja kupiłem pełny za 30zł z przesyłką. Także koszta nie dużexD

stabilizator-1be-przedni-audi-s4-b5-pasuje-do-a4-b5-passat-b5-masyny.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znamy różnicę ;)

A czego się spodziewać po zmianie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2018 o 14:27, marcin_pesel napisał:

Ok, znamy różnicę ;)

A czego się spodziewać po zmianie?

 

Moze odpowiem, bo nie znalazem nic na ten temat, wiec sam sie przekonalem.

Sztywniejazy stabilizator poprawia reakcje na ruch kierownica. 

W połączeniu z obniżonym zawieszeniem i oponami 225 bardzo stabilnie sie prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to prawda że w kombi jest grubszy stabi niż w sedanie? Jeśli tak czy łączniki są te same czy trzeba kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności