Skocz do zawartości
polaczek3096

problem z opadniętymi wskazówkami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam taki problem, jak na pierwszym zdjeciu wskazówki opadają bardzo daleko(pokazane na zdjęciach). Stało sie to z dnia na dzień zauważyłem to jak wracałem z pracy. Przez opadniecie wskazówek prędkosciomierz oszukuje o około 20 km/h, obrotomierz wydaje się wskazywać dobrze, ale na postoju ma strasznie niskie obroty na obrotomierzu ~600 obr/min, a slychac ze obroty sa takie same jak przed tą awarią, czyli ponad 800 obrotów. Silnik to 1.8T AEB a samochód to passat b5 98r. Czujnik temperatury był wymieniany 2 tygodnie temu, gdyż wtedy tylko wskazówka temperatury opadała tak daleko, myślałem ze to kwestia czujnika temperatury, jednak to nie bylo to a termostat jest dobry. jednak dalej jezdziłem, nie przejmowałem się tym. Bezpieczniki są wszystkie dobre, przekaźniki czyściłem, nie było na nich żadnych osadów. Mam drugie pytanie, prawdopodobnie zeby to naprawic bede musial wymienic licznik, a wiec stąd moje pytanie, czy dużo roboty, i czy duży koszt byłby zeby dołożyc full fis do mojego passaciątka? passat jest prawdopodobnie bez can gdyż jest z początku 1998r a can podobno jest od 1999 r.  Będę wdzięczny za jaką kolwiek podpowiedz.;-)) 

IMG_20180224_145357.jpg

IMG_20180224_145153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak rozwiazales problem? Bo mi podczas jazdy wszystkie wskazowki padly i sam sie zastanawiam co mpze byc?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowa diagnostyka -> output tests dla zegarów - zobacz co wskazuje obrotomierz przy 3000rpm, co wskazuje prędkościomierz przy 100km/h, czy wartości temperatury i baku lądują na połowie skali w trakcie testu etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to co ty. Czyli predkosc i obr opadly. Poprawialem manualnie wskazowki zaraz sie robilo to samo. Mi czasem jeszcze potrafil sie zaciac ze 100km/h to bylo 0. I inne akcje. Dlatego kupilem ff 847. W pon ma byc wyslany do mnie ecu z koncowka GA, doloze kable i bedzie full fis. 

 

Zobacz na vagu jaki masz nr ecu. Jak z koncowka P to do wymiany.

Aa sory ty masz benzynke wiec oznaczenie bedziesz mial inne ecu niz ja w tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska podmieniłem licznik od znajomego bo ma takiego samego passata i u mnie na jego liczniku działa wszystko czyli cos z licznikiem musi byc ,gdzies musze szukac szpeca co mi to naprawi, znalazłem licznik na allegro o tych samych nr ale czy oprócz ustawienia przebiegu cos jeszcze trzeba robic?

Edytowane przez piotrek8903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immo zakodować musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ten sam licznik, to wystarczy skopiować wsad (zgrać ze starego, podłączyć nowy, podpiąć, wrzucić wsad). Wtedy kopiujesz stan licznika i immo. Jak masz tool do "korekty" licznika, to i z immo sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag com wystarczy do licznika bez can. Ja dzis lub jutro bede zmienial ecu i zgrywal wsad w poszukiwaniu pinu ze starego licznika zeby wstawic i zaadaptowac nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnych urzadzen aby to zrobic i za bardzo sie na tym nie znam, dzwoniłem do warsztatu w lublinie "sawa" i jak zapytałem o własnie zmiane przebiegu i zmiane immo gdyby kupił drugi licznik  to mi powiedzieli nie, a warsztat jest powazny wiec nie wiem czy to jakies nie legalne czy co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2018 o 15:10, piotrek8903 napisał:

nie mam zadnych urzadzen aby to zrobic i za bardzo sie na tym nie znam, dzwoniłem do warsztatu w lublinie "sawa" i jak zapytałem o własnie zmiane przebiegu i zmiane immo gdyby kupił drugi licznik  to mi powiedzieli nie, a warsztat jest powazny wiec nie wiem czy to jakies nie legalne czy co.

Kup z allegro kabel kkl. Bedziesz mial na ta operacje jak i w przyszlosci sie przyda. Ja do wsadu i odczytania pin uzylem eeprom programmer, a kogowanie vagiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie ktos czy do mojego licznika 3B0919880 bedzie sie nadawal licznik o nr 3B0919860X ? Liczniki wygladaja z przodu tak samo i z tylu sa czarne tylko roznia sie ta koncowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

919 czyli bez can tak jak u ciebie a dalej to juz nie powiem bo wszystko co czytalem to nt diesla,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem drugi licznik pan mi zmienil immo i przebieg zalozylem licznik i niestety ale po przejechaniu paru km to samo sie stalo z drugim licznikiem no juz rece mi opadly, mam ten samochod 11 lat i nigdy nie mialem z nim problenu a teraz nie moge sie uporac z tym licznikiem :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności