Skocz do zawartości
LuckyStrike

Wymiana oleju ile mogę przekroczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Kubek

 

Ja przesadzam  przez tego dpf

Ale wymieniam co 10 tyś

Jak ktoś robi trasy to spoko co 15 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dpf to znacznie mniej teraz wypala, praktycznie tylko raz w tyg. nie jak na początku prawie codziennie. Czyli silnik musiał się ułożyć i dotrzeć, tak myślę...no chyba, że oprogramowanie wraz z  przebiegiem zmienia coś hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi obecnie zostało jakieś 2600km do wymiany oleju. Przez ubiegły tydzień nic się nie zmniejszyło bo auto mam w serwisie (lakierowane drzwi) a 16.08 wyjeżdżam do Chorwacji. Do połowy miesiąca czyli przez najblższy tydzień może mi się przegląd zmniejszy do 2500-2400km. 

Teoretycznie jak pytałem czy mogę wymienić wcześniej  (mam pakiet przegladow) to powiedzieli, że powinna być autoryzacja. Bo po powrocie z Chorwacji na pewno kilometry mi się przekroczą. Pytanie czy przy takim sporym zapasie wcześniej rzeczywiście zgodzą się na wymianę oleju w ramach pakietu... (A wolę mieć świeży przed wyjazdem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy przed wakacjami miałem taką sytuację. Do przeglądu (wykupiony pakiet) brakowało około 2kkm ale po powrocie miałbym przekroczone o prawie 2kkm - dostałem zgodę, ale wymagało to "telefonów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniacie olej co 15tys km to przekroczenie o nawet o 2tys km nie zaszkodzi. Przy 30 tys km każdy tysiąc więcej to sporo.

Jeśli chodzi o DPF to już przy 40% zapełnienia auto " szuka" możliwości wypalenia. Przy 2,0TDI to około 29litrów zużytej ropy. Informacje wzięte z VCDSa. Także 30litrów ktoś zużyje w 700km a ktoś inny w 300km, zależy od warunków i sposobu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sporo. Ale VW ma taką politykę, że wymiana co 30 tys (wg wskazań komputera). Oczywiście można wcześniej nawet co 5tys km jak ktoś chce. Ale  nie po to mam pakiet przeglądów, aby płacić za wymianę oleju. Jeśli VW deklaruje co 30 tys to ok, nie mam obowiązku wymieniać tego co 15 tys. Oczywiście zależy to od sposobu jazdy tak jak napisałeś, bo mi równe 30 tys nie wyjdzie a jakieś 26-27tys, ale obecnie zostało mi ponad 2 tys do wymiany i mam zgodę z centrali, więc olej bedzie wymieniany tak naprawdę po ponad 24 tys km. A lepiej to zrobić i tak wcześniej niż przekroczyć więc nie rozumiem dlaczego VW robi problem, jeśli klient chce wymienic olej 2tys km wcześniej w ramach pakietu niż wskazanie komputera? Bo wyjdzie im więcej wymian w czasie danego okresu niż by to wynikało w ramach pakietu i będą stratni (bo wg ich obliczeń powinny wyjść np 3 wymiany a wyjdą 4)? Widelki powinny wynosić jakieś 3 tys km..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2018 o 23:30, kubek197878 napisał:

co do dpf to znacznie mniej teraz wypala, praktycznie tylko raz w tyg. nie jak na początku prawie codziennie. Czyli silnik musiał się ułożyć i dotrzeć, tak myślę...no chyba, że oprogramowanie wraz z  przebiegiem zmienia coś hehe.

Nie wierzę, że przy dotarciu, codziennie wypala Ci DPFa. Chyba że robisz dziennie setki km, to wtedy owszem. Ale w czasie jazdy i tak nie wyczujesz kiedy auto włącza procedurę wypalenia. Jak pisałem niekiedy jak po wyłączeniu silnika chodzi Ci wentylator silnika, świadczy to o mocnym nagrzaniu modułu filtr-turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DPF to wiem kiedy wypala/regeneruje bo po 1. po podwyższonym spalaniu chwilowym (0,7-0,8 l/1h), po 2. obroty jałowe są na 1000 i po wyłączeniu silnika wentylatory pracują + czuć smród i wysoką temp. Kiedyś próbowałem na postoju nie przerywać procedury wypalania i czekałem i czekałem minęło chyba z 15 min i nic więc powiedziałem dość. Kiedy przerwałem tak z 3 może 5 razy np. pod domem to wyskoczyła mi kontrolka filtra i musiałem już przeprowadzić wypalanie filtra jadąc 15 min stałą prędkością bo gdybym to olał z 2 może 3 razy to checkengine i do serwisu na imprezę za 1000 zł. Być może mam jakieś auto pechowe ale ja robię krótkie odcinki 5 km do pracy w mieście i najgorzej jest w zimie w mrozy bo nigdy auto się nie nagrzeje do końca i wtedy z filtrem są ogromne problemy.Wypala mi wtedy 2 razy w tyg. Teraz jak są upały to dużo rzadziej może raz na 2 tyg.  Nauczyłem się jednak jazdy na podwyższonych obrotach 2-2,2 tyś, wtedy szybciej silnik się nagrzewa, a nie jak komp. sugeruje jazdę przy 1,5 tyś - oczywiście jeśli chodzi o jazdę w mieście bo na dłuższej trasie i nagrzanym silniku już zmieniam wcześniej . Stosuję też metodę podwyższonych obrotów jak wiem że filtr jest regenerowany .Tylko czemu nikt nie pomyślał o jakimś monitoringu zapchania filtra wtedy można zaplanować sobie jego regenerację np. w trasie itd. Nie wiem czy jakość paliwa ma znaczenie na częste zapychanie się filtra ale i tak tankuje vervę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2018 o 12:26, kubek197878 napisał:

Co do DPF to wiem kiedy wypala/regeneruje bo po 1. po podwyższonym spalaniu chwilowym (0,7-0,8 l/1h), po 2. obroty jałowe są na 1000 i po wyłączeniu silnika wentylatory pracują + czuć smród i wysoką temp. Kiedyś próbowałem na postoju nie przerywać procedury wypalania i czekałem i czekałem minęło chyba z 15 min i nic więc powiedziałem dość. Kiedy przerwałem tak z 3 może 5 razy np. pod domem to wyskoczyła mi kontrolka filtra i musiałem już przeprowadzić wypalanie filtra jadąc 15 min stałą prędkością bo gdybym to olał z 2 może 3 razy to checkengine i do serwisu na imprezę za 1000 zł. Być może mam jakieś auto pechowe ale ja robię krótkie odcinki 5 km do pracy w mieście i najgorzej jest w zimie w mrozy bo nigdy auto się nie nagrzeje do końca i wtedy z filtrem są ogromne problemy.Wypala mi wtedy 2 razy w tyg. Teraz jak są upały to dużo rzadziej może raz na 2 tyg.  Nauczyłem się jednak jazdy na podwyższonych obrotach 2-2,2 tyś, wtedy szybciej silnik się nagrzewa, a nie jak komp. sugeruje jazdę przy 1,5 tyś - oczywiście jeśli chodzi o jazdę w mieście bo na dłuższej trasie i nagrzanym silniku już zmieniam wcześniej . Stosuję też metodę podwyższonych obrotów jak wiem że filtr jest regenerowany .Tylko czemu nikt nie pomyślał o jakimś monitoringu zapchania filtra wtedy można zaplanować sobie jego regenerację np. w trasie itd. Nie wiem czy jakość paliwa ma znaczenie na częste zapychanie się filtra ale i tak tankuje vervę .

0,8l/h pali przy włączonej klimie. Obroty do 1000 wzrastają również przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię. Czyli to nie świadczy zawsze o wypalaniu DPF. Jeśli jednak chodziły wentylatory i było gorąco przy filtrze, to odbywała się regeneracja lub się kończyła. Normalnie na wolnych obrotach na turbosprężarce jest ok. 150-170st. C czyli dość chłodno. Żeby sadza się zapaliła musi być powyżej 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie prosze jakie normy powinien mieć olej do b8 190km 2.0tdi.

504 i 507?

Dzięki za pomoc.  Musze wymienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2018 o 21:15, noogman napisał:

A powiedzcie prosze jakie normy powinien mieć olej do b8 190km 2.0tdi.

504 i 507?

Dzięki za pomoc.  Musze wymienić. 

OLEJ CASTROL EDGE FST 5W-30 LL TITANIUM - ten jest odpowiedni, ja osobiście kupuje w 4cars bo wiem, że mają oryginał i w miarę dobrą cenę (nieco gorszą niż allegro), ale o wiele lepszą niż intercars bez zniżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o normę a nie o markę oleju a jak już polecasz to poleć coś dobrego a nie jakiś badziew.

W B8 2.0 TDI 190 KM wymagana jest puki co norma  VW 504/507 (507.00 tak konkretnie). Jak jedziesz z własnym olejem to upewnij się, ze posiada on oficjalną aprobatę VW aby nie było problemu w ASO.  Dobry sprzedawca będzie wiedział, który olej ma oficjalna aprobatę a który nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak będzie wymieniał co 12 000 km po mieści lub 15 000 po trasie na tego Castrola to nie zauważy różnicy między tańszym i droższym totalnie. Z lepszych 8100 X-clean+ 5W-30. Jak ma wykupione przeglądy to i tak mu zaleją Castrola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kamskam napisał:

Jak ma wykupione przeglądy to i tak mu zaleją Castrola

Zależy od ASO. Ja zawsze jeżdżę ze swoim, mimo że firma ma umowę serwisową z leasingodawcą. ASO korzysta, bo zostaje im ich domyślny olej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kamskam napisał:

Myślę, że jak będzie wymieniał co 12 000 km po mieści lub 15 000 po trasie na tego Castrola to nie zauważy różnicy między tańszym i droższym totalnie. Z lepszych 8100 X-clean+ 5W-30. Jak ma wykupione przeglądy to i tak mu zaleją Castrola

To nie on ma zauważyć różnicę tylko jego silnik. Ale uwierz mi, ze wiele osób różnice w pracy silnika na różnych olejach jest w stanie wychwycić nawet w dieslu. Błąd w logice Twojego rozumowania to zakładanie, ze lepszy od Castrola olej musi być droższy. Może być lepszy i tańszy. Motul niezły olej ale są lepsze z norma 504/507. Co na przeglądzie mu zaleją to już zależy od tego mechanika co mu będzie zalewał i co będzie miał np. w beczce ?

15 godzin temu, Macmaciek napisał:

Zależy od ASO. Ja zawsze jeżdżę ze swoim, mimo że firma ma umowę serwisową z leasingodawcą. ASO korzysta, bo zostaje im ich domyślny olej. 

Brawo Ty.

Edytowane przez tomek evo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności