Skocz do zawartości
Pas4878

Przerobka lamp wersja USA na EU (SAE vs ECE)

Rekomendowane odpowiedzi

2017 Volkswagen Passat 1.8T S

Ile może wynosić koszt przerobienia lamp  przednich i tylnych w tym samochodzie. 

Ma ktos jakies doswiadczenie w tym temacie?

 

Edytowane przez Pas4878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się,  że koledze chodzi o wymianę lamp,  z wersji EU, do wersji USA, obawiam się że lampy mają różny kształt i nie będą niestety pasowały :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Arturro8 napisza wymiana lamp z wersji EU do Wersji USA. 

Wyjaśnię więc jeszcze raz o co mi chodzi.

Samochód jest kupiony w USA będzie wysłany do POLSKI. Chciałbym kupić lampy w polsce i wymienić po to by mozna bylo przejsc przeglad techniczny samochodu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Passat USA jest całkowicie innym samochodem niz Passat EU 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie źle zrozumiał :)

koledze chodzi o wymianę lamp z wersji europejskiej , do PASSATA wersji USA :) 

podejrzewam że musiałby kolega wymienić cały przód , grill, błotniki maska a do tego jeszcze może przedni pas i zderzak, a wtedy już napewno się uda, ale co i jak z kodowaniem czy jest potrzeba i czy jest możliwa to nie mam pojęcia :/ Powodzenia ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydajemi sie aby zachodzila koniecznosc wymiany lamp, obstawiam na 90% ze to kwestia kodowania. Jakby co to moge sie tego podjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak wygląda lampa.

Mozesz mi wytlumaczyc szuli88 jak to zrobisz jak lampy nie nie mają funkcji w sobie:

- Tylnia Lampa (TL)

przeciwmgielne brak

kierunkowskaz brak 

- Przednia lampa

Kierunkowskazy i światło postojowe to ta sama funkcja i w dodatku jest pomarańczowa (zerówkę wymienisz ale nie bedziesz mial kierunku)01.thumb.jpg.0cbbd849d04e34c5172bfa5449d39e95.jpg02.thumb.jpg.a31715d0e3ad848740337dabb6764f41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pas4878

W sumie to sam wkleiłeś zdjęcia i jestem ciekaw jak ty chcesz przełożyć te lampy na wersję od Passata B8?

img_5001.thumb.jpg.4ad5ae175c046a3c42a8b4177260c7da.jpg

Przecież to zupełnie inny kształt. 

Tak jak koledzy powiedzieli, Passat w wersji USA to zupełnie inne auto. Oryginalna nazwa tego auta to było "Volkswagen New Midsize Sedan (NMS)" a nazwę Passat tylko dokleili w stanach. Jeśli już szukać jakiś podobieństw, to NMS ma trochę wspólnego z Passatem B7, ale na pewno nie są to reflektory:

volkswagen-passat-sedan-2032-10547_head.jpg.f64201bf9706085fdecfeb4123ea2b17.jpg

Reasumując, jedyne co Ci pozostaje to szukać jakiś zamienników - może coś znajdziesz bo wymiana na elementy z Passata EU raczej nie wchodzi w grę - musiałbyś wymienić pół karoserii. Ale jeśli chcesz żeby to było w 100% legalne to i z zamiennikami będzie problem bo one rzadko kiedy mają wymagane homologacje więc i tak na przeglądzie mają powód aby się doczepić. 

Kodowanie w tym przypadku raczej nie wchodzi w grę. W nowszych autach (może i w B8 właśnie) często to jest kwestia kodowania bo światła są ledowe. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskich portalach ogłoszeniowych są oferty sprzedaży ostatnich modelowo amerykańskich Passatów zarejestrowanych już w Polsce. Może warto by było skontaktować się z takim sprzedającym i podpytać jak to jest z tym dopuszczeniem do ruchu u nas i przeróbką lamp...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić tylne kierunki w miejscu świateł cofania, zaś jako światło cofania zamontować dodatkową lampkę pod zderzakiem-to trik stosowany w autach z USA od głębokich lat 90-tych. Spotkałem się również z przeróbką polegającą na umieszczeniu kierunkowskazu i światła cofania w jednym miejscu-umieszczano w lampie cofania dwie żarówki-popularna przeróbka tylnych lamp w Dodge Caravan vel Chrysler Voyager. Ewentualnie zamontować pod czerwonym kloszem zieloną żarówkę, która w takim połączeniu da żółtą barwę światła-ale to pod warunkiem osobnej żarówki na kierunkowskaz.

Nie ma w przepisach wzmianki, jaki kolor ma mieć klosz, jest tylko zapis o tym, jaki kolor ma mieć światło. Także sam klosz może być czerwony, niebieski, zielony, sinopapuciasty :-)

Gorzej z przednimi światłami-ale myślę, że w miejsce zwykłego odbłyśnika można zamontować soczewkę, która da nam światło asymetryczne-jest dużo gotowych zestawów do przeróbki na allegro, są ogłoszenia firm zajmujących się takimi modyfikacjami. Ważne jest tutaj źródło światła-jeśli fabrycznie jest żarówka halogenowa, to w przypadku soczewki też musi być halogenowa. Moi rodzice kiedyś w amerykańcu mieli tak przerobione przednie światła i samochód bez żadnych problemów przechodził przegląd przez 15 lat-od zakupu do sprzedaży :-)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności