Skocz do zawartości
asieran

benzyna 1.8T AWT - skrzynia - obroty - prędkość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję sprawdzonego info... 

 

Problem hmm może i nie problem jest takiego typu... u mnie w 1.8T AWT - skrzynia EZG - przy prędkosći 120km/h  na 5 biegu jest 4000RPM... znalazłem kilka osób co tez mają takie same wskazania...

ale!!!

znalazłem kilka osób co mają ten sam silnik czyli 1.8T AWT i niby tą samą skrzynie EZG... i oni mają 3000RPm przy 120km/h na 5 biegu

 

sprawdzone po poprzez zdjęcie i wlepe, ale te i po VIN sprawdzałem...

 

dodam jeszcze że skrzynia u mnie okazała się być też EZG i przełożenie też takie jakie jest oryginalnie w EZG...

 

Czemu jest taka różnica? Niby wszystko jest to samo?!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia dhw, 100km/h - 2400obr, chyba 120 mam przy kolo 3 tys., a sprzegło jak? Slizga ci sie czasem, jaki przebieg masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia EZG. Przy 4krpm mam ok 150km/h. Przy 220km/h mam 5800rpm, a przy 250km/h było już bankowo czerowne pole obrotka. Także prędzej zamknę skrzynię niż licznik

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janekg16 napisał:

Skrzynia dhw, 100km/h - 2400obr, chyba 120 mam przy kolo 3 tys., a sprzegło jak? Slizga ci sie czasem, jaki przebieg masz

Przebieg 236K, sprzęgło chyba raczej nie slizga się... wszystko jedzie i przyspiesza OK...u kmnie 200 cos to przy 7k rpm o_O

Gdzieś w necie widziałem oznaczenie skrzyni...przełożenie..zębył..wymiery... ma ktoś cos takiego pod pastucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę odcinka jest na 6800 rpm, więc coś masz pokombinowane. Ktoś musiałby przesunąć odcięcie w kompie i zmienić 5ty bieg na krótszy. Kiedyś w Fieście MK3 miałem krótką skrzynię tzn. 3jkę kończyłem przy 140 a 5tke odcinałem przy 220km\h. Była to fabryczna skrzynia z Fiesty MK3 1.6 90KM. Twoja wygląda na jeszcze krótszą, więc to nie mogła być fabryka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując te dwie skrzynie...

EZG    3.7    
1    3.778    13.98    4.51    
2    2.16    7.99    1.75
3    1.429    5.29    1.51
4    1.029    3.81    1.39
5    0.838    3.10    1.23

DVX    3.7    
1    3.5       12.95    4.18    
2    2.118    7.84    1.65
3    1.3        4.81    1.63
4    1.029    3.81    1.26
5    0.838    3.10    1.23

 

5 bieg jest taki sam? Bo wcześniejsza sie trochę różnią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile mozna wierzyc tym kalkulatorom... ale w mojej skrzyni jak i ta co mi wymienili na DVX niby to samo co EZG... kalkulator podaje to co pisza inni i to samo co chlopaki wyżej...

http://busomania.pl/calculator/pl/

 

A u mnie jest tak jakbym miał Przełożenie główne: 4.7! w starej jak i tej co mi zamontowali... LOL nawet juz dla świetego spokojju wpisałem 195/65 r15

 

aa.jpg

 

 

osoby posiadajace 1.8T AWT i skrzynie EZG napiszcie ile macie RPM przy 120km/h na 5 biegu....

 

 

 

Edytowane przez asieran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 na V przy ~3000-3100.  Gruba ta wskazówka i szybko się przemieszcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tomcio napisał:

120 na V przy ~3000-3100.  Gruba ta wskazówka i szybko się przemieszcza :)

skrzynia jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany czy jest jakaś techniczna możliwość żeby różnica była w obrotach tak znacząca 1000rpmg /5 bieg /120km/h prócz przłożeń w skrzyni?

Czy w gule jest taka technicznie możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pominiemy możliwość błędnego wskazania obrotmoierza - to tylko przełożenia skrzyni. Sprawdź przy jakich obrotach wg Twojego zegara odcina zapłon - powinno przy ok 6800rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie to jakos zweryfikowac? Vag pawnie to samo pokazuje co licznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociąg na którymś biegu az Ci zaplon odetnie. Powinno tez się dac na postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma odcięcia...  Ale co tym sprawdze? Czy sie krecie wiecej jak 6800? To te wskazania skądś musi pobierać komp...

 

 

Ale różnice czuć między 3000, a 4000 i słychać... A autem nie jeżdżę od wczoraj :) echhh

Edytowane przez asieran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ściąga się odcinke? Żeby po modach silnika krecic go wyżej. Więc jesli niemasz bardzo mocnego silnika to moze nikt jej nie ściągnął tylko zegar zle wskazuje i odetnie Ci np na 7500. Będziesz wiedział czy to zegar czy skrzynia. 

Dodatkowo vcds na wielu kanalach pokazuje obroty....ale czy bedzie pokazywało dobrze to nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to jutro.... jak byłby źle wyskalowany to jak to naprawic? Jnak wydeje mi się że licznik jest ok... bo to słychac i czuć czy jest 3k czy 4k i jak wczoraj, z jednym z furomowiczów jechałem za jego autem... to obroty jak zmienialem bieg np: z 1 na 2 przy tej samej predkosci to u mnie spadło na 2500, a u niego 1900... im szybciej tym różnica była większa jak przy przełożeniach... i wycie auta przy 3 i 4 było takie samo, a predkosc inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i gdyby... było przekłamanie to auto by nie szło do przodu do 2500 :)  chyba.. już sam nie wiem :E

 

Edytowane przez asieran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności