Skocz do zawartości
int

[B5] Nagłe hamowanie prawego koła.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim problemem jest niekontrolowane hamowanie prawego koła. Podczas tego incydentu na desce rozdzielczej zaczyna świecić na żółto kontrolka od trakcji (ta która się podświetla gdy wyłączymy ESP). Niezależnie od prędkości i żadnych innych czynników koło podczas jazdy po prostu lubi sobie zahamować, miałem kilka sytuacji w których mnie to zaskoczyło i z trudem udało mi się uniknąć wbicia w latarnie, hamujące kolo zaczęło ciągnąć auto na prawa stronę. Czasami zahamuje na chwile i przestanie, czasami wyhamuje do zera. 

Po podłączeniu pod komputer zdiagnozowano błąd o treści 

„- czujnik obrotu wokół osi pionowej, sygnał przewodu 

- nieciągły” 

wiele mi to jednak nie mówi, rozpinałem kostkę od czujnika abs w prawym kole, przedmuchałem i spiąłem jednak nic to nie dało. 

Co zatem może być przyczyna i jak ją rozwiązać? 

Ponadto dodam, ze od jakiegoś czasu nie moge wyłączyć ESP, przycisk po prostu nie reaguje - czy jest możliwość, ze to właśnie przez ten błąd który cały czas widnieje w pamięci czy szukać przyczyny niedziałającego przycisku gdzieś indziej ? Przycisk normalnie się podświetla. 

Edytowane przez int

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tylną kanapą jest czujnik esp G202. Przeczyść w nim styki-możliwe, że o ten czujnik chodzi.

Jeśli możesz, to podaj nr błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer błędu 01425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności