Skocz do zawartości
klichy

Dusi na benzynie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem polega na tym, że od pewnego czasu zaczęło mi auto się dusić na benzynie i szarpać i widać brak mocy i przyśpieszenia po wciśnięciu pedału gazu. Nie wiem co może być tego przyczyną a kilka błędów mi wyskoczyło na komputerze, ale po usunięciu ich i tak dalej jeździ tak samo. Dodam, że na gazie jak się załączy jeździ idealnie mi autko i nic się nie dzieje. Jeszcze drugi problem, który mi się pojawił w aucie, to podczas jazdy wyświetliły mi się kontrolki ABS i poduszki powietrznej i po krótkim czasie dodatkowo kontrolka od płynu hamulcowego ten trójkąt z wykrzyknikiem w środku, która pikała. Jak się wyświetliły te kontrolki to cale podświetlenie w aucie i światła przygasły mocno a radio się wyłączyło i dusiło się autko i na pedał gazu już nie reagowało i jak zgasło to już jakby akumulator był padnięty. Jedynie z po pychu odpalił i tak do ponownego zapalenia się tych kontrolek. Na zimnym silniku ciężko szło odpalanie gdzieś do 6sek. trzeba było kręcić aby złapał.

Oto błędy jakie miałem:

-01165

-00532

-16514

-18010

-17967

-00561

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na te błędy masz problem z akumulatorem lub ładowaniem, przepustnica nie domaga może od ładowania bo nie może się zaadaptować przez co faluje i gaśnie (możliwe że jest do wymiany). Sonda lambde prawdopodobnie trzeba będzie też wymienić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator mam jeszcze niecały rok dopiero, więc nie wiem czy to jego wina może być. Auto stoi u mechanika więc zobaczę, czy alternator go dobrze ładuje, jeśli tak, to może i faktycznie może jakiś wadliwy ten akumulator się trafił. Podejrzewam, że może to być problem z przepustnicą, ale zobaczę jeszcze. Co do sondy lambda wyświetliła mi się 2 razy jak alternator został zdemontowany do regeneracji i przy odłączeniu wtyczki czujnika przepływomierza powietrza. Tak to nie wyskakuje mi błąd z sondą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził brak ładowania alternatora i przez to mi wyskakują  kontrolki i auto gaśnie z powodu rozładowania akumulatora. Brak ładowania przez alternator może powodować duszenie się auta na benzynie a na gazie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na gazie chodzi okej, a na paliwie dusi, szarpie to pierwszą czynnością jaką powinieneś sprawdzić to zmierzenie ciśnienia na listwie wtryskowej paliwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już została wyjaśniona usterki. Wina alternatora to była, który nie ładował i nie było wystarczającego zasilania aby wszystkie podzespoły prawidłowo działały. Po naprawie szybkiej alternatora chodzi już mi prawidłowo na benzynie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dobrze ze sonda ok i przepustnica, dodaj reputa jak pomoglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności