Skocz do zawartości
bisekk

Żarówka światła wstecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam do was pytanie . Chodzi mi o to jak dostać się do żarówki światła wstecznego w passacie b5fl sedan. Czy muszę ściągać cały klosz czy jakoś od bagażnika da się wymienić ta zarowke bo za cholerę nie wiem jak to zrobić i jeżdżę bez świateł wstecznych . Pomoże ktoś proszę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od bagażnika da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony bagażnika, odpinasz wtyczkę i wyjmujesz wkład z żarówkami. W nim masz wszystkie żarówki oprócz tej od kierunkowskazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że mam tak jak mówisz Ale ale i od kierunkowskazu a do wstecznego jest osobno . Nie wiem czemu tak jest Ale mam stop opozycyjne i kierunek razem i wsteczny jest poza tym wkładem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, bisekk napisał:

No właśnie chodzi o to że mam tak jak mówisz Ale ale i od kierunkowskazu a do wstecznego jest osobno . Nie wiem czemu tak jest Ale mam stop opozycyjne i kierunek razem i wsteczny jest poza tym wkładem 

 

Tak wsteczny jest w lampie i chyba trzeba ją wyciągnąć, żeby mieć dojście do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę po foto że sedan ma inny wkład niż kombi, więc nie pomogę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poglądowe  VW PASSAT B5 FL WKŁAD LAMPY PRAWY TYŁ SEDAN   więc żarówka światła wstecznego jest oddzielnie osadzona w oprawce, którą należy przekręcić by ją wyjąć.

ScreenHunter_09 Feb. 27 17.54.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam się nie da nic przekręcić . W najbliższym czasie zrobię zdjęcie jak to wygląda u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wejdę w temat z innym pytaniem - mam nadzieję, że się nie zezłościsz :P W kombi FL są dwa światła cofania czy jedno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym na lampę, czyli 2 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1996 sedan prawe(ps. nie przypomina czegoś?)

623F12C8-C841-4250-B86B-740338398523.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest po lewej stronie pod uszczelką.

ScreenHunter_10 Mar. 02 16.41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam podobny problem z lokalizacją żarówki wstecznego. Żarówka jest ok, bo świeci, chciałem założyć czujniki cofania do  swego Paska. Podpięcie do nich wystarczy światło od wstecznego ( działa w innych samochodach). Szukałem kabelków w kostce ale to nie łatwe który zasila żarówkę wsteczną z uwagi na masowanie w lampie po włożeniu wkładu. Ustaliłem że niebiesko-czerwony kabel we wtyczce jest napięciem +12V,  podpięcie masy powinno być ok ale jakoś nie wychodzi mi to. Czujniki ładnie działają w Toyocie Ave III gen podpięte bezpośrednio pod światło wsteczne, ale tam tylko dwa kable więc nie było kłopotu.  W pasku we wtyczce jest ich 6 i weź bądź mądry.

Trochę chaosu w poście ale na koniec pytanie, żarówka siedzi pod uszczelką? A może jest prostszy sposób połączenia kabli by podłączyć czujniki pod wsteczny bezpośrednio z kabli kostki?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sulphur, czego nie wiesz? Jak się wpiąć w kable kostki? Schematów nie ma w internecie? Miernik się zepsuł?

image.thumb.png.f426575a23d5270075da1d9fd49f8792.png

Zgodnie z planem masa brązowy i plus niebiesko czerwony. Piny nawet chyba podane. Dla sedana w lewej 4, a z prawej 3.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Moja wiedza z elektroniki samochodowej nie jest zbyt wystarczająca więc szukałem pomocy . Dziękuję raz jeszcze. Czyli jeśli podepnę niebiesko czerwony na plus a brązowy na minus w zasilaniu centralki czujników powinno działać?

Edytowane przez sulphur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji nikt na forum nie może dać. Zapraszam do działu Mój passat i przedstawienia swojego paska. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolory przewodów są takie same w rocznikach i modelach to będzie działać. W moim też był to czerwono-niebieski.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności