Skocz do zawartości
asterix_007

Wyciek płynu spryskiwacza oraz problem z elektryką

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

posiadam passerati b7 2.0 tdi variant (2012r). w dniu wczorajszym wracając z pracy zauważyłem że komputer pokładowy zaczął sygnalizować mi że mam otwarte drzwi bagażnika pomimo tego że były one zamnkięte. poczytałem na forum - pomyslałem że to może mikrostyk - zacząłem szukać, ale nic nie znalazłem. W dniu dzisiejszym jadąc w trasę zauważyłem że oprócz powtarzajacego się alertu otwartych drzwi bagażnika, występuje problem z zamykaniem drzwi przyciskiem od wewnątrz ( jednak nie za kazdym razem i generalnie ta funkcja działa). Ponadto od wczoraj nie działa mi tylna wycieraczka oraz spryskiwacz tylnej szyby.  po powrocie do domu zacząłem szukać możliwej przyczyny, po podłączeniu VCDS'a  - brak błędów. zacząłem bawić się manetką wycieraczki i zauważyłem że po kilku próbach zaczyna działać spryskiwacz i wycieraczka,  i wtedy gaśnie kontrolka otwartego bagażnika - pomyślałem że to może jakieś zwarcie. zacząłem szukać z tyłu pojazdu jakichkolwiek przyczyn które mogłyby powodować ww. problemy. okazało się że z prawej strony  przy samym tylnym  słupku widoczny jest  minimalny zaciek na podsufitce  od płynu od spryskiwacza (czuć jego zapach) w dalszej kolejności zauważyłem że płyn wycieka w dół - tak jakby wewnątrz słupka  i ścieka po boczku bagażnika niedaleko gniazdka zapalniczki.  

czy orientujecie się co może być przyczyną wycieku?  czy z tyłu auta jest gdzieś złączka? czy mogło dość do pęknięcia wężyka? jak się do tego dobrać?  wg mojej oceny płyn zalewa kable elektryczne na wskutek czego powstaje zwarcie powodujące nie działanie wycieraczki czy sygnalizowanie otwartych drzwi bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy:

Cieknący spryskiwacz wycieraczki tył

Nie gaśnie światło stopu w klapie bagażnika Passat b7 kombi

Plastikowy wężyk od spryskiwacza lubi pękać w okolicy zawiasu klapy bagażnika i zalewa kostkę instalacji elektrycznej - stąd te anomalie.

Masz trochę roboty, bo trzeb będzie rozebrać tapicerkę bagażnika po prawej stronie i plastiki na klapie bagażnika. Potem wymiana wężyka i naprawa instalacji - czyszczenie lub wymiana styków.

Zamiast plastikowego-oryginalnego wężyka można zastosować wężyk igelitowy fi 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. w jaki sposób ten wężyk można wymienić?? pisałeś  o wężyku igielitowym? on ma tam jakieś łączenie czy po prostu poprzez rozcięcie i założenie jakieś złączki? 

czy masz jakieś instrukcje dot. rozebrania tapicerki bagażnika i prawego słupka tylnego? bo pewnie trzeba będzie to wszystko zdemontować? 

czym wyczyścić styki z instalacji elektrycznej?   jaki może być przewidywalny koszt roboty tego wszystkiego w ASO? 

czy na chwilę obecną z tym można jeździć? czy raczej nie bardzo?

Edytowane przez asterix_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oryginał to tu masz info: Wężyk płynu spryskiwaczy tylnej wycieraczki.

Instrukcja demontażu tapicerki bagażnika: B7m_prawy_boczek_bagaznika.pdf

Wężyk ma złączkę w bagażniku, potem łączy się z wiązką elektryczną i w prawym przegubie idzie do klapy bagażnika. Trzeba wyciągnąć całą wiązkę i rozciąć parciany oplot, żeby móc wymienić sam wężyk. Roboty na kilka godzin.

Jak dasz do ASO to wymienią ci całą wiązkę z wężykiem - tanio nie będzie.

Styki zaśniedziałe najlepiej czyścić preparatem typu "Kontakt" - szukaj na alle... Jak się nie da wyczyścić to trzeba wymienić.

Na tej wiązce jest 3 światło stop - może ci świrować więc lepiej to zrobić.

 

Na zdjęciach - po wymianie na igielit:

wezyk_bagaz.jpg

wezyk_klapa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisząc w prawym przegubie - miałeś na myśli tą gumę z prawej strony w której idą przewody do klapy bagażnika? 

z tego schematu wynika, że żeby zdemontować boczek to trzeba sciągnać nadkole? czy ja żle interpretuje ten rysunek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub - tak to ta guma.

