Skocz do zawartości
Thomsoon

Dołożenie pakietu Ambiente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejrzałem forum i znalazłem sporo informacji na temat kolorów i różnic miedzy Ambient i Ambient Plus. Ja swoje auto kupiłem z placu już jakiś czas temu ale czegoś mi w nim brakuje. Mam sporo ciekawych dodatków ale od strony wizualnej mocno podoba mi się Ambient w VW, pytanie jesdnak czy ktoś miał może przygodę z dołożeniem pakietu Ambient do naszych b8 i jak się do tego zabrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, tylko że nad wymianą Ambient na Ambient Plus.

Z ciekawości podpytałem w ASO ile by to tam kosztowało, to pan przez telefon powiedział, że jedna listwa to koszt około 1000zł... czyli że same listwy wyszły by 5000zł. Coś mi się wydaje, że im się nie chciało/nie chcieli i szukali sposobu jak mnie zniechęcić.

 

Ktoś się orientuje, jakie to faktycznie koszty? Listwy + moduł na podsufitce? Do tego pewnie zmiana w sofcie (dodanie konfiguracji kolorów) i okablowania (?) + robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, skoro masz zwykły Ambient to listew na drzwiach nie musisz wymieniać. Wystarczy wymienić diody podświetlające. Na 100% pasują. Listwy na deskę rozdzielczą kupujesz od Ambient Plus, byle jakie, byle tanie. Przekładasz chrom z podświetleiem do swoich i jest OK. Te przełożenie chromu jest pracochłonne ale wykonalne, trzeba usunąć zgrzewy i zgrzać je na nowo.

Nadal nierozwiązaną sprawą jest instalacja do lampki w podsufitce i kodowanie. Ta z tyłu też w Plusie jest inna (więcej kabli idzie od przedniej).

Lampka nad lusterkiem ma złącze bez opisanych pinów - tzn. nie wiadomo gdzie jest 1 a gdzie np. 10. Pewnie oznaczenie jest na wtyczce, ale nie wiem jaki numer ma ta wtyczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was może wie co podświetlają pozycje 40, 41 i 22 z załącznika ? Pozycja 22 to chyba podświetlenie klamek, ale pewności nie mam. 

 

 

793947000.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 22 to tak jak napisałeś - podświetlenie klamek.

Pozycje 40 i 41 to podświetlanie w rączkach drzwi - trochę oświetla boczek drzwi/kieszeń. W zasadzie chyba jeszcze tego wyraźnie nie wspomniał, że nawet bazowy Ambiente ma to podświetlenie.

IMG_6562.JPG

IMG_6566.JPG

A wiesz może co to za pozycje 25 i 26?

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ETKI  26 to jakaś oprawka wskaźników a 25 to LED do niej, tak że nie wiem o co chodzi. Ja kupiłem cały zestaw Ambiente do Arteona: listwy, wiązki, podświetlenie klamek i właśnie podświetlenie tego uchwytu i do kompletu sterowniki drzwi, w przyszłym tygodniu montaż, ponoć wszystko ma chodzić jak w oryginale . 

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukacie zestawu Ambient ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zestaw znalazłem na allegro i pojechałem odebrać osobiście bo daleko nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tom-998: dokładasz biały ambient czy plusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz fabrycznie biały czy startujesz od zera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tom-998 napisał:

Ja zestaw znalazłem na allegro i pojechałem odebrać osobiście bo daleko nie miałem.

Ale jak to szukałeś na Allegro ? Po nr czy po nazwie "Ambient plus"? Nic nie mogę znaleźć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Arteonie  jest dostępny tylko kolor a ja nie mam wogóle , mam standardowe czarne listwy z wersji Elegance, wszystko będzie wymienione na szczotkowane aluminium z podświetleniem. 

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od zera. Kupiłem ambient plus, ale nie mogłem go włączyć aby to było możliwe skonfigurować ponad radio i zmień kolor. Musiałem kupić LEDy ze zwykłego ambient, tylko biały.Wszystko świeci, listwy, uchwyty i klamka drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie z drzwi i ściemnia się razem z pozostałymi listwami czy podłączone na stałe z innego miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam comfortline, jednostki drzwiowe są tylko na drzwiach przódnych, tam kodovalem ambient za pomocą VCDS. Z tyłu dołączyłem drut do oświetlenia sterownika okien. U kierowcy i pasažera tam dołączyłem do oświetlenia koła grzewczego. I wszystko sciemnia sie razem v navigacii. 

być może jest to zrozumiałe, Jestem z cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że oświetlenia w podsufitce nie robisz? W sensie tej ambientowej lampki, która jest w miejscu schowka na okulary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. sobie tą lampkę sobie odpuściłem, właśnie ze względu na schowek na okulary. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki nie widziałem na sprzedaż. Nie chcę kupować nowego. To nie jest dla mnie ważne, wystarczy listwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dojechały dzisiaj listwy na deskę z Arteona - mam zamiar przełożyć "paski" do swoich - nie były drogie (150pln) wiec spróbuję.

mam pytanie - czy ktoś jest w stanie podać mi numery części dla białych diod z listw bocznych?

 

 

bb5501ab4b4b859f9c6aa5f5a374.jpg

eebf1e98492e906115a4f89fb020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności