Skocz do zawartości
Trener

Problem z elektrycznym podnośnikiem szyby w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas zamykania "elektrycznej" szyby w drzwiach kierowcy, po całkowitym zamknięciu mechanizm nie zatrzymauje się tylko zaczyna terkotać i podrzucać szybę jakby chciał jeszcze wyżej ją pchać - co być może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po całkowitym zamknięciu mechanizm nie zatrzymauje się tylko zaczyna terkotać i podrzucać szybę jakby chciał jeszcze wyżej ją pchać - co być może?

podczas opuszczania szyby jezeli przytrzymac dluzej przycisk to dopiero wtedy szyba sama zjedzie do konca... do gory tego nie ma wiec jezeli dojedziesz do konca i puszczasz to silniczek powinien przestac pracowac. Najprawdopodobniej te "terkotanie" to nic innego jak wyrobione juz zeby mechanizmu szyn. Mialem taki sam objaw... tzn. terkotanie. Musialem kupic nowy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trener, moim zdaniem to przyjrzyj się sterownikowi ( najwidoczniej podaje napięcie i dlatego szyba cały czas chce się domknąć ) el szyb który znajduje się w drzwiach, sprawdź też instalację elektryczną żeby wyeliminować zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zwarcia, ani samo się domyka - po prostu zanim puszczę przycisk po domknięciu szyby - wtedy terkocze - więc chyba jak napisał Acadaptor wyrobione juz zeby mechanizmu szyn - ile to może kosztować i jak wygląda wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% masz wyrobioną zębatkę. Trzeba wymienić :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Izydor

Mam taki sam objaw jak zamykam szybe lub zakluczam samochód gdy szyby sie domykaja i jest to tylko z lewej strony. Czy można wymienić tą zebatke czy trzeba cały mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musialem kupic caly mechanizm tj razem z silniczkiem :/ chyba ze poszukasz z rozbitka.. ale nie polecam. Chodzi o to ze zebatke na rzut oka raczej nie ocenisz w jakim jest stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo po kupnie auta. Musialem wymienic mechanizm, w okolicach Szczecina ciezk oznalezc uzywke zamowilem z allegro, a silniczek przekrecilem do nowego mechanizmu, klucze torxy:) i juz dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy ja tez mam podobny problem mianowicie zebatka sie wyrobiła w podnosniku szyby. wymienilem caly podnosnik ale cos musialem zle zalozyc bo gdy wyciagnie mi calą szybe do góry to wypada mi z plastiku łapka która jest w tej prowadnicy... nie mam koncepcji co sie moglo stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja - gdy wyrobiła się zębatka w drzwiach od strony pasażera, kupiłem cały mechanizm i założyłem, a gdy wysiadł mechanizm od strony kierowcy to go wymontowałem, wyciąłem ten uszkodzony fragment zębatki i wstawiłem ( wspawałem ) taki sam odcinek tylko z dobrymi ząbkami z mechanizmu uszkodzonego ze strony pasażera. także ten uszkodzony podnośnik wystarczy jeszce na jakieś 3-4 naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy ja tez mam podobny problem mianowicie zebatka sie wyrobiła w podnosniku szyby. wymienilem caly podnosnik ale cos musialem zle zalozyc bo gdy wyciagnie mi calą szybe do góry to wypada mi z plastiku łapka która jest w tej prowadnicy... nie mam koncepcji co sie moglo stac

 

Miałem to samo, żeby było dobrze i żeby Ci nie wypadała ta łapka od tej listwy do której przymocowana jest szyba, musisz przełożyć tą szynę ze starego podnosnika. Ja tak zrobiłem i teraz jest ok. w tych zamiennikach jest chyba za mała tolerancja ruchu tego bolca w szynie i wyskakuje na przegięciach, pomimo tych zapinek które powinny to trzymać. Druga sprawa nie trzeba było wymieniac podnosnika tylko naspawać te zęby i je ładnie dopiłować i byś miał na długo jeszcze stary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko naspawać te zęby i je ładnie dopiłować

To się nazywa napawanie i nie polecam jeśli nie masz zamiaru hartować zębatki. Po takiej naprawie u ojca po kilku domknięciach było dokładnie to samo co wcześniej. Napawana część była zbyt miękka i przy regularnej pracy szybko się wyrobiła. Możesz adaptować zębatkę (jak już ktoś wyżej napisał), a jeśli nie masz warunków, to po prostu wymień na nową (koszt zamiennika z przesyłką ok 100PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo, żeby było dobrze i żeby Ci nie wypadała ta łapka od tej listwy do której przymocowana jest szyba, musisz przełożyć tą szynę ze starego podnosnika. Ja tak zrobiłem i teraz jest ok. w tych zamiennikach jest chyba za mała tolerancja ruchu tego bolca w szynie i wyskakuje na przegięciach, pomimo tych zapinek które powinny to trzymać. Druga sprawa nie trzeba było wymieniac podnosnika tylko naspawać te zęby i je ładnie dopiłować i byś miał na długo jeszcze stary ;)

 

Kolego serdeczny zrobiłem tak jak mi mowiłes tzn wymieniłem dolną listwę przykręciłem szybke i działa jak należy dzieki wielkie za podpowiedz nigdy bym do tego nie doszedł pozdrowionka serdeczne:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie jest coś podobnego. Szyba pasażera otworzyła się normalnie, ale gdy zamykałem, to po dojściu do góry zaczęła "strzelać". Wysiadłem, obejrzałem - nie domknęła się (jakby nierówno doszła, od strony maski ok, od strony klamki miała szczelinę 5mm), musiałem otworzyć drzwi, chwycić szybę i ją podciągnąć do góry. I teraz, zamiast się opuszczać, też "strzela", żeby otworzyć muszę ręcznie odrobinę obniżyć.

Co poradzicie? To samo, wymianę mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcić, ocenić zębatkę i naprawić ją (wyżej opisane ) lub wymienić cały mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjąć naspawać w miejsce zębów, i wyszlifować nowe zęby. Godzinka roboty, kasa w kieszeni i napewno będzie lepiej chodził niż zamiennik;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie lub wymianie mechanizmu nie wolno zapomniec wyregulowac ow mechanizm na tym takim jajku po ktorym sie slizga zebatka. Jesli sie to zaniedba to szyba albo sie nie domknie albo bedzie za bardzo domykana.

Ja u siebie nie wyregulowalem i tak zalatwilem dwa mechanizmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w tym momencie o czym mowisz? przecież silnik przykręca się do mechanizmu bo inaczej się nie da niż było, a mechanizm ma silnik oporowy także jak czuje opór to się odłącza i tyle. Ja ściągałem to kilka razy i z jednej i z drugiej strony nic nie regulowałem i chodzi tak jak chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik do mechanizmu przykrecony jest za pomoca 3 srubek torx. Dwie z nich mozna okrecic bez problemu ale zeby dobrac sie do tej trzeciej trzeba odkrecic taka niby duza podkladke, wlasnie ta podkladka ma od strony mechanizmu takie plastikowe jajko i to wlasnie na tym sie reguluje kiedy silnik ma przestac krecic.

Silnik ma mechanizm oporowy tak jaki piszesz Krynio ale ten opor wlasnie ustawia sie na tym jajku. Zeby mechanizmu wyrabiaja sie wlasnie przez zle ustawione "jajko oporowe" i cale naprezenie pomiedzy silnikiem, a zamknieta szyba przechodzi przez dwa zeby mechanizmu, jsli wiesz o co mi chodzi:)

Bez tytułu.jpgtroszke male zdjecie ale chyba widac o co mi chodzi

Edytowane przez kielon.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale u mnie to jajko miało takie dziureczki i było tak wyprofilowane że można było je logicznie założyć tylko w jednym tym poprawnym ustawieniu, bo inaczej nie siedziało tak jak trzeba i wtedy przykręcanie na chama;) ale dobrze że mu o tym wspomniałeś chociaż może jak by skręcał, skręcił by dobrze i nawet się nie kapnął:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności