Skocz do zawartości
czarny588

Nowy Samochód miękki lakier zarysowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam problem czy ktoś z forumowiczów słyszał o podobnej sprawie? lub może ocenić sytuację?

Samochód został odebrany około miesiąc temu do tego czasu pokonał 6 tys km głównie 80 %  A4.

myty był trzy razy raz parą,  dwukrotnie na myjni bezdotykowej ale nie używając szczoty.

 

Ostatnio podczas oglądania samochodu natknąłem się na mikro zarysowania w okolicach drzwi przednich, po dogłębnym sprawdzeniu samochodu okazało się że na każdym elemencie w samochodzie występują takie zarysowania. Na czystym lakierze czystym palcem po wykonaniu okrągłych ruchów pozostają ślady, których nie można usunąć szmatką. Zmierzyłem cały samochód miernikiem grubości lakieru i tak maska z przodu ma ok 320 mikronów z kolei koło szyby 230 mikronów na całym aucie najniższa wartość to 230 a tak się waha do 330 mikronów. Pytanie co z tym zrobić? 

ja rozumiem że lakier się rysuje ale mam drugi samochód odebrany miesiąc szybciej z przebiegiem ok 10 tyś km i tam nie ma takich problemów a największa warstwa lakieru wynosi 210 mikronów.

również jeżdżąc palcem w okół nie pozostawia śladów, obok stoi a6 c6 z 2008 roku z przebiegiem 500 tys z oryginalnym lakierek i również taki efekt nie występuje co robić dalej?

A dzwoniąc do sprzedawcy z pytaniem ile powinna wynosić górna granica powłoki odpowiedział max 220 mikronów norma ok 160-190 

Jedyny mankament który zauważyłem w obu samochodach to listwy chromowe które bardzo ciężko domyć, jedynie pastą polerską do chromu schodzi ale to nie jest sposób

proszę użytkowników o wypowiedzenie się w tej kwestii

dziekuje

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód był na 100% ponownie malowany. Bóg wie jakim lakierem. Sprawdź grubość lakieru we wnękach drzwi. Pewnie będzie około 100 mikronów. Ryski o których piszesz to tak zwane swirle albo po naszemu hologramy. Powinno zejść pastą finishową. Widać auto nie było woskowane więc stąd te rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności