Skocz do zawartości
Ckm94

Dziwne pukanie w okolicy drzwi a szyby za kierowca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zacznę od tego że poświęciłem mnóstwo czasu na wasze problemy i tematy związane z wnętrzem naszych b5-ek i rady jak się ich pozbyć.  Przeczytałem mnóstwo postów ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi. Mało tego, kilka rzeczy sprawdziłem po waszych radach udzielanych innym użytkownikom np. pukajce zamki, stukanie z okolic pasów, trzeszczenia desek, schowków czy nawet luźnych wypadających ciegien klamek. Zacznę od tego że auto w mojej rodzinie jest z 6-7 lat. Z początku jeździła nim moja mama, teraz przesiadła się na golfa 7. U mnie problem jest dość mocno utrudniający jazde i jego zlokalizowanie.  Od pewnego czasu  problem nastepował na bardzo dużych dziurach. A Teraz już na prostej drodze pozbawionej dziur i nierówności. Kilka razy rozbieralem tylne drzwi w celu znalezienia przyczyny pukania w drzwiach. Myślałem że może pękł jakiś zatrzask trzymający szybę w prowadnicy ale niestety wszystko jest ok. Im więcej jest nierówności tym mocniej puka. Szyba siedzi bardzo dobrze w prowadnicy i nic jej nie dolega. Ciegna dobrze się trzymają. Zamek ok. Więc może ma ktoś pomysł na zlokalizowanie tej usterki, która nie pozwala mi się cieszyć jazda moim samochodem. Najgorsze jest to że ciężko mi nawet powiedzieć coś więcej niż tylko pukanie. Wiem tylko że problem występuje w drzwiach za kierowca.  Jest to wersja sedan. Powiem nawet ze kilka razy byłem też z tym u mechanika który także nic nie znalazł. Ma ktoś pomysł? 

Teraz, Ckm94 napisał:

Witam serdecznie.

Zacznę od tego że poświęciłem mnóstwo czasu na wasze problemy i tematy związane z wnętrzem naszych b5-ek i rady jak się ich pozbyć.  Przeczytałem mnóstwo postów ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi. Mało tego, kilka rzeczy sprawdziłem po waszych radach udzielanych innym użytkownikom np. pukajce zamki, stukanie z okolic pasów, trzeszczenia desek, schowków czy nawet luźnych wypadających ciegien klamek. Zacznę od tego że auto w mojej rodzinie jest z 6-7 lat. Z początku jeździła nim moja mama, teraz przesiadła się na golfa 7. U mnie problem jest dość mocno utrudniający jazde i jego zlokalizowanie.  Od pewnego czasu  problem nastepował na bardzo dużych dziurach. A Teraz już na prostej drodze pozbawionej dziur i nierówności. Kilka razy rozbieralem tylne drzwi w celu znalezienia przyczyny pukania w drzwiach. Myślałem że może pękł jakiś zatrzask trzymający szybę w prowadnicy ale niestety wszystko jest ok. Im więcej jest nierówności tym mocniej puka. Szyba siedzi bardzo dobrze w prowadnicy i nic jej nie dolega. Ciegna dobrze się trzymają. Zamek ok. Więc może ma ktoś pomysł na zlokalizowanie tej usterki, która nie pozwala mi się cieszyć jazda moim samochodem. Najgorsze jest to że ciężko mi nawet powiedzieć coś więcej niż tylko pukanie. Wiem tylko że problem występuje w drzwiach za kierowca.  Jest to wersja sedan. Powiem nawet ze kilka razy byłem też z tym u mechanika który także nic nie znalazł. Ma ktoś pomysł?  Mogę tylko dodać że odgłos ten sie o coś obija tak jakby, coś musi rezonować

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym stopniowo rozbierał drzwi i sprawdzał po kolei po zdjęciu czego przestaje pukać. Może zawias luźny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to można szybko stwierdzić? Bo jeżeli otworzę drzwi i ruszam nimi w pozicji Góra dół nawet na boki próbując to moim zdaniem jest ok. Nie wyczuwam nadmiernych luzow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko to można się jedynie pomylić. Chodzi o całe drzwi, a nie tylko zawias.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności