Skocz do zawartości
wariat_wawa

Problem z podgrzewaniem fotela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowicze. Spotkaliście się może z problemem podgrzewania fotela kierowcy w b7 skórzane kubełki? Plecy grzeja, i dół fotela ale tylko boczna cześć  (prawa jak i lewa) dół w miejscu gdzie spoczywaja nasze 4 litery jest zimny. Zakładam że prąd z panelu sterowania dochodzi bo cześć fotela grzeje, obstawiam że gdzieś jakiś kabel się przerwał w miejscu gdzie przestało grzać. Może ktoś przerabiał temat i pokieruje mnie od czego zacząć. Zdjęcie fotela z internetu zaznaczyłem jak mniej więcej działa ogrzewanie w tym momencie. Pozdrawiam

Screenshot_2018-02-27-09-04-45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć może źle narysowałem. Gora fotela jest ok. W siedzisku nie grzeje mata środkowa,  boczne są ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze kostka od maty siedziska rozdziela sie pozniej pod pokrowcem na 3 obwody. Boczki siedziska i srodek. Wiec mozliwe ze któryś kabel sie przerwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Dzieki za informację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mata grzejna jest elementem oporowym tak więc miernik w rękę i będzie wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2018 o 20:33, ANDRIUBIKER napisał:

a no skoro nie grzeje jedynie środkowa na siedzisku, to najpewniej sama mata już niestety do wymiany, bo naprawić się nie da

To zależy. W Golfie 4 matę naprawiłem. I jest to  wbrew pozorom b. proste. Przewód grzejny jest w izolacji. Podłączasz miernik lub próbnik do jednego końca a drugi koniec zakończony igłą robi za sondę. Nie uszkodzi się kabel, bo to nie drut lecz linka. Warto zacząć od dokładnego obejrzenia przebiegu kabla. W miejscu uszkodzenia(przepalenia) obszar był zaczerniony. To pomaga. Igłą kłując kabel ustali się miejsce uszkodzenia. Lutuje się go b. dobrze.

Najgorsza robota poza zdjęciem tapicerki, to jej założenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie 3 rok trzyma.To nie jest centymetrowy spaw, tylko mała kropla.I na zgięciu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie licytuję na to co jest lepsze.Podsunąłem alternatywne rozwiązanie i przeze mnie sprawdzone. Każdy  sobie wybierze co mu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbował to ktoś podpiąć pod fabryczną instalacje ogrzewania foteli?

http://allegro.pl/mata-grzejna-grzewcza-12v-pod-tapicerke-20-w-duza-i7044349711.html

Mam przepalone obie maty, wygodniej by był dołożyć coś takiego tylko czy się sprawdzi?

Edytowane przez lukas6661

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności