Skocz do zawartości
mkmara

Potrzebna pomoc w diagnozie dźwięku. Czy to padająca dwumasa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto miał podobny problem. Dziś podczas jazdy z wyłączonymi wszystkimi zagłuszaczami zaniepokoił mnie pewien dźwięk(załączone nagranie). Postaram się to opisać ale nie jest łatwo. Jest to miarowe chrobotanie. Dzwięk przypomina obcieranie metalutylko w jednym miejscu podczas obrotu. Słychać na biegu jałowym jak i podczas jazdy z niewielkim obciążeniem(1 bieg). 

Zastanawiam się co to może być. Podejrzewam dwumasę ale proszę o wszelkie sugestie. Prawdopodbnie w przyszłym tygodniu uda mi się umówić z mechanikiem.

Passat 2.0 TDI (170) 2012 ~ 145 000 km
 

Pozdrawiam,
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo a  dwumasa  była wymieniana raczej nie  to. Morze być cos ze sprzęglem kompresora.

 

 

Edytowane przez ares43
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ares43, dzięki za podpoweidź. Postaram się jutro wysłuchać czy dźwięk dobiega z tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mize być wszystko, nawet jakas rolka od osprzętu. Zobaczylbym u mechanika, ktory ma stetoskop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie udalo sie usunac usterke? Mam dokladnie ten sam dzwiek u siebie. Dwumas dopiero wymieniony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie udalo , dodam za raz ten dzwięk slychać a raz cisza nie wiadomo tak do końca z czego pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w 1.9 tylko, że jak włączę klime to znika ten dźwięk. U was też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tego. Wymineiłem rozrząd bo już był czas ale nic to nie zmieniło. Jak byłem u mechanika to akurat tego dzwięku nie było słuchac i niestety nie zdiagnozowali. 

Zauważam też korelację z włączoną klimą. Po włączeniu w większości przypadków jest cicho. Nadal będę szukał przyczyny bo nie wiem na ile jest to niebezpieczne i czy coś się nie rozsypie jak będę w podróży. Wygląda na to, że to rolka związana z napędem klimy tylko mechanik twierdził, że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z włączoną klimą ciągle i dzisiaj dla sprawdzenia wyłączyłem na długość jazdy niestety tylko 10-15 min i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jade do mechnika. Sprawdzimy ta srube sprzegla kompresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5/14/2018 o 12:10, 11marcins napisał:

Ja jutro jade do mechnika. Sprawdzimy ta srube sprzegla kompresora.

A wiec tak. Bylem u mechanika. Diagnoza okazala sie sluszna. Poluzowane byly sruby od sprzegielka kompresora. Zostaly one dokrecone na klej aby zapobiec kolejnemu obluzowaniu. Od razu po naprawie problem ustal. Dzwieku nie slyszalem wlaczajac i wylaczajac klimatyzacje. Jednakze wczoraj wracajac z pracy zauwazylem ze ten niepokojacy dzwiek dalej wystepouje ale o troche innej "barwie tonowej". Musze i tak wymienic sprzegielko wolnobiezne na alternatorze to przyjze sie jeszcze raz.... Dzwiek musi sie wydobywac gdzies z okolic paska PK.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Ja też sprawdzę to u siebie przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności