Skocz do zawartości
Thomsoon

Dołożenie pakietu Ambiente

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy żeby wymienić moduły LED trzeba demontować listwy z boczków ?

2. Jak wyciągnąć moduły aby nie uszkodzić światłowodów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, odpowiadając na Twoje pytania:

1) TAK, trzeba demontować listwy boczków = zdjąć tapicerki

2) baaardzo trzeba uważać aby nie uszkodzić światłowodów, są bardzo delikatne i mi 'udało się' dwa takie światłowody uszkodzić. Chodzi o to, że wyjmując oprawkę z diodami łatwo ułamać końcówkę rurki (tak ok. 8-9mm). Jak temu zapobiec - można spróbować podważyć zatrzaski w obudowie diody bardzo, bardzo małym, cienkim śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Fedwo napisał:

1) TAK, trzeba demontować listwy boczków = zdjąć tapicerki

Już wiem, wczoraj skończyłem montaż i ambiente mam już zamontowane, podświetlenie listw, podświetlenie klamek i podświetlenie uchwytów uchwytów świeci.

 

59 minut temu, Fedwo napisał:

2) baaardzo trzeba uważać aby nie uszkodzić światłowodów, są bardzo delikatne i mi 'udało się' dwa takie światłowody uszkodzić. Chodzi o to, że wyjmując oprawkę z diodami łatwo ułamać końcówkę rurki (tak ok. 8-9mm). Jak temu zapobiec - można spróbować podważyć zatrzaski w obudowie diody bardzo, bardzo małym, cienkim śrubokrętem.

No a mnie się udało uszkodzić jeden, ale kropelka "kropelki" załatwiła sprawę:P na pozostałe psiknąłem trochę WD-40 i jak już się rozeszło to delikatnie podważałem plastikowym cienkim ściągaczem do tapicerki i wychodziło dość gładko.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Świetny pomysł z tym WD-40. No to poszedłeś na maxa - i klamki i rączki!

Ja też kleiłem rurkę ale w tej długiej listwie na deskę rozdzielczą. Mocno się namęczyłem, ale się udało.

Obawiałem się, że klejenie wpłynie na równomierność rozproszonego światła, ale na szczęście nie ma różnicy.

Ostatnio, po wielu prośbach zakładałem ambiente mojemu kumplowi - ma doposażonego R-Line 2017, ma dużo rzeczy ale ambiente nie było (brał auto z placu).

Byłem mega zaskoczony jak zdjąłem tapicerki z tyłu - brak modułów, brak oświetlenia na dole (a z przodu jest), brak wygłuszenia tapicerki (a'la fizeliny). Jakoś tak biednie w porównaniu z HL mojej mamy, u której wcześniej rozbierałem drzwi aby zmienić dekory (ambiente już było fabrycznie).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fedwo napisał:

brak oświetlenia na dole (a z przodu jest)

W Arteonie jest dokładnie tak samo, cóż trzeba będzie dołożyć, jakby ktoś wiedział w które piny trzeba się wpiąć w sterownikach drzwi z tyłu to prosiłbym o informację . W porównaniu z B7 brakuje mi również tych LED-ów w lampce oświetlenia wnętrza. 

A czy ktoś montował lampkę podświetlenia wnętrza od pakietu Ambiente ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy może mi ktoś powiedzieć jaki bordnetz obsługuje plusa ?

Może by ktoś rozpisał gdzie się podłącza zwykle abiente i plusa do których sterowników do których pinów, jakie jest kodowanie ?

To samo dotyczy podświetlania klamek i uchwytów .

Dzielmy się swoją wiedzą od tego są takie fora.

Tomek tu masz cały temat dotyczący lampek w tylnych drzwiach, zrobiłem też tutorial dotyczący podświetlenia przestrzeni na nogi z tylu jakbyś był zainteresowany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie proszę o podanie kodowania do ambienta ( białego ) plusa ostatecznie odpuściłem .

Chcialbym żeby działał  jak w oryginale czyli sterowanie z Discowery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2018 o 19:38, PatrikS napisał:

Tak, musisz kodować. Ale nie wiem, gdzie i co aby bylo możliwe wybrać kolory. Dlatego dałem tylko biały i podłączony do oświetlenia wnętrza

Patryk czy Ty u siebie masz zakodowane ambiente jak w oryginale cz poszedłeś na skróty i podłączyłeś do przełączników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2018 o 00:34, Ysebulba napisał:

Ponownie proszę o podanie kodowania do ambienta ( białego ) plusa ostatecznie odpuściłem .

Chcialbym żeby działał  jak w oryginale czyli sterowanie z Discowery.

Ja mogę z czytać kodowanie ze swojego samochodu mam pakiet ambienta bez plusa ale dopiero po 5 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę mega wdzięczny, oprócz kodowania sterowników wszystkich drzwi i 09,  5F potrzebowałbym też sprawdzić adaptacje dotyczące Ambiente w sterownikach 09 I 5F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ysebulba napisał:

Patryk czy Ty u siebie masz zakodowane ambiente jak w oryginale cz poszedłeś na skróty i podłączyłeś do przełączniw ?

 

12 minut temu, Ysebulba napisał:

Będę mega wdzięczny, oprócz kodowania sterowników wszystkich drzwi i 09,  5F potrzebowałbym też sprawdzić adaptacje dotyczące Ambiente w sterownikach 09 I 5F.

drzwi są nakodovane jak original, ale nie mogę ustawić przez DM. Nie wiem, jak to zrobić. Menu jest puste, Widzę tylko menu bez opcji ustawień. 

F47F04B6-DF9A-4761-B965-3B0B61947AED.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę nawet uzyskać tego menu ?

Jak możesz to daj co masz może razem coś wymyślimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się to tylko zrobić. Kodowal jsem DM. Spróbuję znaleźć kodowanie , jak to zrobiłem. Zrobiłem to przez VCDS

D667B406-75EE-4DEB-ACB8-2CA475766714.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę tego włączyć , spróbuj sobie przypomnieć jak to zrobiłeś , ja ez mam vcds wiec powinno się udać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu oświetlenia

2DEE3346-3A7A-4D61-9CF4-EFD34181FBD7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się już włączyć menu ale listwy i uchwyty nadal nie świecą .

Jak włączę menu graficzne takie :

EB887CB4-D68F-4F81-888E-F975BB83259C.thumb.jpeg.0771dbf44786246525770bdaa2d39dd5.jpeg

 


To tym suwakiem mogę tylko rozjaśnić przestrzeń na nogi. 

Wyświetla się napis wybierz przestrzeń ale nic się nie da wybrać. 

Można też zamiennie do tego włączyć regulacje każdej przestrzeni w menu światła: suwaki ( można włączyć dla każdej przestrzeni osobno )się przesuwają jednak światło się nie pojawia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie wiem jak to zrobić. Mam to dokładnie tak, jak piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rozbieram znowu drzwi najprawdopodobniej sterowniki nie mają tego pinu od listew i ucwytów, bo klamki są na osobnym pinie o działają.

Niby dają się zakodować, ale nie działają ?

Edytowane przez Ysebulba
Poprawa pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja z przodu, ale z tylu jest na pewno tak jak się obawiałem ?

Posprawdzałem zdjęcia z montażu i brakuje pinu nr 3 który odpowiada za listwy i uchwyty . Trzeba szukać sterownika, który ma te kwadraciki, które zaznaczyłem w kółku pełne wtedy są wszystkie piny nr to 5Q0 959 595 .

48C396DB-2427-49F9-87F3-C12583565803.thumb.jpeg.76d2ba22f5105224ef4d2a004ccc3632.jpegB8805C58-A5D2-4412-BE84-43A7CD9CCA2C.thumb.jpeg.6b23e1c291b8167c3098144436167177.jpeg

Muszę sprawdzić jak będzie z przodu .

Orientuje się ktoś czy jak kupię jeden sterownik na próbę to mi to ruszy , czy muszą być wymienione od razu wszystkie żeby ruszyło cokolwiek ? ( pytam o uruchomienie jednych drzwi celem sprawdzenia czy warto wywalać kasę na wymianę 4 sterowników )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzieńdzisiaejszy dzięki koledze Eldarowi ma włączone menu jak w oryginale , daje się wybrać przestrzeń do regulacji i pojawia ją się suwaki . Przestrzeń na nogi działa a listwy i pochwyty nadal nie . 

 

EF24AAC4-AE82-4F59-BFE9-F7ACDD6E9E1C.thumb.jpeg.356027ad230f3b448ce6284b81a69854.jpeg

ECDD9682-2E04-407D-B9CB-C61AA3C15A37.thumb.jpeg.65823b93b3af3ee155eb5d8967a947a8.jpeg

6495BC74-081A-40FC-9125-679D6BD97BA7.thumb.jpeg.4054d11f3679a33aa9ff1f95ad593729.jpeg

O ile z tylu brak oświetlenia mogę wytłumaczyć sterownikami i brakiem pinu o którym wspominałem wcześniej, o tyle z przodu sterowniki ma w wersji która posiada wszystkie potrzebne piny. 

Ale nie działa ?

Na razie podłączyłem do podświetlania przycisków i ściemnia się to razem z deska rozdzielczą. 

Wyglada to tak 855BD700-DE88-49D6-B0B2-1F830143BAA5.thumb.jpeg.29ef0848696ad2d02b890da6c410c5b2.jpeg

252AA5BF-36DF-46AC-9521-2CE6101DE1F1.thumb.jpeg.baabd7fe341322273297ed715be8e41e.jpeg

DDFA3E09-98D7-496C-B42B-D2F230D94F4D.thumb.jpeg.a92fdf4e7290af05164b74991bee07c7.jpeg

7CC425E3-6574-41A2-9EEC-B66FB3D2375C.thumb.jpeg.c2b0e5493dab322bc1f9797a67a14199.jpeg

Dnia 15.05.2018 o 17:35, tom-998 napisał:

Już wiem, wczoraj skończyłem montaż i ambiente mam już zamontowane, podświetlenie listw, podświetlenie klamek i podświetlenie uchwytów uchwytów świeci.

Tomek wszystko u Ciebie działa jak w oryginale, czy też podlączałeś się do przycisków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności