Skocz do zawartości
eslaw321

Dziwny problem z wycieraczkami,kierunkowskazem,nagrzewnicą i ogrzewaniem tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam mega dziwny problem z elektryką.

Posiadam VW Passata B5 z 1998 roku,silnik 1,9 TDI 110KM

Zauważyłem,że gdy są mroźne dni rano silnik odpala normalnie ale nie działają wycieraczki,kierunkowskazy,nagrzewnica oraz ogrzewanie tylnej szyby. Co ciekawe gdy wstaje słońce i auto lekko się "nagrzeje" wszystko wraca do normy. Dzieje się tak za każdym razem od kilku dni gdy jest troszeczkę większy mróz-ok. -6 stopni. Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi to zjawisko, bądź podpowiedzieć co mogłoby być za to odpowiedzialne? Z góry dziękuję i przepraszam jeśli podobny temat był już założony,a go nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik odciążający styku "X". Jeśli przekaźnik okaże się dobry to kostka stacyjki będzie pewnie do wymiany. Nadpalone/wytarte styki przestają kontaktować. Niska temperatura powoduje kurczenie się materiału więc słabo przylegające styki odsuwają się od siebie i kontaktu brak.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, nTomek napisał:

Sprawdź przekaźnik odciążający styku "X". Jeśli przekaźnik okaże się dobry to kostka stacyjki będzie pewnie do wymiany. Nadpalone/wytarte styki przestają kontaktować. Niska temperatura powoduje kurczenie się materiału więc słabo przylegające styki odsuwają się od siebie i kontaktu brak.

Dokładnie to było problemem. Mechanik zdiagnozował to właśnie dzisiaj i już wszystko działa. Dzięki za pomoc,temat do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik czy kostka stacyjki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Przekaźnik czy kostka stacyjki? 

Kostka stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności