Skocz do zawartości
Bartosz24111990

Migająca kontrolka od świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej w temacie , mam problem z kontrolką świec żarowych w passacie cc z 2011 r. Wszystko zaczęło od spadku temperatury na zewnątrz ponizej zera.

Auto odpalam , kilkaset metrow jadę i zapala sie kontrolka PRZY tym wyłącza ona mi turbo. Po jakiejs chwili  gdy osiagnie troszke wyzsza temperature  , po wylaczeniu i włączeniu  raz jeszcze problem znika. 

Prosze o pomoc i radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Obawiam się, że bez podłączenia pod kompa  i odczytaniu błędów się nie obędzie! bo tak przyczyn może być dużo. a tak na szybko to wróżenie z "fusów"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z tą kontrolką. Auto kupiłem w tym tygodniu a wcześniej podobno nic się nie działo. Tydzień mrozów i coś się popsuło. Myślałem że to wina akumulatora bo  w trasie jak jechałem, ok 500km to kilka razy mi się pojawiła, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znikała na jakiś czas. tylko że raz w ogóle nie odpaliłem już auta.  Musiałem ratować się kablami od życzliwego Pana z Sharana (Pozdrawiam)

Następnego dnia naładowałem aku i  po nocy nie odpalił znowu, z  kabli znowu pokazał kontrolkę świec

Wczoraj wymieniłem akumulator na nowy, kontrolki nie widziałem ani razu- odpala na dotyk

Dziś  znowu kontrolka rano pojawiła się (było -15 w nocy) później już nie pojawiała się

Więc czekam na bardziej sprzyjające temperatury bo póki co nie wiem gdzie jest problem

Dodam jeszcze, że komputer skanowany kilka razy błędów nie pokazał żadnych (elm327+android)

Raz tylko wywalił błąd sterownika silnika - p0087 Fuel Rail/ System, po skasowaniu nie widziałem więcej go na oczy.

Zobaczymy jak jutro będzie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienie na szynie CR i wymiana jednego wtrysku załatwiły sprawę i już nie sypie błędami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, za odgrzanie starego tematu, ale mam podobny problem w B6 TDI 2.0 140KM. Tylko oprócz kontrolki świec świeci jeszcze DPF i check engine.

Jutro samochód jedzie na serwis, ale może ktoś podpowie czego się spodziewać, bo aż mnie skręca od środka co może być przyczyną.

Najpierw zaświecił się DPF, ale kompletnie już nie miałem siły wyjeżdżać przepalić, więc stwierdziłem, że kolejnego dnia to zrobię. Wszystko było ok, wróciłem do domu kolejnego dnia do pracy i z pracy również (około 7km w jedną stronę). Po obiedzie chciałem jechać przepalić lecz po przejechaniu około kilometra zaczęła migać kontrolka świec i samochód automatycznie stracił moc (nie załącza turbo). Chciałem przystanąć gdzieś na parkingu, lecz zanim na parking dotarłem po około 500m zaczął się świecić check.

Może błąd, może nie ale nie zraziłem się tym i wyskoczyłem na autostradę (rozpędzanie do setki zajęło z miesiąc, ale się udało) nie udało się przepalić - pokonałem około 30km z prędkością około 120km/h na piątym biegu co dawało obroty około 2300. Jeśli chodzi o dogrzanie powinno być odpowiednie, zawsze w taki sposób przepalałem tylko zazwyczaj kontrolka znikała po max 10km. Teraz nie zniknęła.

I teraz pytanie - czy to może być wina DPF i teraz trzeba przeprowadzić awaryjne czyszczenie/przepalanie DPF, czy raczej coś poważniejszego.

Wiem, że to jak wróżenie z fusów bez kodów, ale może ktoś miał podobny przypadek, albo coś i będzie mógł się wypowiedzieć w jakiś sposob na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności