Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! 

W związku z planowanym zakupem felg 18 cali chciałbym prosić o opinię. 

Wstępnie rozważam takie 

https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/alutec-shark-black-8-00x18-5x112-00-et45-00#18382923

Znacie tę firmę? Myślicie, że felgi warte swojej ceny? 

Będą jeździć na Variancie w kolorze Harvard. 

Tyle się już różnych naoglądałem, że już sam nie wiem co o nich myśleć. 

Do tego pytanie, czy et 45 czy 35?

Chciałem kupić Marseille, ale niestety żadnych sensownych nigdzie nie znalazłem, a cena w ASO przeraża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale występuje felga 8Jx18 ET44, więc albo kupuj taką albo tak żeby różnica była jak najmniejsza (więc ET45). No chyba że celowo chcesz zmienić ET tak aby felgi wystawały, ale nie wiem czy ktoś da konkretną odpowiedź czy już będzie obcierać czy nie - prędzej jaki to ma wpływ na gwarancję :-)

Alutec to chyba dobra firma - z tego co kojarze (i nawet sprawdzilem) produkowane w niemczech, z certyfikatem i również w wersji OEM (na pierwszy montaż). Jak dla mnie brzmi OK - unikac trzeba chinczyków bo uzywaja kiepskich stopów z tendencją do pękania.

PS. Popatrz jeszcze na allegro na felgi od skody / audi, też mozna trafic na cos fajnego. Ja w zeszlym roku kupilem nowe felgi o nr 8R0601025BM za 2200 z fvat. Moze nie sa najpiekniejsze, ale na aucie prezentuja sie bardzo przyzwoicie.  Mysle jeszcze ew. czy ich nie oddac na lakierowanie na wiosne :)

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za komentarz.

Rozumiem, że wymiana dekielków z felgi to nie problem?

Podobają mi się Pegasus Skody ;)

Zacząłem już nawet rozważać Dartfordy (chyba te grafitowe), chociaż już sam nie wiem jaki kolor będzie lepszy (czy jasne czy ciemniejsze).

Powoli dochodzę do wniosku, że felgi nie-ori to zawsze dodatkowy problem: pierścienie centrujące, pewnie inne śruby... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze potrzebne są pierścienie, ale często potrzebny jest drugi komplet śrub-ale to chyba nie jest problem, ja już wielokrotnie spotkałem się z dwoma kompletami śrub po jednym na loto i zimę pomimo obu kompletów felg ori do danej marki.

Wymiana dekielków w większości przypadków nie jest problemem-w poprzednim Passacie miałem alu z Audi, ale dekielko VW-niestety trochę grzechotały na dziurach.

Najlepiej szukać ori felg do danego modelu-takie jest moje zdanie, bo one są najlepiej dopasowane, również wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu alufelg do passata b8. Czy ktoś ma doświadczenia z felgami tej firmy Racing Line? Np. takie jak w linku.

Czy w necie jest jakiś sklep  - poza niemieckim - z oryginalnymi alufelgami VW?

 

https://www.ladnefelgi.pl/product-pol-44790-FELGI-18-VW-ARTEON-PASSAT-CC-B7-B8-TIGUAN-TOURAN.html

 

Edytowane przez xmarcinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując nowe felgi do B8 trzeba kupić czujniki ciśnienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Właśnie się przymierzm się do felg na lato. Rozważam miedy Dartford a Mak wolf black. Felgi 18, bardziej mi leżą Maki, tych drugich pełno na ulicach. Co byście radzili? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy do B8 sedan wejdą felgi 19" szer. 8,5" ET 35 i nie będą obcierać o nadkola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2018 o 08:38, lluk842 napisał:

Hej. Właśnie się przymierzm się do felg na lato. Rozważam miedy Dartford a Mak wolf black. Felgi 18, bardziej mi leżą Maki, tych drugich pełno na ulicach. Co byście radzili? :).

Długo wybierałem i padło na Borbet i nie żałuję.... 1:1 jaki ori z Et włącznie

20190809_174515.jpg

 

Proszę

20190809_174535_HDR.jpg

20190809_174525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Jaki to model i ile kosztowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zwłokę...Borbet vtx black, 3k za komplet bez opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu kto kupuje nowe felgi polecam od razu zabezpieczyć je powłoką ceramiczną/kwarcową. Jeszcze zanim lakier złapie zabrudzenia i mikrosysy.
Ja swoje tak zabezpieczyłem 2 sezony temu i naprawdę utrzymanie felg w czystości to łatwizna.
Małe opakowanie np CarPro CQuartz to niecałe 70zł, roboty na pół godziny przy nowych felgach.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carpro ma dedykowana powłokę do felg Dlux. Mogę polecić od siebie tez Gyeon Rim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na lato założyłem takie i jestem mega zadowolony :)

 

IMG_7329.thumb.JPG.6f6e995cb0270c1b3f8a5ce1802e8ca3.JPGIMG_7326.thumb.JPG.1b35b6663098a488c7ee9054b23aa0d8.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soldi_Wroc mam identycznego passata i  też będę szukał alu na lato...te co masz są ładne jaki to model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To model Nivelles. Mam fajnego gościa co w niezłych pieniądzach ma ładne komplety - sam od niego brałem. Jak coś to daj znać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z czujnikami ciśnienia ? Czy brak będzie wywalał jakiś błąd.W instrukcji pisze że rozmiar powinie być:szerokość 6,5 Cala ET 41-42 .Opony 215/55/r17 . Trochę się pospieszyłem i kupiłem już opony 215/55/r17 i mam mniejszy wybór felg.Czy szerokość felg 7-7,5 będzie pasował do tych opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje wsadzić do swojej B8 felgi Speedline SL3 8x19 i zastanawiam się nad ET, ponieważ do wyboru jest 35 i 45.

W związku z czym prosiłbym o info od osób posiadających felgi z podobnym ET czy te 9mm wysunięcia na zewnątrz auta (względem fabrycznego ET44) nie będzie powodowało obcierek przy skręcaniu (poza obrys nie będą wystawać)

speedline sl3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2019 o 21:26, Soldi_Wroc napisał:

To model Nivelles. Mam fajnego gościa co w niezłych pieniądzach ma ładne komplety - sam od niego brałem. Jak coś to daj znać na PW.

Czy możesz dać jakieś namiary?Wlasnie szukam kompletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności