Jump to content
ratownik81

opony 235/45 r18

Recommended Posts

witam,bardzo prosze o pomoc,otóż kupilem 2 opony 235/45 r18 do paska b6 moje pytanie brzmi czy beda mi pasowały? bardzo prosze o odpowiedź

Wydaję mi się że powinny być 235×35×18 albo 235×45×17 Ale niech się wypowiedzią fachowcy

235/40R18 takie mają być wedle wlepy na klapce wlewu paliwa. Ewentualnie 235/45R17.

Guest

Do tej szerokości trochę za wysoki profil. Ale w Polsce jest samowolka,jak wejdzie i nie obciera to ok. W Niemczech nie zrobiłbyś na tym rozmiarze przeglądu. 18 cali to 235/40r18 na taką to auto ma homologacje.

dziękuje chłopaki,właśnie wiem że  powinno byc 235/40 ,aczkolwiek zamiennikiem seryjnego 205/55 r 16 jest np.225/40 r 18,no nic musze wrzucić na alu i zobaczyć czy wejdzie w nadkole:)

Seryjnie przy 16 calach powinno być 215/55 - i od tego rozmiaru szukaj zamienników.

2 godziny temu, kamil1993 napisał:

Ja w CC mam 235/45/18 i jest gitara

Jakoś mnie to nie dziwi, aby w CC/B7 itp. obcierały koła trzeba już konkretnej gleby.

chłopaki,ja wiem że to nie jest prawidłowy zamiennik,raczej mam wątpliwości czy mi to wejdzie w nadkole przy seryjnym zawieszeniu

Dnia 10.03.2018 o 01:39, Jankus napisał:

Jakoś mnie to nie dziwi, aby w CC/B7 itp. obcierały koła trzeba już konkretnej gleby.

Felgi Interlagos 18' z oponami Vredestein Ultra Sesante bez żadnej gleby zawieszenie regulowane i zdarzy się, że obetrzy.. 

Edited by Dreyfus
Stylistyka

Guest

Ja w piątek zakupiłem takie oponki:

https://www.oponeo.de/reifendetails/goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-235-40-r18-95-y-xl-mfs#183081145

Co ciekawe na Oponeo.DE wychodzi kpl taniej o 300zł niż na Oponeo.pl

A felgi zamówiłem takie:

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/leichtmetallfelge-monterey-8jx18-grau-metallic-3g0071498b-z49-14?category=4313:904_VWZ_OZ:Category

I kolejna ciekawostka kpl.nowych z gwarancją i ubezpieczeniem od kradzieży kosztuje tylko o 400 zł więcej niż takie same na Allegro,oczywiście używane.

Dnia 11.03.2018 o 15:23, Arbeitgeber napisał:

Ja w piątek zakupiłem takie oponki:

https://www.oponeo.de/reifendetails/goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-235-40-r18-95-y-xl-mfs#183081145

Co ciekawe na Oponeo.DE wychodzi kpl taniej o 300zł niż na Oponeo.pl

A felgi zamówiłem takie:

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/leichtmetallfelge-monterey-8jx18-grau-metallic-3g0071498b-z49-14?category=4313:904_VWZ_OZ:Category

I kolejna ciekawostka kpl.nowych z gwarancją i ubezpieczeniem od kradzieży kosztuje tylko o 400 zł więcej niż takie same na Allegro,oczywiście używane.

Ja na Oponeo nie zamowie juz nigdy. Zamówiłem od nich 4 opony letnie w tamtym roku. Dayton Touring 2 . Po 5 miesiacach opony tak popękały ze wygladaly jakby miały 10 lat. Odeslalem je na gwarancje i po 2 tyg dostalem odpowiedz ze to normalne i ze opony ulegaja procesowi starzeniu... po 5 miesiacach.... 

Co do ubezpieczenia to tez dokupilem razem z oponami i powiem tak: w dupe mozna sobie wsadzic ubezpieczenie od przebicia itp itd.. wole jechać do wulkanizacji u mnie w miescie i cos kupic niz brac od nich i sie szarpac potem..

Guest

Ja na oponeo.pl kupuję od lat i zjeździłem już wiele kpl.opon u nich zakupionych nigdy nie było najmniejszego problemu z jakością.Teraz kupiłem na oponeo.de więc tym bardziej musi być ok.A jeśli chodzi o ubezpieczenie to są ubezpieczone felgi od uszkodzenia mechanicznego i kradzieży i to wchodzi w podaną cenę,czytaj ze zrozumieniem.

To Cię podziwiam bo można opony spokojnie w lepszych cenach dostać niż u nich... 

Guest

Być może tak,ja szukałem i nie znalazłem nigdzie lepszych cen.Kupiłem u nich już kilka zimowych i letnich kpl.nigdy nie miałem problemu z jakością,ani z przekombinowanym rocznikiem.