Nie trzeba zdejmować nadkola. Wszystko robisz wewnątrz kabiny/bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze patrząc na ten schemat, to wydaje mi się że trzeba też zdemontować ten plastik który widoczny jest po otwarciu drzwi pasażera - on łączy boczek bagaznika z plastikiem przy progu. kurde nie wyobrazam sobie demontażu tego boczku - nie ma gdzieś jakiejś "instrukcji" - ta ze schematu jest niezbyt czytelna. 

a co z tym cięgnem które zwalnia oparcie tylnego siedzenia? też to trzeba jakoś zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba, ale to nie jest trudne. A jeśli masz poduszki boczne z tyłu to też trzeba tę jedną wymontować (przy odrobinie wprawy można ją tylko odsunąć na bok ale trzeba uważać, żeby się kabel nie urwał).  Oczywiście przed odłączeniem poduszki musisz odłączyć akumulator - klemę "minus".

Linka do oparcia to prosta sprawa - rozpina się przy samej klamce w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe szczęście nie mam bocznych poduszek. czyli całość trzeba zacząć od demontażu progu za pewne potem dopiero tą część obok oparcia kanapy a następnie boczek. a zeby zdjąć boczek to trzeba sciągnąć wszystkie zatrzaski wokół bagażnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymontowania podłogi bagażnika. Składasz ją "w harmonijkę" tak jak byś chciał się dostać do koła zapasowego. Wykręcasz 2 wkręty (patrz foto - strzałki wskazują miejsca gdzie będziesz widział wkręty - ale to nie te 2 błyszczące punkty, wkręty są czarne) i unosisz podłogę do góry, a następnie w kierunku tyłu samochodu. Potem próg itd.

 

podłoga_B7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek, i po robocie. wszystko rozebrane i złożone, odbyło się bez większych strat. faktycznie wężyk był pęknięty na zawiasie. trochę się namęczyłem z założeniem osłony drzwi bagażnika tej która jest przy samym swietle stop, ale jakoś poszło. Co prawda po złożeniu pojawił mi się błąd żarówki w kloszu (sygnalizowalo zeby sprawdzić czy jest sprawna) ale po jakimś czasie zgasło - mam nadzieję że to przejściowe. puki co wyciek usunięty - wężyk jest nowy, gumowy ze wzmocnieniem w formie oplotu więc powinno być ok. dzięki za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był spory wyciek i woda/płyn w bagażniku więc dlatego wyciągałem podłogę i osłonę wnęki pod podłogą, żeby to posprzątać. Stąd zakodowałem w głowie, że tak ma być. Dobrze, że czuwasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli komuś się ma przydać, to proszę bardzo, w załączeniu kompleksowy zestaw wszystkich elementów podlegających rozebraniu w przedmiotowej sprawie.

mam tylko nadzieje że nie przecięło mi żadnego kabla jak zakładałem górną obudowę klapy bagażnika, namęczyłem się przy tym co niemiara.. ale poza tą żarówką (świeci a sygnalizuje ze nie swieci) wszystko ok. 

 

Wymontowanie.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkało mnie to dzisiaj. 

Przewertowalem już wszystkie tematy ale nie wiem jednego. 

Czy muszę i jak to zrobić - wyjąć peszel - harmonijkę łącząca klapę z budą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harmonijkę trzeba wyjąć - a przynajmniej ja tak zrobiłem. Problemu z wyjęciem nie było. Pościskaj ją trochę blisko otworu w karoserii tak żeby zmniejszył się jej obwód. Przy zakładaniu dobrze jest posmarować ją silikonem do uszczelek albo wazeliną.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak jest poprowadzona rurka od spryskiwacza w tylnej klapie, dokładnie urwała mi się przy zawiasie bagażnika i nie wiem jak dalej idzie w samochodzie, albo czy ktoś już ją wymieniał i może się podzielić informacją co trzeba zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek2123 Przeniosłem twoje pytanie do istniejącego tematu. Poczytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam>
Miałem ten sam problem na prawym słupku i teraz po jakimś czasie znowu tyle że teraz cieknie gdzieś przy samym silniku z wycieraczki część leci do bagażnika a część na szybe ale bardzo słabo na szybę. Chyba cieknie na tym łączeniu (kolanku) węża i kolanka idzie wymienić samo to kolanko ?? Strasznie to wkurzające jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej cieknie z metalowej rurki pomiedzy tym kolankiem a dyszą spryskiwacza. Rurka koroduje, gnije, do tego dochodzi do jej przetarcia przez pracującą wycieraczkę.

Rozwiązanie? Zakup zestawu naprawczego, wymiana calego mechanizmu na nowy lub dopasowanie rurki-ja dopasowałem rurkę. Jest też gdzieś opis, jak rurkę zrobić z wkładu dlugopisu, ale wątpię, żeby to jakoś długo wytrzymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dopasowałeś tą rurkę?? Z takiego przezroczystego wężyka gumowego ?? Ten silniczek ma tam chyba z 8 takich małych śrubek można to rozkręcić czy wysypie mi sie tam milion części?? używka silnik kosztuje ok 150 zł. Straszna lipa z tym spryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności