Skocz do zawartości
gwiktor02

Problem ze spryskiwaczem przedniej szyby, zapalniczki, oraz świateł drogowych Passat CC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam VW Passata CC z 2011r. 2.0tdi 170km

Nagle przestało działać kilka rzeczy a mianowicie:

Spryskiwacz przedniej szyby
gniazdo zapalniczki 
możliwość włączenie na stałe świateł drogowych

Nie mogę znaleść rozpiski przekaźników do tego konkretnego samochodu.

Za schowkiem po stronie kierowcy mam przekaźniki po kolei od dołu od lewej strony nr. 645, 645, 646 oraz 646 jeden nad drugim, ostatni zielony 644

drugi rząd powyżej 1 przekaźnik 646

 

vcds pokazuje błąd 00897 washer pump v5 012 electrical falut ... 

 

czy te 3 rzeczy powyżej są może ze sobą powiązane jednym przekźnikiem jeśli tak to którym i gdzie go szukać, może kodowanie któregoś sterownika się wysypało kiedyś zmieniłem inspekcję z 30 tyś na 15 jedyne co mi przychodzi do głowy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólny przekaźnik to ten zielony 644. Sprawdź sobie napięcie na bezpiecznikach SC40, SC41 - po zapłonie. Te bezpieczniki zasilają obwody: spryskiwacza (poprzez BCM) i zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone napięcie bezpieczniki rozumiem te po stronie kierowcy 2 po 20a posiadają zasilanie 1.49 niezależnie od zapłonu. 

Przełożyłem przekaźnik 644 z jetty niestety tez brak rezultatów. 

Jakies pomysły ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik w skrzynce B (obok akumulatora) SB53 (wersja bogata wyposażenia) a jak go nie ma to SB29. Możesz też sprawdzić czy masz +12V na styku 3 w gnieździe przekaźnika 644 (po wyjęciu przekaźnika) niezależnie od zapłonu. Na styku 1 jest masa więc ci będzie łatwo "przystawić" miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod maska styk sb29 jest cały czas 12+ 

po wyjściu 644 na 3 styku 12+ a na bezpiecznikach w kabinie które podałeś 1.48 (rozpiska z b6) 

nie wiem jakies pomysł może kodowanie się wysypało bo miałem wyłączony system s&za w 09 ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć żarówkę 12V/5W (postojowa) do styków 1 - 2 w gnieździe przekaźnika 644 i włączyć zapłon. Żarówka powinna się zaświecić pełnym światłem. W ten sposób sprawdzisz czy BCM załącza ten przekaźnik.

Jakie masz teraz kodowanie w BCM? Jaki to konkretnie model BCM'a?

Robiłeś "autoscan" innych modułów? Nie ma żadnych błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek możesz zadzwonić jetes z Podkarpacia w mam pytanie. Na pw numer  

 

co do pin zkostkowalem 3 i 5 i zadziałała zapalniczka i spryskiwacze

chyba wywaliło mi kodowanie centralnej elektryki 

 

Temat do zamknięcia auto naprawione 

winne było kodowanie centralnej elektryki dziękuje za Pomoc Tomkowi za pomoc przy diagnozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w samochodzie padło spryskiwanie przedniej szyby,na skutek zamarzniętego płynu ,sprawdzone były bezpieczniki,przekaźniki i pompka spryskiwacza wszystko sprawne,rozwiązanie okazało się bardzo proste,wystarczyło ściągnąć na chwilę klemę z akumlatora i problem zniknął 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Odświeżę temat, ponieważ zastała mnie dzisiaj taka sama sytuacja.

Wczoraj wieczorem zmieniałem właśnie kodowanie w centralnej elektryce i module komfortu. Dzisiaj rano odpalam samochód i spore zdziwienie, że nie mam zasilania w zapalniczce, nie działają spryskiwacze szyb i kamera cofania (może coś jeszcze, ale tego nie odkryłem). Mniej więcej wiem, które bity zmieniałem, ale niestety nie zapisałem kodowania sprzed edycji. Czy jeśli wrócę do kodowania z wczoraj sprzed zmian (odfajkuje lub zafajkuje odpowiednie bity), to wszystko wróci do normy, czy to nie wystarczy?

Auto: Passat B7 2013 r. (model 2014 r.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mkpol napisał:

Wystarczy

Dzięki, Kolego. Wieczorem będę sprawdzał.

A podejrzewasz może, zmiana którego bita mogła spowodować takie kwiatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za po pomoc w rozwiązaniu problemy z niedziałającymi spryskiwaczami przedniej szyby i gniazda zapalniczki. U mnie ten bałagan powstał po wyłączeniu bitu 7 "Enabling Start/Stopp Function" w Byte 26, po ponownym włączeniu tego bitu wszystko wróciło do normy. Wrzucam bo może komuś się przyda. Błąd z vcds oczywiście był o niedziałającej pompce.

VW CC 2015 2.0 TDI Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2018 o 14:46, T napisał:

U mnie w samochodzie padło spryskiwanie przedniej szyby,na skutek zamarzniętego płynu ,sprawdzone były bezpieczniki,przekaźniki i pompka spryskiwacza wszystko sprawne,rozwiązanie okazało się bardzo proste,wystarczyło ściągnąć na chwilę klemę z akumlatora i problem zniknął 

Jesteś wielki miałem taka samą przyczynę. Twój pomysł zadziałał.

Super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin.

Cześć mam podobny problem.

VW CC 2013

Po zmianie kodowania modułu komfortu nie działają spryski bład 00897.

Problem w tym że nie mogę wrócić tego co było wcześniej. Zaznaczyłem ptaszka przy opcji komfortowe opuszczanie szyb podczas otwierania z pilota (tylko drzwi kierowcy) a wcześniej widniały tam opcje wszystkich drzwi. Po zapisaniu tej zmiany nie wyświetla już innych opcji które mógłbym zaznaczyć tak jak było wcześniej lecz tylko . Komfortowe opuszczanie szyby drzwi kierowcy podczas otwierania z pilota.

Ma ktoś pomysł ?

Dodam że nowe kodowanie działa i opuszcza szybę i otwiera drzwi kierowcy natomiast aby wszystkie drzwi otworzyć trzeba kliknąć dwa razy przycisk na pilocie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności