Skocz do zawartości
czillman89

Podczas ruszania silnik zaczą głośno pracować "klekotac" drastycznie spadła moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pewnego razu wracając do domu, zatrzymałem się na skrzyżowaniu na stopie, wciskam 1 i kiedy chciałem ruszyć silnik nagle zaczął głośno pracować "klekotać" (jak stado bocianów na łące) :cisza i drastycznie spadła moc. Po podłączeniu pod Vag-a błąd uruchomienie zaworu wtryskowego (N108) 31-10-otwarty lub zwarty do masy - przerwany, a kąt wtrysku wskazuje stałe 255 na biegu jałowym lub podczas dodawania gazu, po odjęciu gazu wskazuje 48. Podczas jazdy po dodaniu gazu klekocze jak szalony, po odjęciu gazu cisza. Dawka 2,8mg na biegu jałowym. Odpala od strzała, czy zimny, czy ciepły, aktualne spalanie po wciśnięciu gazu do podłogi max 8l/100 i nie rośnie, a wcześniej to i ponad 20l/100 wskazywał jak go przycisnąłem. Pompa do regeneracji, czy ten zawór N108 do wymiany?

Passat b5 1.9TDI AFN 110KM 1997

Jakieś rady? Da się to naprawić samemu, czy zaprowadzać do mechaników :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu pod Vag-a pokazywał błąd: N108 / N75 / N18 / G70 / N146 / monitorowanie pedału hamulca. 

Znalazłem problem przez który auto wariowało, był przepalony bezpiecznik 15A pod maską przy komputerze. Po wymianie na nowy jak ręką odjął 0 błędów na silniku, zbiera się jak należy :drive:

Mam nadzieję, że komuś może się to przydać i nie będzie potrzeby otwierania szeroko portfela :D

 

komputer.png

Edytowane przez czillman89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności