Skocz do zawartości
Gość kamilcb

Tylne Zawieszenie B6 (3C)

Rekomendowane odpowiedzi

Po remoncie zawiasu zmienileś równoczasowo koła z zimowych na letnie? 

Zauważyłem, że tylny zawias w pasku jest bardzo wrażliwy na obniżone et felgi. U mnie po dołożeniu dystansów 20mm na stronę auto zaczęło źle się prowadzić, myszkowało, tył nosiło przy silnym wietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2020 o 19:22, AndrzejP4 napisał:

 

Opony te same. W piątek kumpel użyczy mi swoich kół z lepszymi oponami i zobaczymy czy coś to da. Zastanawiam się czy może tuleje mi się jakieś trefne trafiły bądź nie oryginalne. Sprężyny mam z eibacha -30mm o ile dobrze pamiętam i felgi 17cali et41. Sęk w tym że jak wróciłem z delegacji po 3 miesiącach to od razu rozebrałem zawias i nie pamiętam jak auto jeździło przed wymianą ale wydaje mi się że aż tak nie pływało. Chyba że zbieżnosc się przestawiła jakimś cudem. Ręce już mi opadają ? 

Zdjęcie po zbieżności.

IMG_20200429_195712.jpg

Zamieniłem moje koła na koła kolegi z passata b8 z lepszymi oponami i nadal jest to samo...?

Edytowane przez czakuzdw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Passata B6 kombi 2006 rok. Przy próbie ustawienia zbieżności tylnych kół. Okazało się że są zapieczone śruby regulacyjne. Diagnosta powiedział że w takim przypadku konieczna jest wymiana bodajże 10 szt tulei metalowo gumowych i chyba 6 śrub regulacyjnych. Nie znam się stąd moje pytanie czy aż tyle części z tego powodu trzeba wymienić. Proszę o pomoc czy ktoś mnie nie chce naciągnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zapieczone masz regulacje w dolnych wahaczach. W górnych rzadziej się zapiekają.

 

Do wymiany tuleje wahacza poprzecznego dolnego oraz zestaw śrub mimośrodowych. Robota na 3-4 godziny, koszt części około 200zł, robocizna mniej więcej drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w maju ruszam z wymianą części w tylnym zawieszeniu bo po 13 latach od wyjechania z fabryki rdza i gumy w tragicznym stanie. Co ciekawe ogólnie jest sztywno i nic się złego nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poratuje ktoś rozpiską elementów gumowych/śrub mocujących do tylnego zawieszenia z passat b6 2008r CBAB 4 motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na części poszło 907zł.

FEBI, Lemforder.

zaw1.JPG

zaw2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze dołożyłem cztery tuleje ramy (łącznie 12 tulei zostało wprasowanych) i koszty wyszły:

robocizna 1600zł

części 1150zł

geometria, zbieżność przód i tył 180zł

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.... Wsadzając spreżynę zamiennik Kayaba RH6786 na tył obniżamy go o około 2.5cm w stosunku do ori.
Przód Kayaba RH3557 identycznie się zachowa.

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w passacie b7 trzeba zrzucać całe zawieszenie do wymiany górnego tylnego wahacza? O ten wygięty mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie są śruby mocowania tylnych sanek do karoserii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olek.86 numery OE chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rosol napisał:

@Olek.86 numery OE chcesz?

Bardzo chętnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 sztuki WHT000846  M12x1,5x110

1 sztuka N91114701 M12x1,5x110

Dziwnie trochę, że nie jest parzyście.... no ale tak ETKA podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę szukał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności