Skocz do zawartości
Awir

ELM 327 INTERFEJS OBD2 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w planach kupić ELM 327 dokładnie ten: 

http://allegro.pl/elm-327-interfejs-obd2-2-1-bluetooth-polski-progam-i6978397507.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MWNiZDE0MjctYjA5Zi00M2Q1LTkzZjctNTE5ZDY5ZDEyZDNmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=519339e7-c563-419a-9106-ab785e8daa26#thumb/1
 

i moje pytanie brzmi czy działało by to w moim passacie 1.9 TDI 1999 rok

przyznam że jestem zielony w tych tematach a nie chciałbym kupić czegoś coby miało nie działać.
Za wszelkie rady dzięki i pozdrawiam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. Ogólnie jest to sprzęt małej funkcjonalności. Bardzo dobry kiedy np. zepsuły Ci się wskazówki albo wyświetlacz licznika.

W aukcji napisane jest o funkcjonalności kilka punktów

Cytuj

Odczytywanie i skanowanie błędów OBD-II (wszystkie protokoły)

Kasowanie lampki CHECK ENGINE

Odczytywanie kodów i błędów oczekujących, kiedy lampka MIL jeszcze się pali

Odczytywanie kodów i błędów zarejestrowanych, które spowodowały zapalenie lampki MIL

Odczyt kodów błędów ogólnych i charakterystycznych producenta

Podgląd zamrożonych ramek - freeze frames

Monitorowanie parametrów pracy silnika w czasie rzeczywistym

Odczyt parametrów online

Sprawdzanie znaczenia kodów błędów

Pomiar parametrów miedzy innymi takich jak czas od 0-100km/h

Pomiar mocy silnika KM

Ale generalnie można by to zamknąć w trzech punktach.

Mowa o tym, że komunikuje się jedynie z modułem komputera silnika. A w passacie jest ich więcej - poduszki, komfort, abs, licznik.

Więc do kasowania błędów i odczytywania danych jest dobry, ale nic więcej. Nie jest to pełenowartościowy interfejs diagnostyczny jak VAG-COM pod USB/COM.

Cena tego twojego 35,90 - ja zamawiałem z chin za 7 złotych. Używam tylko do kasowania blędów, bo działa fajnie we wszystkich autach gdzie jest OBD. Ale żeby coś przekodować, to słabo.

Zapraszam do dołączenia do naszej spoleczności głębiej i zaprezentowania swojego passata w działe Mój passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy będzie działać bo elm 327 działają po canie. 1999 to jeszcze k-line ( przynajmniej w benzynie) przełom 2000-2001 to can choć pewnie 1999 diesle niektóre już miały can

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie Elm'a 327 masz podane m.in. protokoły k-line:

ISO 9141-2 (5 baud init, 10.4kbaud)
ISO KWP (5 baud init, 10.4 kbaud)
ISO KWP (fast init, 10.4kbaud)

Więc dlaczego ma nie działać?

Na aliexpress jest tego towaru pełno - cena poniżej 3$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Kiedys kupiłem taki gadżet. Niby troszke lepszy bo firmy V-gate. Ogólnie za wiele mozliwosci te Elm'y nie maja. Mozna co prawda skasowac niektóre  błędy ze sterownika silnika i pobawić się aplikacjami na telefon które łączą się z tymi "elmami" i pokazując odczyty z czujników. 

Teraz gadżet leży gdzieś w szafce nieprzydatny. 

Jak już kupujecie na Ali to warto kupic chińskiego klona vcds. Lepiej się opłaci. Wiecej się zrobi w aucie. A niektóre versje VCDS'a są juz po polsku. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja mam takiego elma z ali. Miał być z niego podgląd DPF'a (apka VAG DPF) ale niestety nie może się dogadać z moim ECU. Co ciekawe u kolegi w A3 z takim samym oznaczeniem silnika - działa. Na CAYA/Fabia2 też działa. Co do VCDS'a to temat jest znany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moj elm tez lezy w szufladzie jako gadzet uzyty moze raz, a w uzyciu vcds tylko i wylacznie ( nawiasem mowiac moge go nawet sobie aktualizowac do najnowszej wersji polskiej czy dowolnej innej wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności