Skocz do zawartości
malczykos

Sposób na kuny ???

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam problem w sluzbowych bo juz pogryzlo je kilka razy i w okolicy duzo sasiadow ma probemy z kablami

teraz w kazdym wisi smrod na mole albo do kibla, w kazdym razie jaksie do auta podchodzi to czuc klopem:) nie wiem czy pomaga na kuny ale ludzi zapach odstrasza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja tego problemu nie mam (z kunami) ale kolega zlatwil je w taki sposob: wźiol jajko zrobil dziurkę, wstrzykną do srodka truciznę na slimaki "ŚLIMAX" ,jajko zostawil pod autem...i po problemie.Jak do tej pory kuny nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jajko jak stalo tak stoi::D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób z kostką do WC potwierdzam iż jest skuteczny. U siebie pod maską znajdowałem co jakiś czas zeschłe pieczywo odkąd zastosowałem kostkę gryzonie suszą chleb gdzie indziej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie mam 2 kostki WC, ale kupilem takie cos, tylko jeszcze niebylo czasu zamontowac.

http://www.conrad.de/ce/de/product/848697/KFZ-MARDERSCHRECK/SHOP_AREA_17272&promotionareaSearchDetail=005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu wątku: granat F1 najlepszy, w promieniu 200 metrów od wybuchu nie będzie kun :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zobaczyliśmy z kolegą w prawie nowej 7 taką kostkę, pośmialiśmy się i postanowiliśmy dowiedzieć się po co ktoś tam "zamontował" i okazało się że to właśnie ma chronić przed gryzoniami pod maską

th_SNC00433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat Panowie:)

ktoś z Was używa tych elektronicznych odstraszaczy ? jakieś sprawdzone modele możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś zobaczyliśmy z kolegą w prawie nowej 7 taką kostkę, pośmialiśmy się i postanowiliśmy dowiedzieć się po co ktoś tam "zamontował" i okazało się że to właśnie ma chronić przed gryzoniami pod maską
Sposób sprawdzony...zamontowałem ostatnio do kilkudziesięciu nowych aut takie kostki i spełnia swoje zadanie-kuny je omijają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeżam temat Panowie

ktoś z Was używa tych elektronicznych odstraszaczy ? jakieś sprawdzone modele możecie polecić ?

 

Hej. ja mam założone takie urządzenie z 2-3 lata, zakupione od gościa który jest jego producentem. Zajmuje się zabezpieczaniem domów przed kunami i doradza gdzie w samochodzie to zamontować tak żeby efekt tego był dobry. Co prawda samochód w garażu stoi w domu, ale w pracy stoję od nocy na zewnątrz i postanowiłem takie coś założyć bo 50 dych to nie majątek. Jak nie miałem tego urządzenia to kiedyś przy odkręceniu osłony silnika znalazłem kość na alternatorze i miałem raz przegryziony kabelek przy silniku od wstecznego światła. Od momentu zamontowania nic nie znać żeby tam coś chodziło, uważam że to dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sposób sprawdzony...zamontowałem ostatnio do kilkudziesięciu nowych aut takie kostki i spełnia swoje zadanie-kuny je omijają :)

jaka marka tych kostek? bo to pewnie jak z zapachami samochodowymi - dostępne kilkadziesiąt

 

Hej. ja mam założone takie urządzenie z 2-3 lata, zakupione od gościa który jest jego producentem. Zajmuje się zabezpieczaniem domów przed kunami i doradza gdzie w samochodzie to zamontować tak żeby efekt tego był dobry. Co prawda samochód w garażu stoi w domu, ale w pracy stoję od nocy na zewnątrz i postanowiłem takie coś założyć bo 50 dych to nie majątek. Jak nie miałem tego urządzenia to kiedyś przy odkręceniu osłony silnika znalazłem kość na alternatorze i miałem raz przegryziony kabelek przy silniku od wstecznego światła. Od momentu zamontowania nic nie znać żeby tam coś chodziło, uważam że to dobrze działa.

możesz mi podać nazwę producenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz mi podać nazwę producenta ?

 

W tej chwili nie, jestem poza domem. Jutro lub pojutrze jak w domu bedę to zobaczę bo chyba mam w garażu instrukcję tego urządzenia to zobaczę co tam pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilos45

Ja ostatnio pod maska znalazłem kawałek kości, pewnie jakiegoś kurczaka i po tym sie skapnąłem, że pewnie jakiaś kuna mi grasowała w aucie. O dziwo nie czułem żadnego smrodu choć słyszałem, że zostawia dość nieprzyjemny. Spray w moim przypadku nie poskutkował, bo później rano znów widziałem tym razem zadrapania i w końcu po dużym zdenerwowaniu kupiłem taki odstraszacz do samochodu:

http://www.hodowlany.pl/i589_Odstraszacz_kun_samochodowy.html, choć miałem ochotę zaczaić się na nią i inaczej sprawę załatwić...ogólnie odstraszacz kosztował 90 zł, a lakiernik 400 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podłączał ktoś odstraszacz IP65 Kemo M180 w sposób, żeby pracował tylko po wyłączeniu silnika? Wyczytałem, że należy podpiąć go pod linię / terminal 15. Tak podpinaliście ?

Edytowane przez marzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nikt nie montował? Ktoś może udzielić wsparcia w podłączeniu tego urządzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba podłączenia odstraszacza zakończyła się podłączeniem w trybie pracy ciągłej (działa jeśli silnik pracuje oraz jeśli jest wyłączony). Sprawdziłem wszystkie gniazda pod bezpieczniki i w żadnym punkcie nie znalazłem miejsca gdzie podczas pracy silnika jest brak napięcia, a po wyłączeniu silnika jest 12v.

 

podlaczenie.jpg

 

Kto wie jak podłączyć w sposób, żeby urządzenie działało tylko po wyłączeniu silnika (lub zazbrojeniu alarmu) ?

bezpieczniki kabina.jpg

bezpieczniki silnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Dziś przełamała się moja granica cierpliwości. O tym, że w moich okolicach grasują kuny wiedziałem od dawna ale nie myślałem, że dopadną też mój samochód. Otóż wczoraj w nocy zaparkowałem dopiero co kupione kilka dni temu B5, rano przyszedłem odpaliłem i zobaczyłem kontrolkę od płyny do spryskiwaczy. Jak się okazało po tym jak wlałem trochę płynu zaczął się on wylewać przez zderzak. Kuna przegryzła mi przewód do spryskiwacza reflektorów:( Mój brat ma taki ultradzwiękowy odstraszacz pod maską, który poniekąd spełnia swoją funkcję bo jak narazie z jego autem dały sobie spokój. Stąd moje pytanie czy macie jakiś sposób na te zwierzaczki, aby je skutecznie wykurzyć ???

 

Oslone pod silnik zalozyles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oslone pod silnik zalozyles?

 

osłone pod silnikiem mam, z drobnym uszkodzeniem :hyhy Muszę to zrobić jak będę miał czas w weekend jakiś... planuje do końca sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności