Skocz do zawartości
bbbb

diesel Kąt wyprzedzenia wtrysku BLS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jaki jest prawidłowy kąt wtrysku w silniku BLS, gdzie go sprawdzić i jak go ustawić? W innym moim aucie sprawdzenie owego kąta robi się w grupie 000, wybiera odpowiedni silnik i w formie wykresu widać jak jest ustawiony kąt w stosunku do wzorca(silnik SDI i kąt powinien wynosić ok. 49-51). Co do samego ustawienia zapewne robi się to tak samo jak w innych TDI(luzuje się 3 śruby na kole pasowym pompy i obraca w zależności od potrzeb osią samej pompy). Samo sprawdzenie robi się w grupie 004, ale w którym okienku? I ile powinno wynosić w silniku BLS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

lub

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku bls i kazdym innym PD, kata wtrysku nie reguluje sie manualnie, kat wtrysku jest zapisany w mapach sterownika. Mozna za to regulowac synchronizację walka rozrzadu z walem korbowym przekrecajac kolo pasowe na walku na ktorym sa fasolki regulujace, niejako zmieniajac fazy rozrzadu.

O tej regulacji post wyżej. 

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem kąt synchronizacji jest w grupie 004 i rubryka 4(Torsion Value *KW). Przy okazji co oznacza w 2 rubryce: Injection Start(specified) *PGMP i w 3 rubryce: Injection Duration(specified) *KW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Injection start to jak sama nazwa wskazuje kąt rozpoczęcia wtrysku mierzony w stopniach przed GMP.

Injection duration to długość wtrysku tez podana w stopniach obrotu walu korbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą informację i nareszcie jestem w domu. Teraz tylko poszukać jakie te parametry powinny być. Co do kąta synchronizacji już wiem, że teoretycznie powinno być 0, ale w praktyce trzeba metodą prób i błędów ustawić "pod siebie". U mnie było tak: Injection Start -1,9; Injection Duration 7,7 i 8,2(co jakiś czas się zamieniają),  a Torsion Value -2,5. Zainteresowałem się gdyż przy temperaturach -5 *C i niższych zapalał za drugim razem. Gdy temperatury "znormalniały" to pali na widok kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj z ta synchronizacja, ale zapewne problem lezy gdzis indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bbbb napisał:

Dzięki za wyczerpującą informację i nareszcie jestem w domu. Teraz tylko poszukać jakie te parametry powinny być. Co do kąta synchronizacji już wiem, że teoretycznie powinno być 0, ale w praktyce trzeba metodą prób i błędów ustawić "pod siebie". U mnie było tak: Injection Start -1,9; Injection Duration 7,7 i 8,2(co jakiś czas się zamieniają),  a Torsion Value -2,5. Zainteresowałem się gdyż przy temperaturach -5 *C i niższych zapalał za drugim razem. Gdy temperatury "znormalniały" to pali na widok kluczyka.

Pokrótce nazywają się SOI i Duration. W sofcie jest ich od kilku do kilkunastu, a to z której mapy pracuje silnik zależy w głównej mierze od temperatury.
Takie sprawdzanie sobie tych wartości będzie słabym odniesieniem nie wiedząc z której mapy w danym momencie korzysta ECU :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest fabryczny kąt wtrysku dla BLS? U mnie po wymianie rozrządu spalanie ~+1L i wyczuwalne zmulenie. Teraz VAG pokazuje kąt +1,5. jak to ustawić żeby polepszyć pracę silnika i zmniejszyć spalanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na minus lekko.

Nie ma uniwersalnego ustawienia, musisz testować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności