Skocz do zawartości
LuckyStrike

Wymiana oleju ile mogę przekroczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W aucie mi świeci wymiana oleju i serwis za 500km, a w poniedziałek muszę lecieć do Holandii i z powrotem czyli jakieś 1500-1600 kilometrów, jak wrócę to będę miał przekroczony serwis o ponad 1000km, będzie jakiś kwas z tego tytułu? Auto jest na gwarancji.

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, musisz wymienić wcześniej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siet, ciekawe czy ogarnę serwis jutro, raczej wątpie. Duże problemy robią? To tylko tysiąc km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarkaPrzebieg (+,-)czas (+,-)

Honda500 km

Renault1000 km

Ford1500 km1 miesiąc

Fiat1000 km

Mazda1000 km1 miesiąc

Skoda500 km

Nissan500 km1 miesiąc

Hyundai499 km14 dni

Toyota1000 km14 dni

Mitsubishi500 km

Suzuki1000 km2 miesiące

Opel1000 km

Volkswagen500 km

Mercedes500 km

BMW500 km

 

Po przekroczeniu jest po gwarancji. 

To są stare dane ale chyba się nic nie zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Nieźle się wpakowałem z tym wyjazdem, muszę coś ogarniać w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem z przekazu ASO to VW nie przewiduje żadnego marginesu przekroczenia. Sam przeszukałem książkę gwarancyjną i instrukcję i nie ma żadnej wzmianki o dopuszczalnym marginesie przekroczenia. 

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie umówiłem na wymianę i zapowiedziałem że może bedzie taka sytuacja że przekroczę dozwolony przebieg. Serwisant to łyknął i nie było problemu. W zasadzie to umawiając się wtedy na serwis nie zakładałem że dostanę najbliższy termin za prawie 3 tygodnie.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może olej wymienić u mechanika 

 

Kupić filtr w As0

A nawet olej i nich w tych cenach

Tylko co z przeglądem

Albo dogadać się z aso na sam olej

Te długie terminy u nich mi też  przeszkadzają

Może gdzieś w Niemczech po drodze zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech po drodze raczej nie zrobisz, terminy są długie. To nie chodzi o mechanika, któremu to jest obojętne , tylko, że jak coś się stanie a ty przekroczyłes termin to będzie lipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega. I zastrzeżenie, że mówimy o sytuacji w której nie szukamy problemów, bo gdyby się później komuś chciało szarpać to pewnie gwarant musiałby wykazać, że usterka była bezpośrednią przyczyną przekroczenia przebiegu serwisowego o nieistotną liczbę km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem w ASO, to nie ma dozwolonego przekroczenia przebiegu ponad dozwolony.

Ewentualnie może być kilka dni jeżeli jest mniejszy przebieg.

Ale jak coś będzie się dziać to po gwarancji to VW nie będzie współuczestniczyć w kosztach naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, o ósmej rano zacząłem dzwonić po ASO i już przy drugim podejściu byłem umówiony na 11 bo jakiś klient odmówił, więc luzik :) Facet z serwisu powiedział, że mogłyby być problemy jakby silnik klęknął po drodze ale jak klient przyjedzie na serwis z przekroczonym przebiegiem to nikt nie zwraca uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO wykonuje i wpisuje przegląd i tyle. ASO nie będzie przecież mówić klientowi że traci gwarancję.

Jak coś się stanie to wtedy centrala VW (a nie ASO) wszystko wyciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd zrobią przy każdym przebiegu, ale jak VP autoryzuje naprawę gwarancyjną to sprawdzają takie rzeczy, im droższa tym łatwiej o odmowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak mam 25 tyś i ponad rok już olej w silniku to jak to jest bo mam wpisane, że co roku lub co 30 tyś.

Nie jest to tak, że mam co roku wymieniać ? aczkolwiek sam olej tak na prawdę ma już 1,5 r. bo auto było znacznie wcześniej wyprodukowane, a sprzedane pod dłuższym czasie z placu. Dziwi mnie, ze na przeglądzie zerowym nie wymienili oleju. Ja i tak wymieniłem po 10 tyś nieoficjalnie acz miałem w planach już po 2 tyś.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przeglądów zerowych, olej wymieniamy co rok lub 30 tys. km, zależy co będzie wcześniej, chyba, że komputer sobie wcześniej jeszcze zazyczy. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że ma LL i wtedy jest limit 30.000 km i max 2 lata.

Edytowane przez d7d
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze serwis ustawia olej na 30 tys. i 365 dni, jestem u nich co 15 tys. km, ale tak ustawiają, gdybym się nie pojawił po 15, także nie wiem nic o 2 latach, ale może tak też jest, nie wiem. Ale 2 zimy na tym samym oleju trochę słabo. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ustawienie ,

wg https://applications.castrol.com/oilselector/de_de/w/recommendation?vehicleType=pkw&manufacturer=volkswagen-(eu)-(vw)&model=passat-b8-3g-(2014-)&modelType=passat-2-0-bitdi-(176-kw)-4motion-(2014-)

Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30

Motor CUAA

Nützliche Hinweise

Wartungsintervalle

Normal: Wechseln 15000 km/ 12 Monate

Verlängerter Intervall (max.): Wechseln 30000 km/ 24 Monate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na kompie został mi jednak jeszcze rok czyli jest ustawione LL na 30 tyś lub 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności