Skocz do zawartości
Pefii

Passat b7 2011 rok 2.0tdi przednie wycieraczki nie działają po odłączeniu akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich może ktoś mi coś tu podpowie, po odłączeniu akumulatora wycieraczki przednie przestały działać zero reakcji, sprawdzałem bezpieczniki wszystkie dobre, sprawdzałem czy dochodzi prąd do silnika od wycieraczek i niestety nie dochodzi. I nie wiem gdzie leży problem!!? Pozdrawiam 

Edytowane przez Pefii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskę zamknąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie przekazniki sprawdzone i działające. Jutro spróbuję na krótko wziąść silnik od wycieraczek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to chcesz go "wziąść"? Silnik połączony jest z modułem sterującym. Na wtyczce masz 3 kable +12V z bezpiecznika SB22 albo SB31 (skrzynka obok aku), masa i magistrala LIN - czyli cyfrowe sterowanie z modułu BCM. Samo podłączenie zasilania nie spowoduje uruchomienia silnika - musi dostać komendę po magistrali LIN. Jak nie masz zasilania na wtyczce - pin 1 (przewód biało-czerwony) to musi być bezpiecznik, albo sam przewód.

@prezess7 pytał się o maskę - bo przy otwartej, wycieraczki nie działają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się moduł sterujący? 

Albo jaki Przekaznik odpowiada za wycieraczki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steruje tym BCM przez magistralę LIN. Wycieraczki mają sterownik wbudowany w silnik więc nie ma tam przekaźnika jak w starszych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, postaram się sprawdzić Jeszcze raz czy dochodzi tam prąd jeżeli nie to sam nie poradzę sobie z tym problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma prądu to jest problem z bezpiecznikiem albo głównym zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, znalazłem usterkę w bezpiecznikach jak sprawdzałem wszystko ładnie pikało a jednak ten SB22 był spalony. Jeszcze raz dzięki wielkie.pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności