Skocz do zawartości
migolc

Hamulec postojowy i błąd 16347

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BXE)
    Rok prod: 2006

Witam.

Posiadam dziwną sytuację jak w temacie, b6 bez parktronika (fabrycznego, posiada chiński). Auto kupione z "uszkodzonym ręcznym", silniczki wyczyszczone, ręczny działa prawidłowo, lecz na zegarach cały czas się świeci żółta kontrolka "P" i po podłączeniu komputera, w 53 (hamulec postojowy) wyskakuje błąd 16347. Jakieś pomysły? Pozdrawiam

PS. Z 76 (parktronik) komputer się nie łączy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nikt nic?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2010

Czytałeś to?

16347 - Ross-Tech Wiki
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16347

Może masz możliwość podmiany modułu?

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czytałem ale nic mi to nie mówi. To błąd parktonika, którego ja nie posiadam, a błąd siedzi w hamulcu postojowym.

Niestety nie mam możliwości podmiany modułu.

Edytowane przez migolc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś jeszcze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2008

Wrzuć auto scan z auta wraz z błędami jakie masz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety mam kabel KKL bez CAN'a, który nie ogarnia Passata ale mam fejs diagnostyczny by VIAKEN, który z kolei nie posiada funkcji autoscan :). Proszę napisz, które grupy Cię interesują to sprawdzę po kolei. Silnik bez błędów, parktronika (fabrycznego) brak, przynajmniej teoretycznie, bo nie chce się połączyć z tą grupą. Ogólnie nigdzie indziej błędów nie ma.

Auto nie ma AutoHolda, kodowanie hamulca z ...11 na końcu.

Tak sobie myślę, że w międzyczasie zmieniałem jeszcze mapę w ECU, która pozostała mi po takim samym b6 (rok, silnik, też bez Autohold itp). Czy to może mieć wpływ?

Edytowane przez migolc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"...

a do tego uwagę że odpięcie modułu od instalacji może pomóc przy wykasowaniu tego nieszczęsnego błędu. Dzień grzebania z czego wiekszość na przewyśleniach Po dostaniu się do modułu i jego odpięciu efektu nie ma. Kontrolka dalej świeci. Na allegro moduły do dostania w rozsądnych pieniądzach więc decyzja rozbiorę skurczysyna i zajżę mu pod dekiel. NIestety brak wydrążonych kluczy typu torx uwaliło pomysł na samym początku i wtedy olśnienie. Skoro błąd powstał własciwie z uwagi na niskie temperatury i spadek napięcia a ręczny działa to musi byc tylko i wyłącznie błedem softwareowym.Czyli pamięć modułu musi być najprawdopodobniej podtrzymywana osobno wewnątrz modułu jakoś - kondesatory moze? NIech ktoś poprawi jeśłi sie mylę. Pozostawienie odpiętego modułu na noc niczego nie zmieniło. Skoro i tak wymiana to postanowiłem zewrzeć w module grube styki oraz te cienkie piny własnie tym torxem. I ... sukces. Po ponownym podłączeniu modułu do instalacji oraz właczeniu VAG-a bład dał sie wykasować a ta cholerna kontrolka zgasła i do tej pory jej juz nie widziałem.Może to komus pomoże w walce z przkreslonym P. Pozdrawiam "

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta