Jump to content
pankos2

Map sensor / gryzące spaliny.

Recommended Posts

Witam.

Mój pastuch z dnia na dzień stracił moc. Po podłączeniu kompa wskazania ciśnienia doładowania wynosiło max. , czyli ponad 2900 mbar, a działanie zaworka wskazywał na skrajne położenia czyli raz 0% i przechodził w położenie 92%. Wyświetlany był błąd kontroli ciśnienia doładowania. Diagnoza - map sensor. Kupiłem nowy Boscha za 160 PLN i wymieniłem. Pastuch odzyskał moc, a nawet płynniej i dynamiczniej przyśpiesza. Wisienką na torcie jest to, że wcześniej z rury wydobywały się gryzące spaliny, a teraz ten problem ustał. Dodam, że wcześniej walczyłem z tym problemem i winą obarczałem wadliwie działający n75, egr lub kierownice. Wcześniejsze logi wskazywały, że komputer miał problem z osiągnięciem odpowiedniego ciśnienia doładowania. Wniosek z tego taki, że map sensor to cichy winowajca, który oszukuje komputer i objawił się dopiero kiedy uległ poważniejszemu uszkodzeniu.

Idzie jakoś z poziomu VAG sprawdzić ten czujnik? u mnie tak samo brak mocy, gryzące spaliny....

Wie ktoś może?

3 godziny temu, Peczus napisał:

Idzie jakoś z poziomu VAG sprawdzić ten czujnik? u mnie tak samo brak mocy, gryzące spaliny....

Wie ktoś może?

Logujesz 11 grupe i widzisz jak MAP się zachowuje.

Widzisz co pokazuje, ale czy dobrze to nie wiesz. Aby sprawdzić musiał byś dokonać pomiarów i porównać z danymi producenta. Tak jak z alkomatem- rozkalibrowany pokazuje inną rzeczywistość.

58 minut temu, pankos2 napisał:

Widzisz co pokazuje, ale czy dobrze to nie wiesz. Aby sprawdzić musiał byś dokonać pomiarów i porównać z danymi producenta. Tak jak z alkomatem- rozkalibrowany pokazuje inną rzeczywistość.

Ale to tak nie jest, map jak sie wysypie to pokazuje kompletne brednie a nie ze przeklamuje np. o ~100mbar.

Edited by dartroom

To wytłumaczyć nagłe polepszenie jakości spalin, które się zbiegło z wymianą czujnika?

Edited by pankos2
Brak wyrazu

Dnia 10.03.2018 o 07:48, pankos2 napisał:

Mój pastuch z dnia na dzień stracił moc. Po podłączeniu kompa wskazania ciśnienia doładowania wynosiło max. , czyli ponad 2900 mbar

Skoro sterownik ciagle mial pomiary maksymalne, a w rzeczywistości byly minimalne i jeszcze dodatkowo zbijane to pomysl jaki byl sklad mieszanki.

EDIT: doczytałem ze gryzace spaliny byly juz wcześniej. Kto wie co wtedy pokazywal map. 

Zeby tak badac czy wartosci sa rzeczywiste to trzeba by miec po 2 zestawy czujnikow każdego rodzaju co wiadomo ze jest bez sensu.

Edited by dartroom

Witam.

Panowie a czy ten czujnik można czyścić??

Czy jak go potraktuje środkiem do czyszczenia Przepływomierza to nic mu się nie stanie??

Edit:

Nic się nie stało po wyczyszczeniu...

Edited by sq1

pankos2 - Po podłączeniu kompa MAP-s  sypał błędami?

*Sorry... ale odkop zrobiłem mamy 2019, a nie marzec 2018 :) Myślałem ze temat w miarę świeży

Edited by chris1987