Skocz do zawartości
wanti1@wp.pl

problem z parowaniem VW adaptera BLUETOOTH 3C0051435PA z RNS 310

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.03.2018 o 21:25, nTomek napisał:

Przeglądnąłem schemat i widzę, że sygnał iluminacji wszedł dopiero w maju 2011

Nie wiem skąd te informacje, ale u mnie te klawisze świeciły we wszystkich passatach b6, począwszy od 2005r, na 2010 kończąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymyślę co nacisnąć na kierownicy/radiu, to jestem dawno po rozmowie - wybierając numer bezpośrednio z telefonu :)

No może coś łatwiej wychodzi korzstając z szybkiego wybierania w rns510 - ale to tylko kilka numerów :)

 

Btw

Bardziej martwi mnie dlaczego nie działa odtwarzanie muzyki przez bluetooth w moim rns315

Edytowane przez prezess7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prezess7 w elsie wygrzebałem, ale wygląda na to, że wcześniej podświetlenie szło prosto z modułu telefonu, a nie z Bordnetz'a/BCM'a. Dzięki za uwagę :bry2

A co robisz, żeby "zagrać" muzę z telefonu? W moim RCD310 było tak, że musiałem najpierw uruchomić odtwarzanie na telefonie, a następnie wejść w menu Bluetooth audio na RCD. Kolejność miała znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2018 o 21:10, nTomek napisał:

A co robisz, żeby "zagrać" muzę z telefonu? W moim RCD310 było tak, że musiałem najpierw uruchomić odtwarzanie na telefonie, a następnie wejść w menu Bluetooth audio na RCD. Kolejność miała znaczenie.

U mnie jak zrobie tak jak piszesz, to na radiu wyswietla się tytuł utworu z telefonu i nic więcej, muzyka gra w telefonie nie w aucie. Do tego skala głośności " się zawiesza". Dodam, że w drugim aucie z takim samym radiem czyli rns315 wszystlo jest ok. W trzecim aucie z rns510 też wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prezess7 oba radia RNS315 mają tę samą wersję softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro to sprawdzę.

A jakby co, to jest możliwość aktualizacji tego cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@nTomek

Radio w którym mam problem z bluetooth:

Numer części:
3C8 035 279R

Wersja oprogramowania:
0500

Wersja sprzętu systemu:
H80

Dane nawigacyjne:
Numer części:
3AA 919 866

Wersja:
0062

Nośnik danych:
EUR_W_V6

 

 

Radio w którym jest ok:

Numer części:
3C0 035 279M

Wersja oprogramowania:
0319

Wersja sprzętu systemu:
H52

Dane nawigacyjne:
Numer części:
3AA 919 866

Wersja:
0068

Nośnik danych:
EUR_W_V8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to 2 różne wersje, ale co ciekawe problem jest z tą nowszą/wyższą. Sprawdzałeś jeszcze na innym telefonie/smartfonie?

Co do aktualizacji to teoretycznie powinna być taka możliwość, ale w praktyce trzeba by mieć płytę z firmware. Na necie można znaleźć info o RNS310 ale do RNS315 już niestety nie. Można by zapytać w ASO czy jest w ogóle dostępna taka aktualizacja firmware'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem. Uzywam galaxy s7. Z s5 podobny kłopot. S3 za to działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natchniony pinout`em w tym wątku poszukałem odpowiednich rezystorów , rozebrałem uchwyt odnalazłem piny polutowałem, sprawdziłem odpowiednie kombinacje i nic. Zmieniłem kodowanie na końcówkę 422 w moim 3C0 035 729 E, kolejne próby nic. Bawiłem się adaptacją, włączyłem bt, telefon widzi zestaw, ale się nie łączy. Zmieniłem pin, też nic. Zrezygnowany poszedłem poczytać w instrukcji od 2009r z nowszymi białymi zegarami. Znalazłem info możliwości parowania zestawu z kierownicy naciskając kilka razy szybko słuchawkę. Poszedłem sprawdziłem i działa, pojawił się gong i napis telefon na mfd. Telefon śmiga i bez problemu się łączy i działa. Zmieniłem w adaptacji tylko głośność mikr i tel. Jak widać nie potrzeba żadnych adapterów nawet za 150zł najprostszych, idzie to obsłużyć z kiery.:fajny Instalacja z 2006 roku, MFA + kiera multifunkcyjna, mfd 2.  Zestaw bieda low od noki po 8 latach ogarnięty. Dzisiaj sprawdziłem, bez problemu sam się paruje po zapłonie z 2 ustawionymi tel. 

Edytowane przez DDiablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności