Skocz do zawartości
przemek89k

Kodowanie kluczyka Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem Passata B6 (2010r) niestety z jednym pilotem - chciałbym zakupić dodatkowy pilot i spróbować go samodzielnie zakodować, proszę jednak o udzielenie kilku odpowiedzi. Czytałem kilka wątków na tym forum poświęconych kodowaniu, ale mimo wszystko mam jeszcze wątpliwości:

- czy mogę kupić używany pilot z Allegro i go zakodować, aby współpracował z moim samochodem (będę mógł uruchomić silnik)? Czy takie piloty są jednorazowe i ich zakup nie ma żadnego sensu ?

- rozumiem, że do samodzielnego kodowania oprócz pilota będę potrzebował interfejsu VAG - czy to będzie ok: http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i6613000433.html

- a może potrzebna będzie wymiana transpondera w używanym pilocie: http://allegro.pl/transponder-can-id48-prekodowany-vw-volkswagen-i6639104293.html?reco_id=9bc0e1ee-1fde-11e8-877e-6c3be5c00ee0&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product Czy taką wymianę można zrobić we własnym zakresie tzn. czy wymaga lutowania, a może wypięcia i włożenia nowego elementu?

- o ile dobrze rozumiem używany pilot mogę bez problemu sparować z samochodem, tak żeby otwierały się drzwi, ale problem może być z immo? Odpowiedzi na powyższe pytania powinny rozwiać tę kwestię.

PS: Za komentarze typu nie zabieraj się za to, nie warto, oddaj do serwisu dziękuje.

Dziękuje za pomoc,

pozdrawiam,

Przemek

 

 

 

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2018 o 20:07, przemek89k napisał:

czy mogę kupić używany pilot z Allegro

Możesz kupić, ale będzie się nadawał tylko na brelok. Żeby zakodować kluczyk musisz kupić albo cały nowy, albo przynajmniej nowy transponder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, o wymiana transpondera pisałem w poście.

Czekam na bardziej szczegółową odpowiedź - w pierwszym poście jest trochę więcej pytań, gdyby ktoś posiadał wiedzę/chęci i chciał się podzielić będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, przemek89k napisał:

Dzięki za odpowiedź, o wymiana transpondera pisałem w poście.

Czekam na bardziej szczegółową odpowiedź - w pierwszym poście jest trochę więcej pytań, gdyby ktoś posiadał wiedzę/chęci i chciał się podzielić będę wdzięczny.

dostałes odpowiedz  wystarczająca wg mnie więc  

nie ma potrzeby się rozpisywać co i jak kodować jak nie masz czym tego zrobić  ani wiedzy na ten temat 

bo i tak wylądujesz u klucznika a on zrobi co trzeba 

 

przy pomocy VCDS, VCp nie zrobisz , a raczej tym tylko dysponujesz, choc nie wiadomo bo nie napisałes czy masz nawet to 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opis kodowania VCDS'em zawarty np. tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2432216.html  jest do niczego i się nie sprawdzi?

 

Cytuj

Łączysz się z immo, wchodzisz w Security Access, podajesz PIN, adaptacja, kanał 001, wpisujesz ilość kluczy, test, save, rozłączasz sie z immo i wtykasz kolejne klucze.

Dlaczego przy użyciu tego narzędzia/interfejsu według Ciebie nie jest to możliwe? Wiedzy może i nie mam, dlatego pisałem na forum, żeby ją zaczerpnąć, zwłaszcza że nowe technologie nie są mi obce - no chyba, że jest to "tajemnica" i takie gadanie ma na celu doprowadzenie do tego, żeby ktoś myślał, że we własnym zakresie nie da się tego zrobić i trzeba wyłożyć kasę komuś kto to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemek89k napisał:

Czyli opis kodowania VCDS'em zawarty np. tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2432216.html  jest do niczego i się nie sprawdzi?

 

Dlaczego przy użyciu tego narzędzia/interfejsu według Ciebie nie jest to możliwe? Wiedzy może i nie mam, dlatego pisałem na forum, żeby ją zaczerpnąć, zwłaszcza że nowe technologie nie są mi obce - no chyba, że jest to "tajemnica" i takie gadanie ma na celu doprowadzenie do tego, żeby ktoś myślał, że we własnym zakresie nie da się tego zrobić i trzeba wyłożyć kasę komuś kto to zrobi.

jak powołujesz się na czyjś materiał, to najlepiej pisz do autora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chciałbym zaprogramować nowy kluczyk (pilot zdalnego sterowania, nie transponder) do swojego b6. Znalazłem wiele instrukcji w sieci, jak to zrobić za pomocą VCDS jednak procedura wymagawciśnięcia w czasie jej trwania przycisków na każdym z pilotów. Pytanie jak to zrobić w b6, gdzie jeden z kluczyków podczas operacji znajduje się w stacyjce, a do jego przycisków nie ma wtedy dostępu. 

Może do b6 jest jakaś inna procedura niż ta znaleziona przeze mnie, a opisana m.in tu http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności