Skocz do zawartości
LeszekCzarny

Temperatura robocza (temperatura oleju)

Rekomendowane odpowiedzi

Taki artykulik, jeśli ktoś nie czytał: https://autokult.pl/30850,problem-z-nowoczesnymi-silnikami-bardzo-trudno-je-rozgrzac?

Wniosek autora jest taki, że bardzo trudno jest doprowadzić temperaturę oleju do ca. 85-90 stopni. Udało mu się uzyskać taką temperaturę po godzinie jazdy... (Golf 1.5 TSI)

A więc z ciekawości sprawdziłem dzisiaj rano w drodze do pracy (normalny ruch miejski, jak to w Warszawie) - po 15 minutach miałem temperaturę oleju 90 stopni. Normalna jazda, nawet może trochę spokojniejsza niż zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie mam z tym klopotu, temperatura szybko rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z pracy przyjechałem, mam dokładnie 12 km, temperatura płynu jakieś 85 a oleju 77, jadę też 15 min, także chyba nie ma tak źle jak na diesla przy - 2.

IMG_20180219_172739.jpg

IMG_20180219_172747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak czułem, że to jakieś dziennikarskie budowanie sensacji tam, gdzie jej nie ma :)

W drodze powrotnej z pracy też miałem 90 stopni po 20 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzynowe szybciej się nagrzewają od diesla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się nagrzewają, tak czy owak. Natomiast dziennikarz próbował udowadniać, że 1.5 TSI nie jest w stanie się rozgrzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krótkie odcinki w mieście najlepiej  mieć olej 0w40 ale nie wiadomo czy  TSI mogą taki olej dostać. Ja bym chciał do diesla ale tylko 5w30 można, a "zerówek" już nie dostosowali do norm VW, bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,4 TSI 110 kW

Castrol EDGE Professional A3 0W-30 - Motor CZDA, CZEA, CHPB

Castrol EDGE Professional C3 0W-30 - Motor CZDA, CZEA, CHPB

Wymiana co 15.000 km lub 12 m-cy.

Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 - Motor CZDA, CZEA, CHPB

Wymiana co 15.000 km lub 12 m-cy lub wymiana LL co 30.000 km lub 24 m-ce.

 

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , pytanie czy w silnikach benzynowych (1,8tsi) jaka macie temperaturę oleju? Zauważyłem ze podczas mega jazdy spokojnej na trasie komputer pokazuje 103-104 stopnie C. Nie za dużo? Sprawdzi ktoś u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oscyluje pomiędzy 100 a 107. Nie za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę się benzynki grzeją, przy normalnej jeździe jakoś mam około 96-98 stopni. Ale grubo powyżej 200 to do 110 stopni dochodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, przy normalnej jeździe oscyluje pomiędzy 94-98. Przy autostradowej gonitwie w okolicach 200, temp oleju wyświetliło 112. Plusem jest to, że po zatrzymaniu i pracy silnika na wolnych obrotach, w miarę szybko spada poniżej 100. Może to za sprawą oleju wymienianego co 10k km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde co 10 tyś też chciałem ale musiałbym chyba co 3-4 miesiące to robić, wymieniam co 15 tyś ,a i tak 2 razy w roku mi idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, u mnie wychodzi od 2 do 3razy w roku. W zależności ile razy do Polski podjadę :) 

Zawsze olej wymieniam co 10 tysięcy, ale w tym pasku to nawet tyle nie było. Kupiłem samochód na początku lipca, trochę się nim pokręciłem i dzień przed wyjazdem do Polski płukanie silnika i wymiana oleju - 7300km od ostatniej wymiany wpisanej w książce serwisowej. Takie rzeczy sam ograniam, więc nie muszę płacić mechanikom za usługę. Poza tym, wiem co zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeżdżąc po mieście przy temperaturze zewnętrznej około 30 stopni, olej miał 105-107 stopni, przy normalnej jeździe, bez szaleństw. Zacząłem szukać czy aby nie za dużo odrobinkę, ale widzę że macie podobnie. Wcześniej w trasie w chłodniejsze dni to było około 100 stopni, w te ciepłe nie wiem jak to na trasie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy temp około 30 stopni jadąc 170-180 temp przekraczała 110 stopni ale już przy 140 spadała.Pamiętam że w b6 potrafiło skoczyć do ponad 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, u mnie teraz przy temperaturze powietrza w dzień 25 C (włączona klimatyzacja na 18 C i nawiew minimalny, jedna kreska) temperatura oleju w mieście 100-105 stopni.

Na trasie przy prędkości 110-120 km/h temperatura 101-107 C

Czy to normalne dla 2.0 Bi-Tdi 240 KM ?

Olej silnikowy Motul Specific 5W/30, wymieniany wraz z filtrem w Aso jakieś 2000 km temu.

Jakie macie temperatury w dieslu teraz w lipcu?

20200717_180147.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności