Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę dołożyć hak, do sedana, używany będzie raz-dwa razy w roku.

Wszystkie światła mam LEDowe z tyłu a chcę ciągać wypożyczoną przyczepkę ze zwykłymi żarówkami,

Jak tutaj najprościej (i najtaniej) to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zamontowania haka w B8 kombi , czy taki zestaw będzie odpowiedni ?

HAK
https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-elektryczny-vw-passat-b8-kombi-3g9-7547875364

Wiązka+moduł 
https://allegro.pl/oferta/dedykowana-wiazka13p-modul-haka-vw-passat-b8-kombi-9131700975

Proszę o pomoc czy to podejdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę informacji masz tutaj na forum:

Do kombi potrzebujesz hak z koncówką B, czyli 3G9803881B (kupuj minimum z pierwszą wiązką).
Mi udało sie kupić w dobrym stanie za 250PLN.

Sterownik kupuj oryginalny, podany wyżej raczej nie wysteruje haka elektrycznego, tylko światła i czujniki parkowania.
Sterownik 5Q0907383G lub nowszy do Varianta (ok. 400PLN).

Do tego wiązka moduł - do przodu (ja kupowałem na olxie od gościa który robi wiązki za ok. 300PLN)
i przycisk sterowania 5G0868345 (kupuj sam przycisk lub boczek z przyciskiem, zalezy co tańsze)

no i plus kodowanie po montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jachu76 dokładnie jest tak jak pisze @adr01 najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie oryginalnego haka z modułem 5Q0907383G lun 5Q0907383N które obsługują elektryczny hak.

A tym gościem z olx o którym pisze @adr01 to prawdopodobnie jestem ja ;) ponieważ mam tam wystawione wiązki do haków aut z grupy VAG

Jak ktoś potrzebuje wiązkę elektryczną do jakiegokolwiek haka auta z grupy VAG zapraszam na prv, na hasło forum passat wymyślimy jakiś rabat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ;) polecam wiązki od forumowego kolegi @Bimbasz

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a możecie podpowiedzieć jak to jest z tymi modułami. Wg ETKI do B8  potrzebny jest 5Q0907383N i czy tylko ten czy inne też będą działały? Ktoś posiada w swoim B8 (kombi) inny moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa też 5Q0907383G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5Q0907383N ,hak już fabrycznie zamontowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamontowany przez ASO odpinany hak Westfali i zawsze kiedy ciągne przyczepę z lampami led (przyczepa marki Widpol kilku letnia oryginalnie wyposażona w takie lampy) wyskakuje mi błąd że któraś lampa w przyczepie nie świeci (oczywiście wszystkie działają), natomiast gdy podpinam drugą przyczepę z tradycyjnymi lampami taki problem nigdy sie nie zdarzył.

Ktoś się spotkał z problemem że instalacja auta nie radzi sobie z oświetleniem led w przyczepach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by ktoś umieścić zdjęcie w którym miejscu w sedanie jest zamontowany wyłącznik wysuwania haka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam przyczepę z Widpol na Ledzie, w B7 nie mam takiego problemu, na dniach sprawdzę jak to będzie w Q5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy do kombi B8 '16 pasuje jeszcze jakiś inny niż tylko 3g9803881b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Westfalii ten wpinany, zakładałem u siebie.

Edytowane przez malyk9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma może schemat wiązki świateł tylnich?? Będę jutro podłączał moduł uniwersalny , ułatwiło by mi to szukanie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy hak 3G9803881A z końcówką A to nie do kombi ?

Zamierzam kupić i chciałem rozwiać wszelkie wątpliwości, bo znalazłem w temacie że do sedana jest 3g5803881.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2020 o 11:13, SHARK napisał:

Panowie a możecie podpowiedzieć jak to jest z tymi modułami. Wg ETKI do B8  potrzebny jest 5Q0907383N i czy tylko ten czy inne też będą działały? Ktoś posiada w swoim B8 (kombi) inny moduł?

Dołączam do pytania, czy któryś z tych modułów:  5Q0907383C, 5Q0907383D, 5Q0907383F, 5Q0907383H współpracuje z hakiem elektrycznym w kombi ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin_78 napisał:

Dołączam do pytania, czy któryś z tych modułów:  5Q0907383C, 5Q0907383D, 5Q0907383F, 5Q0907383H współpracuje z hakiem elektrycznym w kombi ?

 

 

Odpowiedź w temacie modułu i B8 Kombi już padła:

W dniu 13.06.2020 o 14:26, Bimbasz napisał:

Działa też 5Q0907383G

5Q0907383N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności