Skocz do zawartości
olchu

Czy to pompa tandemowa???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem dotyczy AVF 1.9 tdi 130 PD. Szukałem opisu podobnego problemu ale brak. 

Silnik raz na jakiś czas odmawia pracy. Objaw występuję przy temperaturze miedzy +1 a -5. Zimny silnik po nocy,  przekrecam stacyjke po zgaszeniu kontrolki od swiec  pierwszy obrót i juz sie wydaje ze zapali..... i jakby sie - tu porownanie:"naprezony sznurek zerwał" i kreci dalej bez skutku. Brak jakiegokolwiek dymu mimo krecenia przez 15 sekund. Trzy razy pomogł Plak ale po dlugim kreceniu, za 4 razem laweta i postuj 8 godzin w garazu w temperaturze +3 stopni i odpalił od strzału. I jak ciepły zawsze pali.

Nie ma znaczenie czy stoi po gorke czy na płaskim czy z górki. Czasami odpalał na raty, dopiero za 2 startem ale wystarczył mu 1-2 obroty

Dla okolicznych znawców czarna magia.

VCDS - błędów brak.

Świece zmienione, akumulator nowy, nowy filtr paliwa. 10 miesięcy temu wymieniona UPG i wszystkie dodatkowe procesy obowiązkowe z tym związane. Przed remontem głowicy tez tak było jak wyżej (2razy przez pół roku- pomógł plak))

Zdarzało sie to sporadycznie ale w ostatnim miesiącu 2 razy. 

I pytanie jakie sa objawy niedomagającej pompy paliwa typu tandem?

Jakie wartosci na VCDS sprawdzic co by mogły sprawe rozjaśnic?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pojawia się przerywanie/szarpanie auta. A jeśli uszkodzony zawór zwrotny w pompie to ropa wraca do zbiornika i trzeba trochę pokręcić zanim odpali. Polecam sprawdzić ciśnienie ropy w sekcji paliwa. Pompa LUK?? Jaki przebieg auta? Ja ostatnio wymieniłem na używkę boscha miałem problem z podciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo co ty i na dniach będę zamieniał pompe vacum na inną to dam ci znać czy pomogło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniałem vacum pompe na inną używaną Luka z metalową uszczelką i po wymianie nagle mi padła pompa paliwa w baku więc ją też wymieniłem bo auto wcale nie chciało odpalić. Po tych wymianach auto śmiga i pali aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności