Skocz do zawartości
majkiel91

benzyna Wyciek oleju z tyłu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku napisze że ponad pół roku temu wymieniałem rozrząd, wiadomo uszczelke pod pokrywą zaworów. Zauważyłem, że w środku przez nawiew czuć zapach oleju. Zaglądam pod maske, a z tyłu silnika jest plama oleju zebrana na łączeniu silnika ze skrzynią. Olej spływa gdzieś z tylnej części silnika, ciężko stwierdzić skąd ponieważ jest tam tylko mała szczelina przez którą moge coś zobaczyć. Czy macie pomysły skąd może być ten wyciek? Jest to b5, silnik 1.8 bez turbiny, benzyna, 1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto było u mechanika. Ten najpierw mówił, że umyją silnik z oleju i popatrzą. A po zostawieniu mu auta stwierdził, że silnik jest z tyłu cały wysmarowany olejem i nie sposób stwierdzić skąd cieknie, że jego zdaniem wycieków jest kilka. Zaproponował wymiane uszczelki na podstawie filtra oleju, że stamtąd na pewno cieknie. Bo to nie jest jeszcze taki duży wydatek. I że może cieknąć jeszcze z koła zamachowego i łańcucha wałków rozrządu - ale to już duże koszta. A pół roku wcześniej robiłem rozrząd i sprzęgło z uszczelniaczami wszystko, u innego mechanika. Powiedział że odma jest podejrzanie sucha. Auto ostatecznie odebrałem po wymianie uszczelki na podstawie filtra oleju, mam "jeździć i obserwować" czy dalej cieknie. Nie wiem czy zmienić mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci zaproponował bo nawet jak cieknie z jednego miejsca to zaraz się robi duża plama oleju zmieszana z pyłem, kurzem, syfem która oblepia spory obszar.   Pojeździsz, zobaczysz.  Jak dasz radę to wytrzyj to jakoś aby mieć precyzyjne punkty wycieku i wtedy mu pokaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w 1.6 ALZ zlokalizowałem cos takiego ale nie wiem z czego to sie leje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2018 o 00:34, majkiel91 napisał:

Nie wiem czy zmienić mechanika?

Na takiego co wymienia niepotrzebne części czy takiego co nie zaradzi problemowi a skasuje PLN? Chłop ma uczciwe podejście i co Ci w tym nie pasuje? :fun:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dreyfus napisał:

Na takiego co wymienia niepotrzebne części czy takiego co nie zaradzi problemowi a skasuje PLN? Chłop ma uczciwe podejście i co Ci w tym nie pasuje? :fun:

Chodzi mi o to, bo najpierw mówił że umyje silnik i popatrzy skąd cieknie. A potem po zostawieniu mu auta stwierdził, że nie sposób zlokalizować wycieku bo wysmarowany olejem jest duży obszar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie naciąga Cię na nadmierne koszta tylko stara się znaleźć jakieś prostsze, no i tańsze rozwiązanie. Wymień, umyj i szukaj innych miejsc z których się poci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności