Skocz do zawartości
ziomek1988

Montaż dedykowanego radia Kenood DNX525DAB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zakupiłem używane radio dedykowane do vw, mode DNX525DAB. Z radia wychodzi wtyczka na kostki ISO, jaki adapter będę potrzebował, ktoś się orientuje? Na stronie kenwooda piszą, że radio ma fabrycznie wbudowane sterowanie z kierownicy więc tylko przejściówka ISO - FAKRA i wszystko będzie działać p&p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw fotkę tego ISO - będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia, auto mam z USA i mam z tyłu kabel anteny od siriusa czyli amerykańskiego odpowiednika naszego dab. Czy są jakieś przejściówki sirius to dab żebym nie musiał instalować anteny dab? Oba radia pracują na tych samych częstotliwościach?

IMG_20180215_080026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał Sirius jest nadawany z satelity, a DAB+ z nadajników naziemnych. Nie ma możliwości odbioru DAB+ za pomocą anteny do Sirius.

Co do samego radia i kostki ISO ze zdjęcia to owszem przejściówka typu "KOSTKA ISO - FAKRA ADAPTER QUADLOCK" jest potrzebna, ale to nie wszystko, jeśli chcesz mieć sterowanie z kierownicy i załączanie radia po zapłonie.

Brakuje tu jeszcze jakiegoś CAN-BOX'a, który będzie łączył radio z magistralą CAN. A może masz wbudowany taki box do radia, tylko kable od CAN'a gdzieś są tam w tej wiązce zaizolowane?

Patrząc na zdjęcie mam wrażenie, że radio jeździło w aucie bez magistrali CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc...radio na szybko zamontowane, póki co tylko na przejściu z Fakra na ISO (czyli bez opcji sterowania z kiery i wyświetlania danych z klimy - odpowiedni adapter załatwi sprawę) i bez wpięcia do radia kabli RCA (w poprzednim radiu nie miałem wyjść RCA). Jestem jeszcze początkujący w dziedzinie CA ale...
Na plus:

+jakość wykonania

+jakość dźwięku (pewnie będzie jeszcze lepiej po przeciągnięciu RCA)

+wyjścia RCA osobno przód, tył, subwoofer (z opcją regulacji z poziomu radia)

+szybkość działania w trakcie obsługi (po aktualizacji oprogramowania)

+dostępność map

+rozbudowane opcje korekcji dźwięku

+DAB

+odtwarzanie FLAC

+wyjście na kamerę cofania

+możliwość podpięcia tunera DVBT

+możliwość podłączenia zewnętrznego ekranu

+screen mirror za pomocą kabla MHL

Na minus:

-dość długi proces uruchamiania (w porównaniu co RCD510 VW)

-przeciętna jakość ekranu

 

To póki co tyle...radio idealnie pasuje w oryginalne miejsce radia VW. W razie pytań służę pomocą :)

 

BTW - będę miał na sprzedaż moduł Bluetooth z rcd510 z rocznika "13 :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności